Inhuldiging van het gerestaureerd gemeentehuis te Moorsel Vrienden Ondereen Gijzegem Zonevreemde woningen in Erembodegem De werken aan het noch als monument, noch als dorpsgezicht geklasseerd gemeentehuis werden in de gemeenteraad van 28/9/1999 gegund en door aannemer Van Herreweghe gestart op 15/3/2000. Na de verwelkoming door waarnemend burgemeester Gracienne Van Nieuwenborgh hield schepen Patrick De Smedt, de openingstoespraak, waarvan hierna een samenvat ting. "Sedert de fusie van gemeen ten in 1976 hebben talloze ge meentehuizen hun functie ver loren. Allen hebben ze voor de fusiegemeenten en in het bij zonder voor de inwoners er van een grote sentimentele waarde. Niettegenstaande een onbe schreven regel zegt dat het langdurig behoud van het bouwkundig erfgoed afhangt van de bestemming en het ge bruik ervan, bevonden zich vele gemeentehuizen bij de fusie in een zeer erbarmelijke toestand. Zo werden de dienstcentra van Nieuwerker- ken, Hofstade en Herdersem geherlokaliseerd, werd het ge meentehuis van Erembode- gem gerestaureerd met ge deeltelijke ingebruikname door de school. Voor Baarde- gem en Gijzegem zijn mo menteel onderzoeken lopende om beide dienstcentra te huis vesten in de respectievelijke leegstaande pastorieën. Het is duidelijk dat wij keuzes De maandelijkse bakschieting en kaarting van de maand mei 2001 gaf de volgende resulta ten en rangschikkingen. 1. Van Sande Christiane 750 2. Van Eetvelde Simone 670 3. Callebaut Celina 650 4. Boon Ivonne 550 1Van Zande Chris. 2860 2. Callebaut Celina 2740 3. Boon Ivonne 2680 4. Lewtschenko Olga 2650 1Dierickx Achiel 317 2. Van Wesemael Simon 306 3. Van De Velde Jacq. 304 4. Boeykens Hermin 298 1Dierickx Achiel 1494 2. Hooge Domien 1445 3. Boeykens Hermin 1431 moeten maken, alternatieven zoeken en waar mogelijk de gebouwen te gelde maken. Wat Moorsel betreft is dit nooit een echte optie geweest. Als ik vandaag naar het resul taat kijk, dan sterkt mij dat in de overtuiging dat wij in dit zo gevoelsgeladen dossier de juiste beslissingen op het juis te moment hebben genomen. Al vele jaren was de vraag hangende om in Moorsel over een voorziening voor bejaar den te beschikken. De OCMW-raad vatte eind 1999 het plan op om hier een nieuw rusthuis met 86 bedden op te richten. Een belangrijke rand voorwaarde voor deze realisa tie bestond uit de ruil van de stadseigendom, het verschil in waarde zou gecompenseerd worden door het ter beschik king stellen van de gelijk vloerse verdieping voor de in richting van het dienstencen trum en om zowel de voor- als zijgevels van het gemeente huis in het nieuwe project te integreren. De hogere over heid te Brussel verleende voor deze realisatie nooit haar goedkeuring. In 1995 diende het OCMW een nieuw project in voor de bouw van serviceflats met de vraag om het gemeentehuis te 4. Van Wesemael Simon 1353 5. Roeland Lucienne 1332 Leona Verberckmoes SW St.-Lievens-Esse Het bestuur van de SVV-afde- ling St.-Lievens-Esse nodigt je vriendelijk uit naar het "Moederfeest" op zondag 10 juni 2001 om 15 uur in zaal "Terbiest", Terbiest 49 te St.- Lievens-Esse. - koffie en gebak - bingospel - bespreking jaarlijkse reis op 14 juli 2001 naar de Efteling - geschenk voor alle aanwezi ge moeders De deelname bedraagt 150 frank (bingospel inbegrepen). Inschrijven kan tot 5 juni 2001 bij de bestuursleden. behouden om er later zowel het dienstencentrum als socio- culturele voorzieningen in on der te brengen. Om te vermij den dat een te grote blok een schaalbreuk zou vormen in het Moorselse dorpscentrum werd besloten om de inplanting in 2 woonkernen uiteen te laten vallen en aldus het landelijk karakter van het achterliggend gebied minder te verstoren. De gemeenteraad besliste uit eindelijk op 28/9/99 tot het uitvoeren van sanerings- en herinrichtingswerken aan dit gemeentehuis voor een totaal bedrag van 17,2 miljoen, BTW inbegrepen. Ik denk dat we door het volle dig herstel van het hoofdge bouw er in geslaagd zijn toch nog enige nostalgie op te roe pen. Zo komt het beeld voor ogen van oude prentkaarten waarop het gemeentehuis nog staat afgebeeld met pui, 2 zij trappen met smeedijzeren leu ning, cachot, bijgebouwen, zijtuintjes met hekwerk en pi lasters. Helaas zijn die alle maal verdwenen. Het recon strueren van deze inkompartij was onmogelijk gezien de aanwezigheid van de rooilijn, het smalle voetpad en het ni veau van de gelijkvloerse ver dieping. Alleen al door zijn ligging "in 't hangen van den berg" zoals ze dat hier te Moorsel plegen te noemen, blijft het gemeentehuis een ruimtebepalende en nog meer SP-Kaarting groot succes in Denderleeuw Tot groot genoegen kunnen wij melden dat onze kaart avond van 4 mei laatstleden in "Taverne Oud Gemeente huis" te Iddergem een groot succes was. Er waren 40 deelnemers. We willen de winnaars nog even feliciteren: Punten 1. Johny Asselman 4540 2. Coppens Christ. 