CULTUUR ^ACTIVITEITENKALENDER^ Antoine Van Riet in de ATAB Galery te Antwerpen 'Kiezen voor Kunst' te Ronse S-Sport Federatie "Voor Allen" - 18 februari 2000 7 CSC-Stookt Ronse KROKUS WAFELSLAG CSC-Velzeke TONEELOPVOERING DRIE IS TE VEEL Een klu<ht in drie bedrijven van Johan Blaaser Sr. en Jr. opgevoerd door Toneelkring "Ontvoogding" in een regie van Charles Schautteet. wenst aan te werven Sporttechnisdi medewerker Identificatie Taken Voorwaarden Contract Sollicitatiebrief met c.v. vóór 21 februari 2000 sturen, faxen of mailen naar door C.S.C.-VORMINGSWERK GEWEST AALST - OUDENAARDE - RONSE MMMMNNMMflNMNMHMMNNMNNHNMMNMMNMNNMNN^ Van 19 februari tot 16 juni 2000 stelt de Geraardsberg- se kunstenaar Antoine Van Riet zijn werken tentoon in de Atab Galery, d'Herbou- villekaai 80 te Antwerpen. De werken zijn te bezichti gen tijdens de kantooruren. Een extatisch spel van licht, kleur en beweging. Uniek expressief en kinderlijk vita listisch. Het tekent de hoogst eigenzinnige stijl van Antoine Van Riet. Een open oeuvre waarin de schilder communiceert met elke toe schouwer die open staat voor schoonheid en harmo nie. Van 1980 tot 1986 was Van Riet in de leer bij surrealist Jean-Louis Pion. Hij werkte vijf jaar in Bourgondië en zocht onder andere inspira tie in Mauritius, La Réu- nion, Roemenië, enz... In 1989 werd Van Riet lau reaat van de "Union Biënna le voor Beeldende Kunsten" en laureaat van "Kiezen voor Kunst" te Geraardsber- gen. Zijn werk was te zien in tal rijke Belgische steden, van Gent tot Doornik en in het buitenland van de Verenigde Staten tot Israël. "Toute oeuvre d'art est 1'en fant de son temps et, bien souvent, la Mère de nos sen timents" (Kadinsky). De vernissage waartoe U, door CSC-Mediakring Ge- raardsbergen, wordt uitge nodigd heeft plaats op zater dag 19 februari 2000 om 20 uur in de Atab Galery te Antwerpen. Het werk van Antoine Van Riet wordt toegelicht door de heer Jean-Pierre De Bruyn, Doctor in de Kunst geschiedenis en Oudheid kunde en medewerker aan de VRT. Na de inleiding volgt een geleide rondgang onder de leiding van de kunstenaar zelf. Jonny Lampens Onder het motto 'Kiezen voor Kunst' richt CSC-Vormings- Werk-afdeling Ronse van 25 tot en met 28 februari 2000 een tentoonstelling annex wedstrijd in voor beeldende kunstenaars. Die krijgen de gelegenheid om aan bijzonder gunstige voorwaarden een aantal van hun werken te ex poseren. Al wie van oordeel is dat zijn of haar werk onder het etiket 'beeldende kunst' valt, kan deelnemen aan het project. Kunst en cultuur zijn de hart slag van onze samenleving. Kiezen voor Kunst wil deze hartslag versnellen. Voor ve len is Kiezen voor Kunst een begrip geworden. In 1997 kre gen bijna 2.000 kunstenaars op een 100-tal Kiezen voor Kunst-tentoonstellingen de kans hun werk op professione le wijze tentoon te stellen. Meer dan 60.000 bezoekers werden geteld en de reacties in de pers waren zeer positief. 