CULTUUR C 3 Anne Frank, een geschiedenis voor vandaag ACTIVITEITENKALENDER 6 20 april 2001 - "Voor Allen" door C.S.C.-VORMINGSWERK GEWEST AALST - OUDENAARDE - RONSE CSC-Tutti Ragazzi Aalst Zondag 22 april 2001 van 11.30 tot 15 u. Kasteel De Rozerie, Brusselsesteenweg 75, Aalst JAARLIJKS EETFESTIJN Menu: Aperitief, buffet van warme beenham en gevogelte met kroketten en groenten. Vegetarische schotel op aan vraag. Kaarten kunnen gereserveerd worden op 053-77 03 12. CSC-Mediakring Geraardsbergen Zondag 29 april 2001 om 20 u. Arjaantheater, Zonnebloemstraat - Geraardsbergen THEATERSHOW LUSTOBJECT Groepsbezoek naar het nieuwste theaterprogramma van Els De Schepper, vakkundig begeleid door Eric Melaerts, Alain Van Severen, Hans Francken en Herman Cambre. Een totaalspektakel met zang, dans en muziek. Toegang: 550 F. Info en reservatie: 054-41 82 90. CSC-Dender Geraardsbergen Dinsdag 1 mei 2001 om 18 u. Zaal Paraplu (Station) - Idegem GEZELLIG SAMENZIJN - Videomontage: 1 Mei-optochten te Geraardsbergen 1983-2001 - Kop met boerenbrood De toegang is gratis - Iedereen is welkom CSC-Vormingswerk Geraardsbergen Maandag 30 april 2001 om 20 u. Zaal 'In de Lelie', Denderstraat 33-35.- Geraardsbergen MEI-AVONDFEEST - Koud buffet - Optreden 'Slagerij van Schoonderhage' - Gelegenheidstoespraak door Dirk Van Der Malen, Volksvertegenwoordiger - Gezellig samenzijn. Deelname: 150 fr. Info en inschrijven: tel. 054-41 02 03. CSC-Ronse i.s.m. het Vrijzinnig Centrum en de Cultuurraad Vrijdag 27 april 2001, vernissage om 19 u. Tentoonstelling van 28, 29, 30 april telkens van 14 tot 18 u. Vrijzinnig Centrum, Zuidstraat 13a, 9600 Ronse Kunst door Kinderen De creativiteit van de leerlingen moraal komt overvloedig aan bod. Toegang gratis. CSC-Wijkdub Jos Wouters Zondag 29 april 2001, om 10 u. Chalet Union, Engelselaan 99, Ronse 1 Mei-kaarting voor wittebroden Inleg gratis. Anne Frank staat niet alleen symbool voor het lot van mil joenen joden tijdens de Tweede Wereldoorlog. Anne is in de loop der jaren ambas sadrice geworden van allen die vandaag omwille van hun huidskleur, afkomst of le vensovertuiging gediscrimi neerd en vervolgd worden. 'Ik zie hoe de wereld lang zaam steeds meer in een woe stijn herschapen wordt...' schreef Anne Frank op die dag in juli 1944 in haar schuilplaats, wetend hoe bui ten de muren van het Achter huis dagelijks duizenden vie len in een zinloze oorlog en hoe even zovele onschuldi- gen werden vervolgd en ver moord. Ook mensen van van daag kijken dikwijls met angst naar hun wereld, waar vervolging en onderdrukking - van wie om ras, godsdienst of levensovertuiging 'anders' wordt geacht - niet uit verd wenen zijn sinds de ver schrikkingen die Anne Frank moest ondergaan. Het is daarom dat de Anne Frank Stichting sedert haar oprichting waar zij maar kan rascisme, fascisme en anti semitisme bestrijdt. Alle ak- tiviteiten - tentoonstellingen, publicaties, voorlichting, do cumentatie en educatieve projecten - zijn daarop ge richt. Dat blijkt een nood zaak, vooral nu jongere gene raties het gruwelijke drama dat zich in de jaren van Hit- Iers nationaal-socialisem vol trok, als ver verleden gaan beschouwen. Onwetendheid over wat de