REGIONAAL In Zottegem deed de lente reeds haar intrede Zottegems Stadsbestuur hield succesvolle hoorzitting 10 23 februari 2001 - "Voor Allen" Naar aanleiding van de be spreking van de beleids verklaring 2001-2006 hield SP-fractieleider Kurt Boeckaert tijdens de ge meenteraadszitting van 19 februari 11. een opmerke lijke tussenkomst, waar van we hierna de bijzon derste elementen weerge ven. De inbreng van de SP Na 12 jaar oppositie levert de SP de burgemeester en drie schepenen voor het bestuur van onze stad. De inbreng van onze fractie is echter niet beperkt tot het leveren van politiek perso neel. In de beleidsverkla ring voor de legislatuur 2001-2006 is de inhoude lijke inbreng van de SP duidelijk herkenbaar. Vooraf stelde hij dat het beleid afhankelijk zal zijn van de vele hervormingen en veranderingen die door de hogere overheid voor gesteld worden. Hervor mingen die een impact zullen hebben op de ko mende begrotingen. Het is met deze jaarlijkse begro tingen dat er een vernieu wend beleid zal gevoerd worden. Zo is het zeer on duidelijk wat de politie- hervorming de stad gaat kosten, ook de voorgestel de belastingshervorming zal een invloed hebben op de komende begrotingen. Wat gaat uiteindelijk de privatisering van de elek triciteitsmarkt met zich meebrengen, vroeg onze fractieleider zich af. Vernieuwde aandacht voor de -> sociaal zwakkeren Iedereen gelijke kansen geven is voor de SP de be langrijkste sociale op dracht die we willen waarmaken. Om die sociale opdracht te realiseren is een efficiënt en laagdrempelig werkend OCMW noodzakelijk. De uitbouw van het OCMW tot het welzijnscentrum is voor de SP-fractie dan ook cruciaal. Welzijn is echter ook huis vesting. Een degelijke en betaalbare huisvesting blijft een belangrijke en een bepalende factor voor het welzijn van iedere bur ger. Het voorbije decenni um is er in onze stad te weinig geïnvesteerd in het aanbod van sociale en be taalbare woningen. De SP- fractie is er zich van be wust dat het stadsbestuur zelf niet alle instrumenten in handen heeft om dit ten volle te realiseren, maar toch zullen we alles doen voor een inhaaloperatie op dat vlak. Bijzondere aan dacht voor jeugd en senioren Het jeugdbeleid moet ver trekken vanuit de leefwe reld van de jongeren zelf. Vrije tijd staat in hun leef wereld centraal. Of het nu gaat over gewone ontspan ning of over actief sporten, de jeugd moet daarvoor kunnen beschikken over een degelijke infrastruc tuur. Voor wat de senioren be treffen is het fijn vast te stellen dat mensen steeds ouder worden. Het is evenwel onze maatschap pelijke plicht om ervoor te zorgen dat die oude dag in de beste omstandigheden doorgebracht wordt. Wij zijn ervan overtuigd dat de opmaak van een se niorenbeleidsplan en een zorgstrategisch plan voor de senioren de juiste stap is. Op de gepaste wijze kan hiermee een antwoord gegeven worden op de vra gen en behoeften van de oudere bevolkingsgroep. Uiteraard dienen het Seni orenbeleidsplan en het nieuwe Jeugdwerkbeleids plan in overleg met de re spectievelijke adviesraden opgesteld te worden. Nieuwe impulsen voor de ontmoetingscentra De eigen deelgemeente is de eerste plaats waar men sen elkaar ontmoeten. Daar wordt de eerste aan zet gegeven om socio-cul- turele activiteiten op te zetten. De SP heeft in het verleden heel veel aan dacht besteed aan de uit bouw van degelijke en multifunctionele ontmoe tingscentra in de deelge meenten. Vandaag zijn we er meer dan ooit van over tuigd dat deze infrastruc tuur verder moet worden uitgebouwd en moet wor den vernieuwd waar nood zakelijk. De gelijkberech tiging van iedere deelge meente staat daarbij voor op. Het veiligheidsge voel vergroten Veiligheid en veiligheids gevoelens hebben ver schillende aspecten: poli tie, verkeer, propere stra ten, grachten en trot toirs,... De nieuwe bestuursploeg is zich ten volle bewust van deze problematiek en wenst hieraan heel veel aandacht te besteden. De uitdagingen op dit beleid sterrein zijn ook groot. Denken we alleen maar aan de politiehervorming die reeds in Zottegem een goede start genomen heeft. Milieu Het recht op een gezond leefmilieu is een basis recht voor iedereen. Dit impliceert een belangrijke verantwoordelijkheid voor eenieder, verantwoorde lijkheid voor een zuinig gebruik van grondstoffen en verantwoordelijkheid voor de vervuiling die men creëert. Het sensibiliseren van de bevolking inzake milieu bewust handelen blijft een belangrijke taak voor het stadsbestuur, dat de SP van dichtbij zal opvolgen. Efficiënte stedelijke organisatie Een goed beleid is in grote mate afhankelijk van goed werkende diensten. De inspanningen die het stadsbestuur wensen te le veren op het vlak van een centrale huisvesting, de vorming en opleiding van het personeel ondersteu nen wij ten volle besloot SP-fractieleider Kurt Broeckaert. Met haar hoorzitting over de beleidsvisie 2001/2006 hield de nieuwe Zottegemse SP/CVP-coalitie op dinsdag 13 februari haar eerste inspraakvergadering, die een honderdtal geïnte resseerden naar de feestzaal van de Bevegemse Vijvers lok te. Burgemeester Herman De Loor was blij zoveel Zottegemna- ren te kunnen verwelkomen op deze primeur voor de streek, waarmee het startsein werd gegeven voor het open beleid dat de nieuwe bestuursploeg in de komende legislatuur wenst te voeren. Na toelichtingen betreffende een gezonde financiële situatie, een deskundig personeels- en veiligheidsbeleid, aandacht voor het milieu, de ruimtelijke ordening, de socio-culturele sector en het jeugdbeleid, was het aan het publiek om haar voorstellen en opmerkingen naar voor te brengen. Wij wensen niet in detail alle tussenkomsten weer te geven, maar willen toch vermelden dat deze in hoofdzaak te maken hadden met het betaalbaar wonen in de Egmontstad, de ver keersveiligheid, het onderhoud van wegen en trottoirs, de sport- en culturele accommodaties en het jeugdbeleid. Het college van Burgemeester en Schepenen beloofde aan al deze facetten van het beleid in de komende legislatuur de no dige aandacht te besteden. Alvast een succesvolle start voor de nieuwe SP/CVP-coali tie.

Voor Allen | 2001 | | pagina 10