'Kiezen voor Kunst' werd voor het eerst ingericht in 1985 en is dus aan zijn zeven de editie toe. Hoe zit Kiezen voor Kunst in elkaar Elke kunstenaar kan minstens tweemaal tentoonstellen op plaatselijk vlak en op regio naal vlak. Een deskundige ju ry selecteert op regionaal vlak de beste werken voor de eind- tentoonstelling. De beste wer ken komen in aanmerking voor de hoofdprijs 100.000 F en een tentoonstellingscircuit in verschillende Culturele Centra in Vlaanderen. Het wedstrijdreglement bepaalt de spelregels. De eerstkomende eindten- toonstelling van Kiezen voor Kunst heeft plaats te leper in de Lakenhalle van 17 novem ber tot 3 december 2000. De plaatselijke tentoonstelling te Ronse gaat door van 25 fe bruari tot en met 27 februari 2000 in de polyvalente zaal van de stadsbibliotheek. Deze tentoonstelling bevat beeldend werk van Tania Claeys, Dirk De Jaegher, Tiny Decock, Jean-Pierre Duhayon, Daniël Dusong, Mathieu Pirotte, Do minique Ponchau, Pierre Po- nette, Robert Rijckbosch, José Rcos, Paule Smeets, Jean-Pol Soudan, Pascale Spileers, André Spitaels, Marnic Torc- que, Carl Vandaele, Jacques Vanden Broucke, Cecille Van den Hende, Anne Vandendae- le, Rita Vandijstadt, Germaine Verbeken, Pol Vermoere. De regionale tentoonstelling in de federatie Aalst-Ouden- aarde-Ronse gaat door te Ge- raardsbergen in het 'Koetsen- huis' op 12, 13 en 14 mei 2000. Zaterdag 11 en Zondag 12 maart 2000 Volkshuis, Solvaystraat 37 - Ronse Wafels aan 25 fr./stuk of 5 voor 100 fr. worden aan huis besteld. Bestellingen via de bestuursleden of in het Volkshuis vóór 6 maart 2000. Zaterdag 19 en 26 februari 2000 om 19.45 uur Zondag 20 en 27 februari 2000 om 17.45 uur Ontmoetingscentrum Velzeke, Provinciebaan - Velzeke Kaarten kosten 150 fr. (120 fr. in vvk en 3-Plus-Pas). Reserveren kan op tel. 09/360.47.88. S-Sport is een seniorensportfederatie, erkend en gesubsidieerd door de Vlaamse Overheid, meer bepaald het Bloso en is nauw aanleunend bij de Vlaamse Federa tie van Socialistische Gepensioneerden en de Socialistische Mutualiteit. Door de snel groeiende evolutie en bloeiende werking van onze federatie zoeken wij een sporttechnisch medewerker. Organiseren van sportactiviteiten voor senioren Uitbouwen en opstarten van nieuwe sportclubs voor senioren Opvolgen en begeleiding kwaliteitszorg in de sportclubs Uitbouw sporttechnische en administratieve kaderopleiding sportclubs en afdelin gen Administratief werk m.b.t. activiteiten en opdrachten, leden- en clubadministra tie... Meehelpen aan de uitbouw van de interne en externe communicatie Uitbouwen recreatieve competities, meerdaagsen en sportkampen voor senioren Uitwerken samenwerkingsprojecten en internationale projecten seniorensporL Opleiding: Regent Lichamelijke Opvoeding Kennis van Windows, Word, Excel, Acces, internet en e-mail zijn een pluspunt Goede communicatieve en leidinggevende eigenschappen Sociale vaardigheden Bereidheid tot avond- en weekendwerk Beschikken over een rijbewijs B onbepaalde duur (proefperiode van 6 maanden) voltijds onmiddellijke indiensttreding niet cumuleerbaar met andere betaalbare betrekkingen tewerkstellingsplaats: Nationaal secretariaat S-Sport (Brussel, nabij centraal sta tion), gekoppeld aan veldwerk in de regio's loonbarema: overeenkomstig kwalificatie S-Sport Federatie T.a.v. Mevr. Martine LEMONNIER Nationaal secretaris, Sint-Jansstraat 32,1000 Brussel Tel: 02/515.02.55 - Fax: 02/514.22.05 E-mail: s-sport@socmut.be Voor meer informatie kan u terecht op het telefoonnummer 02/515.06.12

Voor Allen | 2000 | | pagina 7