SP FEDERAAL AKTIEF Vormingsavond 'Gender in de politiek' Eerste fase herdynamisering federale SV-Structuur 3 EDIT0RI AAL HEROPSTARTING FEDERALE SV - STRUCTUUR VORMINGSSESSIE "GENDER IN DE POLITIEK" "Voor Allen" - 23 februari 2001 3 Met het aantreden van een nieuwe bestuursploeg in de SP/CSC-Federatie Aalst - Ouden aarde - Ronse, werden ook ten aan zien van de diverse partijcompo nenten en -organisaties, nieuwe en gagementen en verantwoordelijk heden genomen en toegewezen. Een van de belangrijkste aspecten hiervan is zeker onze SV-Structuur (Socialistische Vrouwen), welke dringend aan nieuwe werkingsim pulsen toe is. De geschiedenis van onze federale vrouwenwerking is sinds ca. 1980 er een van vallen en opstaan, maar met de actuele politieke constella tie in het achterhoofd (en de te rechte niet onaanzienlijke norm qua aanwezigheid van vrouwen op de diverse verkiezingslijsten) kan men niet langer blind blijven voor deze nefaste lancune in ons werk veld. Vandaar het initiatief de fede rale SV-Structuur een nieuwe start te geven. Naar onze mening kon dit best ge beuren via een interessante vor mingsactiviteit, dit met het oog op een zo groot mogelijke belangstel ling en participatie. Het thema 'Gender in de politiek' is dan ook tenzeerste geschikt als introduce rende activiteit. Gender, wat en waarom Politiek is een uitdaging in een dy namische samenleving. Flexibel zijn, zich kunnen aanpas sen aan progressieve stromingen en zelf creatief durven anticiperen vraagt om doorzicht in bepaalde patronen. Het genderpatroon is hier één van. Nog in het nabije verleden werd de SP tercht of ten onrechte be schouwd als een vrouwonvriende lijke partij. Nochtans is de missie van de SP, met name maximale ge lijke kansen creëren voor iedereen in de samenleving, uiterst compati bel met het emanciperen van vrou wen én mannen. Vandaar dan ook de groeiende aandacht in de SP voor meer vrouwen in de politiek. Er zal een punt van eer van ge maakt worden om de opgelopen achterstand i.v.m. andere democra tische partijen in te halen en zelfs koploper te worden. De wettelijke, kwantitatieve criteria zijn in dit ka der natuurlijk erg belangrijk. Maar daarnaast is het minstens even be langrijk oog te hebben voor het kli maat waarin de politiek bedreven wordt en welke kwaliteiten vrou wen en mannen kunnen inzetten. Dit noemt men genderbewustheid. Als men dergelijke kansen in de politiek wil realiseren, is het suc cesvol inzetten van diverse kwali teiten, zowel mannelijke als vrou welijke, essentieel. Cruciaal is het scheppen van een win-winsituatie voor iedereen. En daar gaat het bij deze vormingssessie dus om. Practisrii Deze activiteit gekoppeld aan de heropstarting van onze SV-Struc- tuur vindt plaats op dinsdag 6 maart 2001 om 20 uur in het Volks huis, Markt 8 te Zottegem. Vanwe ge de SV-nationaal zullen voorzit ster Anne Van Lancker (Europarle mentslid) en secretaris Vera Claes aanwezig zijn. Op federaal vlak worden de zaken, nu er geen echt functionerend bestuur meer is, voorlopig gecoördineerd door Sis- ka Germonpré, Ingrid Masure (se cretaris) en Federaal Ondervoorzit ter Jenny Gevaert. Samen met 'ou de getrouwe' mandatarissen als o.m. Gracienne Van Nieuwen- borgh en SuzyArijs moeten de nieuwe inspanningen allicht tot welslagen leiden. Alle vrouwelijke mandatarissen, bestuursleden en kandidaten bij de voorbije ge meenteraadsverkiezingen worden verwacht. En, voetbal of niet, ook belangstellende mannen mogen komen. C.V. SP/CSC - FEDERATIE AALST - OUDENAARDE - AALST Dinsdag 6 maart 2001 om 20 uur - Volkshuis, Markt 8 te Ronse M.m.v. Anne VAN LANCKER (Europarlementslid) Vera CLAES (Nationaal