Serviceflats in de Molenstraat te Denderhoutem 14 18 mei 2001 - "Voor Allen" De stad gaat het gebouw gelegen Edmond De Deynstraat 6 te Ninove openbaar verkopen. Dit perceel heeft een opper vlakte van 2 a. 40 ca. On ze fractie heeft dit niet goedgekeurd om reden dat dit gebouw voor aller hande zaken kon gebruikt worden: uitbreiding of stapelruimte voor de BIB of voor het Cultureel Centrum. De stad neemt haar recht van voorkeur op voor de aankoop van een perceel grond gelegen langsheen de Elisabethlaan, palende aan de parking van de ste delijke sporthal. Het per ceel heeft een oppervlak te van 12 a. 48 ca. en is eigendom van het OCMW-Ninove. Op deze wijze kan de sporthal of de parking van Op de jongste gemeenteraad van 23 april 2001 werd de raad gevraagd om het initia tief te nemen tot opmaak van het bijzonder plan van aan leg "Molenstraat Dender- houtem" genoemd. Het be treft hier een project dat de huisvestigingsmaatschappij Veilig Wonen wenst te ont wikkelen aan het oud ge meentehuis in de Molen straat Denderhoutem. Het betreft een gemengd project met een gedeelte woningen (appartementen of service flats) en gemeenschapsvoor zieningen (muziekschool en ontmoetingscentrum voor bejaarden). Voor de realisa tie dient een wijziging van het gewestplan doorgevoerd te worden (huidige bestem ming volgens het gewest plan: zone voor gemeen schapsvoorzieningen). Aan gezien het een project betreft op lokaal niveau, is een Bij zonder Plan van Aanleg (BPA) het aangewezen ins trument voor de aanpassing van gewestplan. Hieromtrent kwamen er een aantal vragen vanuit de oppositie omtrent het concrete. Vanuit de meerderheid werd het duide lijk gemaakt dat het hier mo menteel enkel gaat om een BPA voor het wijzigen van het bestemmingswijze. In parallel is Veilig Wonen be zig met het ontwerpen van een maquette met een uit werking van het eventuele concrete. Door deze werk wijze kan men sneller van start gaan met de realisatie. de sporthal later worden uitgebreid. Buitenschoolse kinderopvang Er is goedkeuring ge hecht aan een wijziging van het huishoudelijk re glement van "'t ka deeken". Onze fractie heeft zich hiertegen fel gekant. Het betreft de invoering van een boete ten bedrage van 350 Bef. (dus boven op het wettelijk tarief) in dien de kinderen na geldi ge inschrijving, niet aan wezig zijn, of wanneer kinderen zonder geldige inschrijving, wél aanwe zig zijn in "'t kadeeken". Na discussie in de Com missie heeft men wel aan vaard dat indien de kinde ren bij ziekte een dokters attest binnen de twee De meerderheid legde er ook nog eens de nadruk op dat het enkel betreft om eigen dommen van de gemeente. Privé eigendommen zijn niet in het plan opgenomen en er zal dus niet overgegaan wor den tot onteigeningen. In zijn schrijven van 2 april 2001 vraagt de heer Dirk Ghijsels zijn ontslag als ef fectief lid van het plaatselijk OCMW. De raad diende van dit ontslag akte te nemen en diende zijn opvolger Jozef Van Impe uit te nodigen voor zijn eedaflegging. Deze eed aflegging gebeurde dan ook na de zitting. Met zijn schrijven van 9 april 2001 heeft de heer Wil ly Michiels zijn ontslag in gediend als vertegenwoordi ger van de gemeente bij de intercommunale Intergem als effectief lid van de raad van bestuur en van het regio naal bestuurscomité Ninove. Als zijn vervanger werd me vrouw de burgemeester Va lentine Tas aangesteld. Op 1 mei 2000 ging het meldpunt bejaardenmishan deling Zuid-Oost-Vlaande- ren van start. Het meldpunt is ingebed in het Centrum Algemeen Welzijnswerk Zuid-Oost-Vlaanderen en strekt zich uit over 21 ge meenten in de arrondisse menten van Aalst en Ouden aarde. Het provinciebestuur staat reeds in voor de volle dige loonkost van de case werkdagen bezorgen aan de opvang, er geen boete moet betaald worden. Doch, ons voorstel was veel ruimer: ziekte van een onthaal moeder of een familielid die instaat voor de op vang; onvoorziene wijziging van het uurrooster bij werken in ploegensys- teem; familiale omstandighe den. Met deze argumenten wil men geen rekening hou den. Ook heb ik gevraagd om het huidig voorstel te rug te trekken en voor de volgende gemeenteraad een nieuw voorstel voor te leggen, na eerst advies te vragen aan het Lokaal Overleg. Dit is een ge meentelijk overlegorgaan enkel en alleen voor de problematiek rond kin manager bij het meldpunt. Van het gemeentebestuur wordt een bijdrage (naar rato van 1 BEF per inwoner) ge vraagd, bedoeld als bijdrage in de werkingskosten van het meldpunt. De uitgave ten bijdrage van 17 274 BEF zal verrekend worden