Politieraad Haaltert - Denderleeuw samengesteld Filmavond in Trefcentrum De Nieuwbeek te Aalst Bericht aan alle SP-leden en SP-sympathisanten van Haaltert Oudenaardse CSC-afdelingen op Lentereis 20 april 2001 - "Voor Allen" 15 Door de Politiewet van 7 de cember 1998 en het KB van 28 april 2000, werd vastge legd dat Haaltert en Dender leeuw samen een gemeentelij ke interpolitiezone vormen. Voor deze meergemeentenzo- ne diende een politieraad sa mengesteld te worden, waar van Haaltert 9 mandaten en Denderleeuw 8 mandaten ter beschikking zou krijgen. Op maandag 2 april 2001 was het dan zover en legden de le den van de nieuwe politieraad de eed af op het gemeentehuis te Haaltert. Naast de 2 burge meesters Marc Van Der Poor ten (Denderleeuw) en Valenti ne Tas (Haaltert) zetelen voor Haaltert volgende leden in de raad: Wim Allaer, Luc De Blander, De Braekeleer Gui- do, Willy Michiels, Jeannine Schotte, Hans Sonck, Chris Van Aelbrouck, Dany Van Den Steene en Roger Van Keymeulen. Voor Dender leeuw zijn dit: Georges Couck, Koen D'Haenens, Gert De Brabanter, Rudy De Leeuw, Jan De Nul, Jan Ee- man, Erna Scheerlinck en Els Wynant. Marc Van Der Poor ten werd verkozen als voorzit ter. Het mandaat in de politieraad is een bijkomend mandaat en is geldig voor 6 jaar. Het is dan ook logisch dat wanneer iemand zijn ontslag geeft al gemeenteraadslid dit automa tisch als gevolg heeft dat zijn mandaat in de politieraad ook ten einde is. Het is de bedoeling dat de po litieraad minstens 10 maal per jaar vergadert. Een greep uit de bevoegdhe den van de politieraad beheer en werking gemeentelijke po litiekorpsen, aanwervingen, instellen lokale politie, veilig heidsplan opstellen, politiebe groting opmaken, benoemen van hoge officieren, Al de ze bevoegdheden zijn bij wet vastgelegd. Er werd ook al een directieco mité opgericht waarvan naast de 4 korpsoversten (Blomme, De Coninck, Speek en Van- dersmissen) ook nog de Den- dermondse korpsoverste La- force deel uitmaakt. Begin mei zal de volgende po litieraad plaatsvinden en zal er ook een bezoek gebracht wor den aan de huidige 4 gebou wen van rijkswacht en politie. Op dinsdag 1 mei 2001 zal het SP-bestuur van Groot-Haaltert om 09.00 u. aan het gemeentehuis van Haaltert (Hoogstraat) bijeenkomen om dan gezamenlijk af te zakken naar de 1 mei-viering te Aalst. Gelieve alleen op post te zijn De CSC-afdelingen Bevere, Nede- rename en het Oudenaardse nodi gen alle leden en sympathisanten uit voor deelname aan de 'Lente- reis' met een bezoek aan de VRT en de Brouwerij Hoegaarden op zaterdag 21 april 2001. Programma: - 09.30 uur: bezoek aan de VRT met o.a. Studio Brussel, Radio Donna, Radio I, II en III en de TV- studio's; - 12.30 uur: middagmaal in het Kouterhof te Hoegaarden met op de menu keuze uit vier lekkere ge rechten; - 15.30 uur: bezoek aan de brou werij van Hoegaarden met degu- De SP wil dat iedereen het goed heeft in Vlaanderen. Daarom zit de SP in de federale en in de Vlaamse regering. Beter leven betekent onder meer dan iedereen werk heeft in Vlaanderen. statie en geschenk; -18.45 uur: een tussenstop te Ron- se voor een boterham met beleg; -19.45 uur: terug huiswaarts. De deelname bedraagt: 700 fr. voor de leden, kinderen -12 jaar