REGIONAAL Een belbus in Aalst in 2002 EPITORI AAL Blijft de solidariteit tussen Vlamingen, Walen en Brusselaars inta<t VFSG-Hofstade 8 23 maart 2001 - "Voor Allen" Vorige week woensdag stapten ongeveer twintigduizend ambtenaren door de straten van Brussel om hun eisen kracht bij te zetten. Zij vragen een loonsverhoging van 4% voor iedereen en meer vakantiegeld. De twee grote ambtenarenvakbonden ACOD en CCOD wensen dat ook in de toekomst de onderhandelingen verder op het centrale niveau gevoerd worden, dus voor alle Bel gische ambtenaren. Ingevolge de regionalisering van ons land zal dit wellicht een moeilijk te handhaven stelling wor den, daar de federale regering geen verplichtingen kan op leggen aan de Vlaamse, Waalse en Brusselse gewestrege ringen. Vlaams Minister Sauwens VUvan Ambtenaren zaken heeft immers al meer dan eens verklaard dat hij niets meer te maken wil hebben met wat op federaal vlak wordt besproken, maar de onderhandelingen voor de Vlaamse ambtenaren zelf wil voeren. Het is duidelijk dat dergelijke evolutie de solidariteit tussen de Vlaamse, Waalse en Brus selse ambtenaren in het gedrang dreigt te brengen en dat hun eisen daardoor met minder krachtdadigheid zullen kunnen worden verdedigd. Hoewel er alweer betwisting gerezen is over de statistische cijfers betreffende de salarissen in de openbare en private sector, staat het toch vast dat de lagergeschoolde ambtena ren (niveaus 3 en 4) beter betaald worden bij het begin van de loopbaan en onderbetaald bij het einde ervan. Bij de ho ger geschoolden ligt de verloning in de private sector mer kelijk hoger dan in de openbare, terwijl het vakantiegeld bij de openbare diensten gevoelig lager ligt dan bij de privé. De socialistische vakbond ACOD vindt dat er vanwege de federale en gewestregeringen te weinig respons en reacties zijn gekomen op de recente betoging en heeft daarom een staking aangekondigd op vrijdag 23 maart. Met dit ultieme wapen wil deze syndicale organisatie een duidelijke vuist maken aan de diverse regeringen van ons land, teneinde hen te dwingen met afdoende voorstellen in zake de verloning van hun ambtenaren over de brug te ko men. Wij hopen dat de solidariteit, het sterke wapen van de ar beidende klasse, onder de Vlaamse, Waalse en Brusselse ambtenaren bij deze actie intact zal blijven. Herman De Loor SP gaat voor gelijke rechten op 1 mei In het kader van de partij ver nieuwing heeft de SP voor het komende 1 meifeest een affi chewedstrijd uitgeschreven. Vorige zaterdag had in de Brugse Hallen de proclamatie plaats van deze wedstrijd en Lieven Dierickx kwam als winnaar uit de bus. Zijn ontwerp bestaat uit een wit-grijse achtergrond met daarop het gelijkheidsteken. De staat symbool voor ge lijke kansen, en dit is voor SP- voorzitter Patrick Janssens hét centrale thema voor de SP. Op de tweede plaats eindigde een duo uit onze regio, Kristof Wasteels en David Rutten. Meer daarover in onze volgen de editie. J.L. Op 28 februari 2000 stelde de Aalsterse SP haar mobiliteits plan voor. In dit mobiliteits plan stelde de SP voor om in bepaalde delen van Aalst (vooral de Faluintjes), die nu slecht bediend worden inzake openbaar vervoer, een belbus in te voeren. Nadien bezorgde politiek secretaris Dylan Ca- saer dit plan ook aan Steve Stevaert, Vlaams Minister be voegd voor mobiliteit. Deze liet hem op 20 februari 2001 per brief weten dat Aalst in 2002 aan de beurt komt voor het invoeren van een belbus. Bij het voorbereiden van het SP-mobiliteitsplan ging de SP-werkgroep (gecoördineerd door de gemeenteraadsleden Roger D'Hondt en Dylan Ca- saer) na waar er in Aalst te weinig bussen passeerden. Hieruit bleek dat vooral in de verschillende deelgemeenten er te weinig bussen reden. Erembodegem bijvoorbeeld heeft wel een goede busver binding op de Brusselsesteen weg, maar daarnaast is er wei nig voorzien (bijv. ook geen bus van en naar het station