op de ge wone dienst van de begro ting van het dienstjaar 2001, waarop de nodige kredieten zullen voorzien worden bij de eerstvolgende begrotings wijziging. Conform het decreet van 18 mei 1999 houdende de orga nisatie van de ruimtelijke or dening, wordt elke gemeente verplicht een gemeentelijke commissie voor ruimtelijke ordening (GECORO) op te richten. De procedure tot op richten van de GECORO verplicht de gemeenteraad om de maatschappelijke ge ledingen vast te leggen, die verzocht worden kandidaten van plaatsvervangers voor te dragen. De raad werd ge vraagd deze maatschappelij ke geledingen vast te leggen, rekening houdend met het besluit van de Vlaamse Re gering van 19 mei 2000 tot vaststelling van nadere re gels voor de samenstelling, de organisatie en de werk wijze van de provinciale en gemeentelijke commissies voor ruimtelijke ordening. Het college van burgemees ter en schepenen stelde voor het beeld aan de Kerk van Kerksken "De Jeneverdrin- deropvang. Dit overleg heeft men zelfs niet ge raadpleegd. Dit betekent dat bij gelijk welke wijzi ging in de familiale of professionele toestand van het gezin, een boete moet betaald worden. Ik wens vooral te bena drukken dat het hier gaat om de opvang van kinde ren en dat ik van mening ben dat kinderen onder geen enkel beding mogen gediscrimineerd worden, zeker niet op financiële basis. Bovendien houdt hun huidig voorstel in dat wie de boete betaalt, al leszins van de opvang kan gebruik maken. Ingeval van overaanbod heb ik gevraagd wie gaat bepa len wie van de opvang kan gebruik maken en wie zal geweigerd wor den. Hij die meer betaalt of hij die vooraf inge- ker" te laten verlichten. Door SV Intergem werd een bestek opgemaakt waaruit blijkt dat de werken kunnen uitgevoerd worden voor een bedrag van 64 247 BEF (in ch BTW). De kredieten zijn voorzien in de begroting 2001 onder artikel 426/732- 60 van de buitengewone dienst. De raad werd ge vraagd dit dossier goed te keuren en deed dit dan ook. Daar het huidige programma (boekhoudpakket) niet.euro- geschikt is dient er overge gaan te worden tot de instal latie van een nieuw pro gramma voor de gemeente lijke boekhouding. De een malige kosten worden ge raamd op 660 000 BEF (inch BTW) en zullen verrekend worden op de diverse artike len van de buitengewone en de gewone dienst van de ge meentebegroting dienstjaar 2001. De jaarlijkse onder houdskosten worden ge raamd op 290 000 BEF en zullen verrekend worden op het desbetreffende artikel van de gewone dienst van de gemeentebegroting, dienst jaar 2001 en volgende dienstjaren, waarop de nodi ge kredieten voorzien zijn en zullen voorzien worden. De raad werd gevraagd het be stek goed te keuren en er werd voorgesteld deze op dracht te runnen bij wijze van onderhandelingsproce dure. schreven is. Hun voorge legde tekst geeft hierover geen uitsluitsel zodat ver moedelijk de verantwoor delijke ter plaatse hier over kan oordelen. Een dergelijke maatregel tart voor mij elke verbeel ding en dit dan nog op de rug van de kinderen. Want uiteindelijk zijn de kinderen de dupe. Hier huiver ik van. En als laatste puntje van de openbare zitting werd er definitieve goedkeu ring gehecht aan een nieuwe straatnaam te Ne- derhasselt: 'Hector van Muylemstraat' voor de toegangsweg in de verka veling op naam van nv 'Het Landgoed', gelegen te Nederhasselt langsheen de Nederhasseltstraat en het Koezeekstraatje. Marie-Paule De Leeuw Locatie Interpolitiezone Voor de aanvang van de poli- tieraad van 07 mei 2001 werd er door de voltallige politieraad een bezoek ge bracht aan de voormalige politiekantoren en rijks wachtkazernes (Dender leeuw en Haaltert). De be doeling van deze bezoeken was tweeledig; ieder lid van de politieraad kon zich op deze manier een beeld schet sen van de huidige situatie; en meteen werd er uitgeke ken naar een aangepaste lo catie voor het nieuwe sa mengesmolten korps. De gemeente Haaltert kocht vorig jaar de school in de Middelkouter en doopte het korps, mits de nodige aan passingen, daar onder te brengen. De leden van de politieraad brachten dan ook een bezoek aan dit gebouw ter kennismaking. De alge mene tendens was positief doch was er een kleine kri tiek van Denderleeuwse kant wegens niet centraal genoeg gelegen te zijn. Doch dit probleem kan opgelost wor den door de Denderleeuwse rijkswachtkazerne te behou den en deze te bemannen met een tiental personen om de bevolking van Dender leeuw te dienen. Op deze manier blijven ook daar snelle interventies mogelijk. Bart Muylaert

Voor Allen | 2001 | | pagina 14