Secretaris SV) Een must voor alle vrouwelijke mandatarissen en afdelingsverantwoordelijken. N Naar een hernieuwde SP-afdelingswerking Project twaalf lokale actiemiddelen In de klassieke Oudheid werd de Griekse held Herakles (of Her cules) door de goden 'getrakteerd' op twaalf uitermate moeilijke werken. Hij moest zijn krachtwijsheid en doorzettingsvermogen optimaal gebruiken om deze opdrachten tot een goed einde te brengen. Nog dit voorjaar doet ook de SP mutatis mutandis een beroep op de inzet en creativiteit van al haar afdelingen en mili tanten voor het welslagen van een nieuw project voor het opti maliseren van de afdelingswerking en - electoraal iets verder kij kend - het opkrikken van de verkiezingsresultaten naar scores van weleer. In concreto wordt gevraagd mits het realiseren van twaalf lokale actiemiddelen alle deuren en vensters van de afde lingenfiguurlijk te openen, de slagkracht en openheid te bevor deren en zodanig ook het SP-kiespotentieel ferm aan te zwenge len. In eerste instantie worden de pijlen gericht op externe commu nicatie. We weten allen maar te goed dat het herdefiniëren van de banden die we hebben met onze leden een absolute must is naar de nabije toekomst toe. We kunnen dit gesprek niet langer uit de weggaan. Maar los hiervan is onze grootste bekommernis het wegwerken van drempels naar de SP toe. Wij moeten een be- weging worden die een permanente dialoog met de samenleving durft aan te gaan. Communiceren is echter meer dan eventjes her en der langslopen. Georganiseerd met de kiezer in contact treden zonder dat er verder aan desiderata of problemen gevolg wordt gegeven is zinledig. Het is dan ook essentieel om alle ac ties en contacten te kaderen in een vast stramien, gaande van in ventarisatie van de deelnemers over terugkoppeling van activi teiten naar mogelijke geïnteresseerden tot steeds verdere en ver dere van het netwerk. Een en ander moet op termijn toelaten om een niet onbelangrijk aantal mensen permanent voor de SP warm te kunnen maken. Wat die twaalf actiemiddelen zelf betreft, is er in feite weinig nieuws onder de zon. De modellen werden eerder reeds welis waar afzonderlijk uitgetest, maar belangrijk is dat nu een cohe rent geheel kan voorgesteld worden met het oog op een perma nente dialoog met de georganiseerde en niet-georganiseerde kie zers. Deze actiemiddelen gaan o.m. van de 'eitje pellen met'...- formule over open fractiewerking en informatievergadering tot huis-aan-huis-publicatie en structureel contacteren van het ver enigingsleven. Ter gelegenheid van de afdelingswerkbezoeken van Federaal Voorzitter en Secretaris aan de diverse afdelingen zullen deze actiemiddelen trouwens grondig behandeld worden op de aanpak en uitvoerbaarheid ervan binnen het geëigend af- delingswerk... Organisatorische en logistieke steun aan kleinere afdelingen sjablonen en scenario 's) zijn immers noodzakelijk. De Federatie zal bijspringen waar kan. Binnenkort hoort en ziet U meer hierover. Stellen we nog duidelijk dat de partners van de SP binnen de So cialistische Gemeenschappelijke Actie ook in de toekomst zeker de prioritaire partners in de wisselwerking van permanente actie met bevolking en doelgroepen zijn. Bij elke actie zal trouwens onderzocht worden op welke wijzede SGA-partners als ABW en Bond Moyson zo efficiënt mogelijk kunnen betrokken worden. Ook dat is een formeel engagement van onze SP-Federatie. En nu alle afdelingen zich voorbereiden op de concrete voorbe reiding van het lokale actiemiddelenproject. Succes Chris Vancoppenolle Federaal SP-Secretaris V v. m wmH üi M n&MWHMH m c 8» ■HnHffiHMHB WMgWP8

Voor Allen | 2001 | | pagina 3