4483 3. Lankmans Carlo 4388 4. De Cock Eddy 4251 5. De Sutter Rudy 4239 6. Bontinck Raoul 4236 7. Frederique Marcel 4142 8. Schrijver Paul 4108 9. Torrekens Willy 4105 10. Baeyens Roger 4049 Wij hopen dan ook dat vol gende initiatieven even suc cesvol zullen zijn. een beeldbepalende invloed hebben op de dorpskern. Volgend overzicht geeft een beeld van de uitgevoerde wer ken en ik begin aan de buiten kant. Aan de buitengevels werd niets gewijzigd. Ze werden met een speciaal procédé ge reinigd, hervoegd en waar no dig hersteld. Alle buiten schrijnwerk is nieuw, uitge voerd in eik en met hetzelfde uitzicht en profilering als het bestaande. In alle ramen werd isolerende beglazing met hoog rendement geplaatst. Op het gelijkvloers en op de verdieping werd het gebouw volledig toegankelijk gemaakt voor mindervaliden door de aangepaste buitenaanleg en plaatsing van een lift. Uiter aard ook aangepast sanitair. Van beneden naar boven over lopen we volgende ingrepen. De kelder werd volledig wa terdicht gemaakt. Het regen water wordt nu gebruikt voor het doorspoelen van het toilet. Op het gelijkvloers werd een verbinding gemaakt tussen de beide inkomhallen. Het dien stencentrum, het bureel van de politie en het lokaal van de werklieden zijn op dezelfde lokatie gebleven. De 2 houten trappen naar de verdieping werden gerestau reerd. Waar mogelijk werden de waardevolle binnendeuren hersteld en hergebruikt. Op vrijdag 8 juni 2001 organi seert de SP-CSC-Erembode- gem een info-avond over het actuele onderwerp "Zone- vreemde woningen". Met de goedkeuring van een nieuw decreet werd de proble matiek van de "zone-vreemde" woningen onder vernieuwde aandacht gebracht. Vele gezegden en meningen terzake doen de ronde. Dikwijls tegengesteld en ongegrond. Wat is een zone-vreemde woning? Hoe weet ik of mijn woning zone-vreemd is? Wat moet ik doen als mijn woning zone-vreemd is? Wat zijn mijn rechten en plichten? Op deze en vele andere vragen zal een deskundig antwoord worden gegeven door Jacques Timmermans, Vlaams Vólks- Nieuw is de bevloering en plinten in blauwe hardsteen in de burelen en de circulatie ruimte, marmermozaïek in het lokaal van de werklieden, de stookplaats en het sanitair blok. Op de verdieping werden twee wanden verwijderd. Van de drie burelen werd een kleine polyvalente zaal gemaakt met keuken-office voor 50 perso nen. De vroegere collegezaal werd volledig gerestaureerd, de ingemaakte kasten bleven behouden, de tafel en de stoe len werden in eigen beheer opgeknapt. Deze zaal is nu een vergaderruimte. Tot dusver het technisch ge deelte. Als vandaag het Moorsels ge meentehuis uit zijn as is herre zen, dan is dit niet enkel de verdienste van het stadsbe stuur maar ook van de Heem kundige Kring De Faluintjes, die zich met volle overgave hebben ingezet voor het be houd ervan. Het plaatselijk verenigingsleven zorgt ervoor dat dit gemeentehuis een open huis is en het kloppend hart van de Faluintjes. Aan allen die op enigerwijze aan deze realisatie hebben meegewerkt, namens het Col lege van Burgemeester en Schepenen onze oprechte dank. Het was een moeilijke opera tie maar ze is geslaagd". vertegenwoordiger en Voorzit ter van de Commissie Ruimte lijke Ordening en Leefmilieu in het Vlaams Parlement. De info-vergadering start om 20 uur en de SP-CSC-Erebo- degem zorgt voor een gratis aperitief en hapje. Opendeurdag CVO te Geraardsbergen De CVO-Kooklessen stellen hun deuren open in de lokalen van Bond Moyson, Vrede- straat41 te Geraardsbergen. Wij koken in een gezellige en aangename sfeer, de meest cu linaire gerechten. Indien u interesse heeft voor het volgende schooljaar, breng ons dan een bezoekje op maandag 11 juni 2001 vanaf 19 uur. Lerares Anne-Marie Vander- straeten geeft tekst en uitleg. 12 1 juni 2001 - "Voor Allen" Baks<hieting 5. De Vleesschouwer 520 Rangs<hikking 5. De Vleeschouwer 2550 Kaarting 5. Vereecken Roger 297 Rangsrhikking Programma

Voor Allen | 2001 | | pagina 12