Paasrapport Ninoofs Schepencollege dikke NUL SP-Groot-Ninove organiseert 'Feest van de Verdraagzaamheid' "Voor Allen" - 20 april 2001 17 Tijdens het eerste kwartaal van haar legislatuur heeft het nieuwe Ninoofse gemeentebe stuur niet uitgeblonken door initiatief en nog minder door vernieuwende ideeën. De agenda van de gemeente raden tot heden beperkte zich tot - jaarlijks te hernemen besliss ingen - aanduidingen van gemeente vertegenwoordiging in inter communales en besturen - afhandelingen van genomen beslissingen door het vorige bestuur. Belangrijke dossiers dewelke normaliter reeds lang dienden behandeld te zijn, worden - om ik weet niet wat voor re den - achtergehouden. Zo is de OCMW-begroting in het OCMW reeds goedge keurd in december 2000, werd ze om bespreking op 20.12.2000 overgemaakt aan de Stad, maar werd ze tot he den niet op de agenda ge plaatst. Het gevolg hiervan is dat het OCMW in financiële proble- De SP-afdeling Ninove pre senteert dit jaar haar traditio nele 1 Mei festiviteiten in het kader van het 'Feest van de Verdraagzaamheid Zondag 29 april 2001 vanaf 20 u. houdt de SP-regioafde- ling Appelterre-Voorde een 'gezellig samenzijn' in café 'Jempi', 't Angereelstraat te Appelterre (aan het Station). Op maandag 30 april 2001 om 20 u. opent in zaal 'De Roos' de CSC-tentoonstel- ling 'GAL Spuwt'. Deze ten toonstelling geeft een weerga ve van het werk van tekenaar Gerard Alsteens. De tentoon stelling blijft gedurende de feestelijkheden doorlopend te bezichtigen. De officiële ope ning van deze tentoonstelling en de bijhorende traditionele 1 Mei-toespraak zal verzorgd worden door Fatma PEHLI- VAN, SP-Senator uit Gent. Zij is lid van de senaatscommissie Sociale Aangelegenheden en men komt, normaal moeten ze met voorlopige 12den wer ken; volgens ingewonnen in formatie worden de reserves, bestemd voor uitvoering van het plan Kelchtermans, mo menteel aangesproken. De nieuwe OCMW-raad aan gesteld op 2 april, wordt aldus onmiddellijk met een pro bleem opgezadeld. Onze SP- raadsleden Anne Vanden Berghe en Kristel Van Den Bossche hebben direct een item om van dichtbij te vol gen. Deze situatie verwondert de SP-fractie niet, reeds tijdens onze intentieverklaring bij de installatievergaderingen stel den wij dat de huidige coalitie gevormd is na afspraken over mandaatinvulling m.a.w., per- sonenbelang maar dat het stadsbelang, zijnde een goed programma waarschijnlijk zelfs niet besproken werd. Een bewijs hiervan is dat tot heden de meerderheid nog geen beleidsverklaring heeft, de burgemeester beloofde de ze in de volgende gemeente lid van het adviescomité voor gelijke kansen voor vrouwen en mannen. Aansluitend om 21 u. organi seert de SP-regioafdeling Ni- nove-Centrum/Okegem een spetterende 'KARAOKE- avond'. Deze plezante avond gaat door in café 'Volkshuis' - Geraardsbergsestraat 119 te Ninove. Dinsdag 1 mei 2001 roept het SP-bestuur Groot-Ninove alle SP-militanten op om deel te nemen aan de traditionele 1 Mei-optocht te Aalst. Verza meld wordt om 10 u. aan het Volkshuis, Houtmarkt te Aalst. Vanaf 14 u. kan elkeen te recht in en om het Volkshuis te Ninove voor een spetterend feestprogramma. Een vaste waarde in dit pro gramma is de 'Straatbolling' in de Rode Kruisstraat. Deelnemende ploegen (3 per