Elense dorpskom weldra gerenoveerd V.F.G.-De Anker Ninove Het nieuwe jongeren-sportbeleid te Zottegem 10 23 maart 2001 - "Voor Allen" Ten aanzien van de Zottegem- se bevolking hebben wij er als Vlaamse Socialisten nooit een geheim van gemaakt dat ook de deelgemeenten recht moe ten hebben op hun evenredig deel. Zonder dat aan de belan gen van het Centrum wordt geraakt, wil dat concreet zeg gen dat onze buitengemeenten evenmin verstoken mogen blijven van noodzakelijke we- genwerken en van dorpskern vernieuwing. De vorige VLD- CVP-coalities hebben daar jammer genoeg te weinig aan dacht voor gehad. Wij zijn dan ook bijzonder blij dat wij nu al, bij de start van de nieuwe SP-CVP-coalitie, het nage noeg afgewerkte dossier van een eerste dorpskernvernieu wing kunnen aankondigen: dat van de ex-gemeente Elene. Meer bepaald gaat het hier om de wegen- en rioleringswer ken in de Baron Boudewijn- straat, het Baron Idès della Failleplein en de Molenbeek straat. Een kort verslag ten be hoeve van onze lezers. De gemeenteraads zitting van 22 januari 2001 Op de agenda van deze zitting stond ondermeer: 'Wegwerk zaamheden. Aanleggen van wegen en riolering in de Mo lenbeekstraat, Baron Idès del- la Failleplein en Baron Bou- dewijnstraat. Goedkeuren ont werp.' Wat meteen gebeurde. Het ontwerp, omvattende de plantekeningen, het bestek en de raming, werd goedgekeurd ten bedrage van 41.140.478 Bef., BTW inbegrepen. De uitvoering van deze wer ken zal worden gegund bij wijze van openbare aanbeste ding. De werken worden voorzien in de begroting 2001 en zullen worden gefinancierd met een lening en met de trek kingsrechten van het Investe ringsfonds. Ook aan de Be stendige Deputatie van Oost- Vlaanderen, aan de Gemeen schapsminister van Leefmi lieu en aan het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap (Administratie Monumenten en Landschappen) zullen de hoogst mogelijke subsidiërin gen worden aangevraagd, al dus het besluit van de ge noemde gemeenteraad. Gouverneur antwoordt al op 13 maart 2001 De ontwerpbundel die aan het Provinciebestuur werd toege stuurd, werd inmiddels aan een doorlichting onderworpen en prompt goedgekeurd Het door de stad ingediende ont werp kan dus dienen als basis voor een aanbesteding. Wel dient nu nog rekening te wor den gehouden met het advies van NV Aquafin van 20 febru ari 2001 en met het technisch verslag van de provinciale diensten van 6 maart 2001. In grote lijnen omvatten het ge noemde advies en verslag het volgende. Op basis van de momenteel voorgebrachte ra ming bedraagt de gewestbij- drage 11.032.115 Bef., BTW inbegrepen. Deze bijdrage is vooral een tussenkomst in de kosten van de riolering en van de waterafvoer. Daar de in het project opgenomen riolering geen moerriool is, komt het niet in aanmerking voor de provinciale toelage op de aan leg van moerriolen. Wel komt het project in aanmerking voor trekkingsrechten van het Investeringsfonds. Kasseien De stad Zottegem vraagt om zoveel mogelijk regenwater via het gescheiden systeem rechtstreeks op de Molenbeek te lozen. Zo kan in de Baron Boudewijnstraat een rioolvlak richting het Baron Idès della Failleplein afwateren en het bovenstroomse deel van dit plein op de regenwaterriool van de Molenbeekstraat aan sluiten. In de Kouterstraat heeft de stad al een geschei den rioleringssysteem gereali seerd. Er worden geen huis- aansluitputjes gebouwd. De wegendrains lozen op de wa terriool. Er werd unaniem geopteerd voor kasseiverharding. De kasseien kunnen in principe herbruikkasseien zijn met vol doende staartlengte en boven breedte. De parking ter hoogte van de aansluiting van de Molen beekstraat op de Elenestraat zal worden gerenoveerd. De kerkhofmuur wordt doorge trokken in de Molenbeekstraat en het Baron Idès della Faille plein. De in het zicht staande schakelkasten dienen bij die gelegenheid verdoken te wor den opgesteld. De muur komt maximaal 60 cm boven de grond van het kerkhof uit en zal waar nodig getrapt worden uitgevoerd. en groen Ter hoogte van de kerk wordt een boom geplant. Er is geko zen voor een kleinbladige lin de. Ook is ruime aandacht be steed aan de indrukwekkende beuk in de tuin van de Elense pastorie aan de kant van de Molenbeekstraat. De kruin van deze 'beeldbepalende boom' hangt over de Molen beekstraat en het vermoeden bestaat dat de wortels van de ze boom beschadigd zouden kunnen worden door de graaf werken voor de aanleg van riolering en bestrating,... Wel nu, bij de werken moet - op advies van een boomtechnisch raadgever - rekening gehou den worden met de conditie van de bewuste beuk. De wer ken moeten dus verlopen in functie van en met respect voor de bestaande landschap pelijke situatie Ook het nieu we metselwerk van de te bou wen kerkhofmuur moet wor den uitgevoerd volgens het ad vies van Monumenten en Landschappen. Dit alles zal ertoe leiden dat de stad ook zal kunnen genieten van de belangwekkende betoelaging 'Restauratiedossier' Vooruitzichten De aanbesteding kan nu ge beuren en als de offertes bin nen zijn kan de stad de werken toewijzen aan een aannemer. Dan wordt de hele aanbeste dingsbundel ingewacht bij de Gouverneur. Zeer goed nieuws dus voor de Eleneren Zodra we over verdere gege vens beschikken, houden wij onze lezers alvast op de hoog te. SW St.