$P FEDERAAL ACTIEF De jongeren broeden op iets nieuws JONG SOCIALISTEN DE JONGEREN BROEDEN OP IETS NIEUWS 2 20 april 2001 - "Voor Allen" Op zaterdag 21 en zondag 22 april lanceren de jongeren in en rond de SP hun eigen ver nieuwingsproject in stijl. Met een grote starthappening, met alles erop en eraan. Het jeugd centrum De Fabriek in Gent wordt het toneel van deze 'Ta ke-off' Wat gaan we doen De round-up van de Ronde van Vlaanderen Sinds december vorig jaar trekt de jongerenronde van Vlaanderen een spoor van ver nieling door ons tochtgat aan de Noordzee. In totaal worden iets meer dan 2.000 jongeren in en rond de SP naar hun me ning gevraagd als we zélf be ginnen met een nieuwe jonge renbeweging in de rand van de SP, hoe moet die er dan uit zien De resultaten van de dertig babbelsessies worden op dit moment in een naslag werkje gegoten. Wat is er naar boven gekomen tijdens de ronde Welke voorstellen kwamen vaak terug, welke ietsje minder Wat gaan we doen om één en ander te stroomlijnen Wat zegt de grote jongerenenquête Hoe gaan we in het vervolg tewerk en - vooral - hoe gaan we ons organiseren voor onze grote 'doorbraakoperatie' van de volgende maanden VOOR ALLEN De voorstelling van het 'exit' Het wordt dus tijd om écht in gang te schieten. Op basis van jullie opmerkingen op de ron de én in de enquête proberen we één en ander in een nieuwe vorm te gieten. Exit wordt hét werkdocument voor de vol gende maanden. Welke uit gangspunten en doelstellingen staan in de nieuwe jongeren beweging vanaf oktober cen traal Wat gaan we de volgen de maanden doen Hoe zien we de nieuwe jongerenbewe ging functioneren Hoe pak ken we dit het best aan Wel ke werking, structuur, activi teiten hebben we in gedach ten? Uiteindelijk is het aan jullie om hierover te discute ren. De lancering van de Werkwinkels... Tenslotte wordt het op 21 april ook tijd om één en ander con creet vorm te geven. In vier werkwinkels beginnen we al concreet te sleutelen aan onze eigen vernieuwde werking onze inhoudelijke platform tekst, onze vernieuwde (exter ne) communicatie, de nieuwe website, de nieuwe actiemo dellen. Voor de deelnemers voor wie het allemaal niet té serieus hoeft plannen we drie politieke 'fungroepen' met de vijf SP-ministers op café, met Bruno Tobback aan de klimmuur en met vier debat ten in de boksring (rond asiel beleid, drugs, politieke her verkaveling en allochtonen). De eerste dag wordt afgeslo ten met een supergraaf optre den van theater Blauw Vier en een al even spetterende fuif. Slaapgelegenheid wordt voor zien... Tijdens het (late) ont bijt op Zondagochtend volgen we De Zevende Dag op groot scherm en komt een verras singsspreker de keet sluiten in een debat over media, jonge ren en politiek. Voor alle duidelijkheid de 'Take off' van 21 en 22 april betekent nog niet de definitie ve start van de nieuwe jonge renbeweging. Die is pas ge pland voor oktober. Wat we in Gent wel gaan opstarten is ons vernieuwingsproces. De be doeling is om ons eigen ver nieuwingsbeweging, met een maximale inbreng van ieder een, effectief op gang te trek ken. In de lente- en zomer maanden worden immers heel wat barrières neergehaald. We gaan op bezoek bij de jonge ren buiten de beweging, we trekken zelfs de politieke jon- gerenwoestijn in. Op 21 en 22 april brengen de jongeren zichzelf in startposi tie, klaar om in de lente en zo mer mooie dingen te gaan doen. Touch-down is voorzien in oktober. Fasten your seat- belts please Deelnemen aan de Take off van de nieuwe jongerenbewe ging kan door 500,- (voor het volledige programma dus drie maaltijden en een overnach ting), of 200,- (enkel voor het zaterdagprogramma dus twee maaltijden) te storten op reke ning nummer 877-8026502- 56 van de Jongsocialisten met vermelding 'Take off'. Het programma Zaterdag 13.00 u. Ontvangst met broodjes 14.00 u. Voorstelling van exit en de mailbox 15.00 u. Eerste sessie werkwinkels 1de website van de jongeren beweging 2. hoe ontwikkelen we onze externe communicatie 3. het inhoudelijke startgroep je vergadert 4. welke actiemodellen gaan we hanteren om uit te breken 17.00 u. Pauze 17.30 u. Tweede sessie werkwinkels 1de website van de jongeren beweging 2. hoe ontwikkelen we onze externe communicatie 3. het inhoudelijke startgroep je vergadert 4. welke actiemodellen gaan we hanteren om uit te breken Parallel Drie fun-groepen 1. praatcafé met SP-ministers 2. de boksring-debatten 3. klimmen met Bruno 18.30 u. Pauze 18.45 u. Voorstelling van de resultaten van de vier werkwinkels 19.00 u. Apotheose met Patrick Janssens en Stijn Meuris 19.45 u. Avondmaal 20.30 u. Optreden 22.00 u. Fuif Zondag 11.00 u. Ontbijt met De Zevende Dag 13.00 u. Verrassingsgast en lunch (debat over media, jongeren en politiek) 14.00 u. Slotdebat. LU ZATERDAG 21 APRIL VANAF 13.00 UUR in JEUGDCENTRUM DE FABRIEK RAFFINADERIJSTRAATJE 9 IN GENT LL1 99 over: de resultaten van onze Ronde van Vlaanderen en onze verdere stappen met; inhoudelijke startgroepen, politieke fungroepen, politieke cafés, debatten, cyberwerkgroepen, DJ-sessies, fuif, SS Maatschappelijk zetel De Malanderplein 7 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) sp-fed.aor@skynet.be Administratie-Publiciteit De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) (fax 055/21.03.04) Redactie De Malanderplein 7 - 9600 Ronse Verantwoordelijke Uitgever Dirk Van der Maelen (Federaal Voorzitter) Hoofdredactie Chris VANC0PPEN0LLE (Federaal Secretaris) Redactiesecretaris Jonny Lampens Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdra gen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen vallen volledig on der de verantwoordelijkheid van de steller.

Voor Allen | 2001 | | pagina 2