Tweede Wereldoorlog en fas cisme in de wereld teweeg hebben gebracht, kan ertoe leiden dat jonge mensen vaak niet beseffen hoe snel gevoe lens van superioriteit en ideeën over geloof en ras kunnen uitlopen op terreur en massamoord. Ook meer dan vijftig jaar na Anne Frank's dood blijkt juist haar dagboek in staat om jonge mensen zich te doen vereenzelvigen met An ne's lot en gedachtenwereld; tevens weet het hen tot het besef te brengen dat wat haar en miljoenen anderen over kwam, vandaag op talloze plekken op de wereld gebeurt of gebeuren kan, wanneer wij niet waakzaam zijn. CSC-Vormingswerk Zotte- gem deelt deze bezorgdheid en stelt - samen met de An ne Frank Stichting uit Am sterdam - van zaterdag 21 april 2001 tot en met vrij dag 27 april 2001 het edu catief totaalproject 'Anne Frank, een geschiedenis voor vandaag' voor. Een wereldtentoon stelling De tentoonstelling 'Anne Frank - een geschiedenis voor vandaag' werd in Wenen geopend in 1996, waarna een lange reeks plaatsingen door heel Oostenrijk volgde. Ver volgens begonnen tien ko pieën van de tentoonstelling aan hun internationale reis door landen als de Neder landse Antillen, Japan, Groot-Brittannië, Italië, Po len, Ecuador, Tsjechië, Ne derland, Nieuw-Zeeland en Slowakije. In 1998 starten tien andere kopieën hun rondreis door Spanje, Portu gal, Frankrijk, België, Austr alië, Israël, Griekenland en China. Het is verbazingwek kend om te zien met hoeveel toewijding de plaatselijke or ganisaties zich over de ten toonstelling ontfermen en om te zien hoewel publiek - als gevolg hiervan - ernaar komt kijken. Dit gaat op voor lan den waar eerdere tentoonstel lingen over Anne Frank zijn geweest, maar zeker ook voor landen waar de Anne Frank Stichting voor de eer ste keer werkt, zoals Midden- Amerika en Zuidoost-Azië. Tentoonstelling in Zottegem CSC-Vormingswerk nam het initiatief om deze tentoon stelling naar Zottegem te ha len en zo - in tijden waar het verleden snel 'vergeten' of in vraag gesteld wordt - speci aal naar de jongeren toe een geschiedenis van een jong meisje te laten herleven. Alle Zottegemse scholen werden aangeschreven en kregen een uitnodiging om een rondleiding te maken in de tentoonstelling. Met ge noegen stellen wij vast dat er talrijke scholen op ons initia tief ingaan. De tentoonstelling zal vanaf zaterdag 21 april tot en met vrijdag 27 april 2001 opge steld staan in de Galerij De Mouterij, Stationsstraat te Zottegem. De opening van deze ten toonstelling grijpt plaats op zaterdag 21 april om 19.30 uur. Dhr. Kurt Broeckaert zal het welkomstwoord uitspreken. Dhr. Van Herzeele Dirk - schepen van Cultuur en On derwijs en Dhr. De Loor Her man - Burgemeestert zullen de tentoonstelling openen. De officiële opening wordt gevolgd door een receptie. Iedereen is welkom. Deze tentoonstelling is nog te bezichtigen op de volgen de dagen van: lOu - 12u en van 14u - 17u. Mis deze belangrijke gebeur tenis niet, en kom deze ten toonstelling over verdraag zaamheid, mensenrechten, gelijkheid en democratie zien! Meer info: Kurt Broeckaert Schilderken 22 9620 Zottegem Tel.: 055-42 64 34 GSM: 0474-97 15 47 Mail: kurt.broeckaert@worl- donline.be c

Voor Allen | 2001 | | pagina 6