-Lievens-Esse Het bestuur van de SVV- afdeling St.-Lievens-Esse, nodigt iedereen graag uit op een doe-avond 'Bloem schikken' met als thema Pasen en dit op vrijdag 6 april 2001 om 19.30 uur in zaal 'Terbiest'. Terbiest 49 te St.-Lievens-Esse. De deelname bedraagt 500 fr. (alle materiaal inbegre pen). Een schaar, mesje en keukenrol moet u echter nog meebrengen. Inschrijven en betalen kan in het Volkshuis of bij de bestuursleden. De Zottegemse SP beloofde een sterk, attractief, dyna misch en creatief beleid voor de komende 6 jaar. Om dit te verwezenlijken wordt een- maximale ondersteuning ge boden aan de uitvoerende mandatarissen (lees: schepe nen) door middel van het op richten van zgn. 'stuurgroe pen'. Bedoeling is om van ge dachten te wisselen, te brain stormen, enz... dat uiteindelijk resulteert in een 'Actieplan' dat een daadwerkelijke onder steuning moet bieden aan het beleid. Participanten 'Wie kan deelnemen' vraagt u zich af Wel, eenieder die zich geroe pen voelt om een meerwaarde te bieden aan het Zottegems beleid en die pro-actief zijn ideeën en energie wil investe ren. Want remember 'de beste stuurlui staan deze keer niet aan wal...'. Jeugd en Sport Op woensdag 28 maart gaan we van start met de beleidsdo meinen Jeugd en Sport. Wie actief wil participeren wordt verwacht in de raadzaal (stad huis) om 20.15 uur en dit on der het voorzitterschap van Schepen Joost Franceus. Graag tot dan (en breng uw ideeën mee). Kurt De Loor SP-Wijkdub Strijpen Vrijdag 6 april 2001 om 19.30 uur Volkshuis, Markt 8 - Zottegem ALGEMENE LEDENVERGADERING Agenda: - verkiezing uitvoerend bestuur - verkiezing afgevaardigden voor partijbestuur allerlei. Kandidaturen indienen bij voorzitter Willy De Meule- naere, Strijpenplein 8 en dit vóór 31 maart 2001. Wij willen uw biezondere aan dacht vragen voor ons LENTE FEEST. Dit gaat door op zaterdag 7 april en niet op zondag, zoals verkeer delijk vermeld op folder, en dit in zaal De Roos te Ninove om 14 uur. Men zegge het voort Dit jaar staat in het teken van een paar vieringen. Onze afdeling heeft een Bronzen Jubileum. Het is 15 jaar geleden dat er werd ge start met een hobbyclub op woensdagnamiddag. Jaar na jaar zijn wij gegroeid, mede door de inzet en het vertrouwen van onze leden. In het kader van die gebeur tenis, is er op het Lentefeest een optreden van Samantha. Mis schien bij sommigen een beetje in de vergeethoek geraakt. Toch zul len velen haar zich nog herinneren uit de tijd van toen en haar vele succesnummers (Viva Espana e.a.). Wij zijn ervan overtuigd dat deze dame nog een zekere uitstra ling heeft. We verwachten jullie zeker op deze gezellige namiddag. Als tweede hoogtepunt is er het Zilveren Jubileum (25 jaar) van het V.F.G. Nationaal. Met onze talrijke afdelingen en duizenden leden in het Vlaamse land, zal dit zeker een groots evenement wor den. Op 25 september moet dan ook het Boudewijnpark te Brugge nokvol zitten met feestvierende leden. Later volgen nog meer ge gevens over deze heuglijke feest dag. Toch mogen wij niet verge ten, wat onze V.F.G. in al die jaren heeft gedaan voor de minderva- liden en langdurig zieken. Het is niet altijd rozengeur en manen- schijn. Net zoals de vakbond, moet ook onze organisatie nog steeds in de bres staan en strijd voeren om het belang te verdedi gen van gehandicapten en langdu rig zieken. Mede door de inzet van onze vertegenwoordigers in de regering, zijn er in de voorbije maanden talrijke verbeteringen verwezenlijkt. Denken wij maar aan het gratis vervoer voor gehan dicapten (Vlaams Fonds), 50% korting voor langdurig zieken op het openbaar vervoer. Ook op so ciaal vlak zijn er talrijke tege moetkomingen verbeterd. Toch mogen wij niet op onze lauweren rusten. Ieder van ons kan daar zijn steentje toe bijdragen. Hoe sterker onze beweging, hoe meer invloed wij kunnen uitoefenen. Ook de jongeren dienen te beseffen, dat er iets kan gebeuren dat hun leven verandert. Door de groei van ons ledental staan wij sterk. Wij hopen dan ook op een grote aanwezigheid op de geplande ac tiviteiten. Tot ziens!!!

Voor Allen | 2001 | | pagina 10