van Erembodegem). Ook de Fa luintjes (Moorsel, Herdersem, Meldert en Baardegem) is SP-Aalst doet oproep Binnenkort dienden een aantal gemeentelijke adviesraden sa mengesteld worden. De SP- afdeling Aalst doet langs deze weg een oproep tot kandidatu ren voor de verschillende ad viesraden: 1. Feestcomité, 2. Seniorenraad, 3. Economische ontwikkeling, 4. Maatschap pelijke ontwikkeling, 5. Pre ventieraad. Kandidaatstellingen kunnen worden opgestuurd voor 31 maart 2001 naar de voorzitter Dirk De Pauw, Doriksveld 64 te 9308 Aalst. Croque- en Spaghetti- slag te Denderleeuw De Jongsocialisten Dender leeuw organiseren voor de tweede maal hun 'Grote Cro que- en Spaghettislag' op za terdag 31 maart 2001 van 17.30 uur tot 22 uur in de zaal 'Horizon', Steenweg te Den derleeuw (schuin over de rijkswacht, boven de garage Becque). Iedereen is hartelijk welkom. slecht bediend door De Lijn, de deelgemeente Meldert is er duidelijk het slechtst aan toe inzake busverbindingen. Bnsismobiliteit Intussen werd vorige maand in het Vlaamse Parlement het decreet basismobiliteit goed gekeurd. In dit decreet is voorzien dat iedere Vlaming in een bepaalde straal rond zijn woning op regelmatige tijdstippen een busverbinding moet hebben. Om dit te reali seren moet De Lijn de volgen de jaren haar aantal busver bindingen fors uitbreiden. De belbus is één van de middelen om het aanbod van De Lijn te verhogen. Deze belbus werd reeds in Ge- raardsbergen en Ninove met succes ingevoerd. Het sys teem van een belbus bestaat erin dat de busgebruiker tele fonisch een centrale contac teert om te laten weten dat hij/zij de bus wenst te nemen aan een bepaalde halte. Ten laatste 2 uur later, zal de bus deze halte aandoen. Deze bus volgt wel een bepaald par cours en is dus geen taxi die aan huis komt. Zondag 11 maart 11. was het opnieuw verzamelen geblazen voor de maandelijkse koffie tafel van de VFSG-Hofstade. Na de verwelkoming door de voorzitter werden de aanwezi gen lekkere koffie met gebak aangeboden. Voor de gelegenheid werd In- grid Van Geertruyen uitgeno digd voor een toelichting over het reisprogramma 2001 met zowel aandacht voor de bin nen- als buitenlandse reizen van de Mutualiteit. Er werden speciale folders ter beschik king gesteld en de aanwezigen konden na de deskundige uit leg vragen stellen waarop meteen een antwoord werd gegeven. Ingrid werd bedankt en letterlijk in de bloemetjes gezet. Daarna was het de beurt aan de kaarting en bakschieting met de volgende uitslagen. Het openbaar vervoer promoten én gebruiken Naast het gratis openbaar ver voer voor bepaalde leeftijds groepen (65+ en -12) is dit dus een bijkomende aanmoedi ging voor het openbaar ver voer, waarvan hopelijk veel mensen zullen gebruikmaken. Het geeft zeker een mogelijk heid aan mensen die geen wa gen hebben of geen rijbewijs bezitten, en die nu verplicht thuis moeten blijven of hulp moeten zoeken bij anderen. Denken wij maar aan oudere of minder mobiele mensen. Het is bijv. nog steeds zo dat 2 op 3 oudere dames geen rijbe wijs heeft. Maar ook voor jon geren kan dit een oplossing zijn. Nu is het zo dat pa of ma in het weekend pendeldienst mogen spelen naar de voetbal, muziekschool of een klasfuif. Met de belbus kunnen de jon geren zelf beslissen wanneer zij gaan en komen. Indien deze belbus goed ge promoot zal worden, kan deze bus ook in Aalst een groot succes worden. Kaarting: 1. De Nijs Emiel 3291 2. Roelandt Alfons 3184 3. Levieux Leonie 3125 4. Van Den Spiegel H. 2872 5. Veldeman Frans 2832 Bakschieting: 1Creutz Marina 490 2. Van Den Meersche A. 470 3. Van der Poten C. 420 4. Van Der Vurst A. 470 5. Monsieur Marie-L. 400 Na de prijsuitreiking werd iedereen een behouden thuis komst toegewenst en werd er afspraak gemaakt voor 6 mei 2001, voor het Moederfeest. Aan de afwezigen wegens ziekte, een spoedig herstel en tot de volgende maal. Willy Merckx

Voor Allen | 2001 | | pagina 8