sonen), kunnen inschrijven raad af te leggen, waarschijn lijk hebben de schepenen, nu ze hun bevoegdheden kennen, (de onderlinge verdeling van de werkzaamheden in verband met het dagelijks bestuur wer den vastgelegd in de zitting van het schepencollege van 26.02.01) de opdracht gekre gen hun beleidsverwachtingen neer te schrijven. In een volgend artikel zullen we, na grondig onderzoek en analyse van deze beleidsver klaring, uiteraard onze me ning en onze repliek toelich ten. Inmiddels kan ik u wel de be voegdheden van de schepenen mededelen Aan Luc Durant, Burgemees ter; brandweer, politie, mid denstand, handel, rechtszaken, public relations, veiligheid, inspraak, intercommunales, informatica, automatisering, markten en secretariaatsadmi nistratie. Aan Michel Casteur, eerste schepen; openbare werken, energie, nutsvoorzieningen, verkeer en autopark. vanaf 13 u. in het Volkshuis. Op de binnenkoer van het Volkshuis vergasten o.a. CSC-Ninove (Cubaanse spe cialiteiten), Jongsocialisten (Jeneverbar), CSC-Pollare (Koffie - Irish Hasseltse met mattetaarten), SGB (Hobbyclub) iedereen op een gezellige namiddag. Het SP-bestuur voorziet ook voor de 'kleine honger' tapa's en belegde broodjes. Optreden van o.a. de bekende 'Collegian's Band', o.l.v. Ni- novieter Wim Schoup, zal voor de gepaste verdraagzame sfeer zorgen. Ook de allerkleinsten worden niet vergeten. Zij kunnen zich naar hartelust uitleven op het springkasteel. Iedereen is van harte welkom op dit 'Feest van de Verdraag zaamheid' Aan Freddy Van Eeckhout, tweede schepen; industrie, te werkstelling, nijverheid, eco nomische zaken, ruimtelijke ordening, stedebouw, stads vernieuwing, sociale woning bouw, bevolking burgerlijke stand, militie, kieszaken, mi granten, vreemdelingen, land en tuinbouw, huisvesting, be graafplaatsen en gemeente eigendommen, informatie (al gemene informatie zoals Ni- nove-info, perskrant, info op teletekst, uitgave en versprei den van brochures, adressen bestanden bijhouden, om- budsdienst) en roerend en on roerend patrimonium (archeo logische site, musea, monu mentenbeleid, kleinere dos siers zoals huisvesting Acade mies Dreefstraat, onderhoud buurthuizen, uitbouw uitleen- dienst i.s.m. jeugddienst, ar chief). Aan Roland Cornells, derde schepen; financiën, begroting, thesaurie, erediensten en per soneelszaken. Aan Mare Nachtergaele, vier de schepen; muziekacademie, leefmilieu, hinderlijke inrich tingen, groenvoorzieningen, parken, plantsoenen, jeugd, huisvuilophaling, reiniging en waters en bossen. Aan Rudy Corijn, vijfde sche pen; maatschappelijk werk, sociale zaken, welzijnsbeleid, sport, recreatie, bejaarden, ge zin, volksgezondheid, ontwik kelingssamenwerking, voe ding en gehandicapten. Aan Mariëtte De Smet, zesde schepen; onderwijs, toerisme en emancipatiebeleid. Aan Antoine Callebaut, ze vende schepen; cultuur, scho ne kunsten, kunstonderwijs, feesten, ontvangsten, Europe se Aangelegenheden en bib liotheek. Een eerste vaststelling is dat de bevoegdheden niet evenre dig zijn, wat tot gevolg heeft dat er super schepenen en meelopers zijn, ik vermoed dat dit binnen het college voor spanningen zal zorgen. De SP-fractie zal van nabij de ontwikkeling volgen en indien nodig, ze zelf aanwakkeren. Jef De Doncker

Voor Allen | 2001 | | pagina 17