betalen 400 fr. en niet-leden betalen 1.000 fr. (de dranken bij het middagmaal en de stopplaatsen zijn niet-inbe- grepen in de deelnameprijs). Er zijn opstapplaatsen voorzien te - Kerk van Leupegem om 7.30 uur - Kerk van Bevere om 7.45 uur - Kerk van Nederename om 8 uur. Inschrijven kan bij de bestuursle den en wacht niet te lang, er zijn slechts 50 plaatsen beschikbaar, de eersten zullen de besten zijn. Daarom worden overal lokale werkwinkels geopend. Eén lo ket waar alle diensten voor werkzoekenden samen wor den gebracht voor iedereen. Een andere opdracht voor de lokale werkwinkels is het or ganiseren van de zogenaamde diensteneconomie. Bij men sen die fulltime werken of ge pensioneerden die heel hun le ven hard hebben gewerkt, is er een groeiende vraag naar hulp in het huishouden, naar onder steuning bij kinderopvang, naar hulp voor kleine klusjes in de woning of naar hulp bij het onderhouden van de tuin. Deze diensten kunnen door de lokale werkwinkel gestructu reerd worden. Deze diensten dragen immers bij tot de kwa liteit van het leven van veel werkenden. Hierdoor kunnen mensen 's avonds en in het weekend meer tijd vrijmaken voor hun kinderen, familie en vrienden of voor hun hobby's. Bovendien wordt hierdoor ter- zelfdertijd werk gecreëerd. Dergelijk initiatief mag zeker niet aan Ronse voorbijgaan. De lokale werkwinkel is dan ook in Ronse reeds operatio neel. Hij wordt echter plechtig geopend op 3 mei aanstaan de, in aanwezigheid van de Vlaamse Minister voor Werk gelegenheid, Minister Re- naat Landuyt. Bij deze wordt iedereen uit genodigd op donderdag 3 mei vanaf 16 uur een kijkje te komen nemen in de Politie ke Gevangenenstraat 14 te Ronse (ex-Belgacomwinkel). Een unieke gelegenheid om kennis te maken met dit uit zonderlijk project. U wordt er tevens verwend met een drankje en een hapje. Iedereen telt mee Sury Arys Schepen bevoegd voor lokale werkgelegenheid Op vrijdag 27 april 2001 organi seren de 'Vrienden van Cuba re gio Aalst' een filmavond met op het programma 'Lagrimas ne- gras' in het trefcentrum 'De Nieuwbeek 35' te Aalst, met aan vang om 20 uur. De toegang be draagt 100 fr. (kansenpas 50 fr.). Deze film onder Nederlandse re gie van Sonja Herman Dolz, gaat over het Cubaanse ensemble La Vieja Trova Santiaguera dat be staat uit vijf kerels tussen de 70 en de 84 jaar die ze volgt tijdens hun tournee. Het verhaal gaat over vijf hoog bejaarde Cubaanse muzikanten die elke zaal platwalsen. Het vijftal dat muziek brengt met veel gevoel voor relativerende humor, swingt op een zonnige en beslist aanstekelijke manier een wat tegendraadse, ongemeen sprankelende prent bij elkaar. De naam van de band ligt voor de hand: vieja staat voor oud, trova voor de muziek die ze brengen en santiaguera voor de stad van waar ze komen, Santiago de Cu ba. De basis van hun muziek is de son, de puurste muziek op het eiland, met sterke roots in het platteland. Ze creëren een basritme met twee gitaren, een bas, wat hand percussie en natuurlijk de claves (2 houten stokjes die de basis van alle ritmepatronen van de son vormen). Maar zonder elektri sche instrumenten of een uitge breide ritmesectie krijgen ze het publiek moeiteloos aan het dan sen.

Voor Allen | 2001 | | pagina 15