REGIONAAL Zottegems stadsbestuur met cultureel en landschappelijk totaalproject Geuren en kruiden uit India bij SW Zottegem Diamant bij Socialistische Seniorenclub Aalst Centrum 10 15 juni 2001 - "Voor Allen" In de omgeving van het Kas teel van Egmont heeft het Zot- tegemse stadsbestuur een to taalproject op het oog. Momenteel steekt het schitte rend gerestaureerde Kasteel van Egmont schril af tegen de omgeving. Het is duidelijk dat een totaalaanpak van het park noodzakelijk is om de site de nodige uitstraling te geven. Een eerste luik is bijna afge rond: de realisatie van een ar cheologisch park waarin de bouwsporen van (een gedeelte van) de verdwenen gebouwen van het kasteel worden gevi sualiseerd, samen met ver moedelijk de vroegste pa rochiekerk van Zottegem. Te gelijk werd de toegangsbrug gerenoveerd, kreeg de wal- muur een grondige opknap beurt en wordt een gedeelte van de vroegere wal terug aan gelegd. Amfitheater Als we echter de mime omge ving bekijken en ook de gron den aan de overkant van de Bettelhovebeek, tussen Lei- rensweg en het Kasteelpark, landschappelijk laten meespe len, zien we dat het terrein een unieke configuratie heeft. Je krijgt als het ware een natuur lijk amfitheater met aan de ene kant op de hoogte het Kasteel van Egmont en aan de andere kant de gebouwen van het vroegere wijkschooltje van Beisloven. Hier liggen duidelijk de kan sen voor het grijpen om een cultuur- en landschappelijk project van eerste orde te re aliseren. Dat is ook de huidige bestuursmeerderheid niet ont gaan, die onder impuls van schepen van cultuur Dirk Van Herzeele, meteen een aantal ideeën heeft uitgewerkt. Om een en ander te realiseren, moeten uiteraard eerst de gronden worden verworven. Momenteel zijn de onderhan delingen al in een vergevor derd stadium en als alles een beetje meezit, kan alvast dat dossier binnen een paar weken worden afgerond. Polyvalente zaal De volgende stap is het aan stellen van een ontwerper. Als alle wensen en verzuchtingen op papier staan, is het aan hem om een totaalconcept uit te te kenen. Naar infrastructuur toe wordt gedacht om, gefaseerd, een mime polyvalente zaal, voor zien van alle technische snuf jes, in te planten, gevolgd door de nodige gebouwen voor de 'Muziekacademie'. Architec turaal wint de idee van een halfronde stmctuur, waardoor de natuurlijke glooiingen wor den geaccentueerd, veld. Tegelijk moet, met streekei gen groen, het gezicht op het Kasteel van Egmont worden gefocust. Trouwens, voor der gelijke werken kan de stad re kenen op een subsidie van 80% door het Bestuur van Monumenten en Landschap pen, een instantie die uiteraard sterk zal worden betrokken bij het uittekenen van de krijtlij nen van de al genoemde to taalaanpak. Jan De Li«htepad De drassige strook waar ooit de Molenvijver lag, wordt op nieuw uitgegraven en het Jan De Lichtepad zal worden doorgetrokken tot aan het Kasteel van Egmont, zodat er een verbinding tot stand komt tussen het centmm en Velzeke (met het archeologisch muse um) en er verder kan worden aangesloten op de wandelpa den van Zwalm. Kortom, binnen afzienbare tijd krijgt Zottegem niet alleen eindelijk een volwaardige cul turele infrastmctuur, maar bo vendien wordt deze ingeplant in een uniek landschappelijk kader. Dat deze denkoefening de werktitel 'project amfitheater' meekreeg, hoeft geen verdere uitleg. Vergadering Gemeenteraad De Zottegemse gemeenteraad vergadert op maandag 18 juni om 19.30 u. in de Ridderzaal van het Egmontkasteel. Aan de agenda staan onder meer de aanstelling van Lind- sey Verbanck als nieuw raads lid ter vervanging van Hilde De Boever, de goedkeuring van het milieujaarprogramma 2001, de aanstelling van een voorzitter en een ondervoor zitter van de Gemeentelijke Commissie voor Ruimtelijke Ordening (GECORO) en de goedkeuring van de wijziging van de statuten van de Sport raad en de Jeugdraad. Zoals steeds is deze gemeen teraadszitting toegankelijk voor het publiek. Nieuw SP-gemeenteraadslid Bij de aanvang van de ge meenteraadszitting op 18 juni a.s. zal Lindsey Verbanck, de eed afleggen als nieuw ge meenteraadslid. Hilde De Boever, die onlangs in dienst trad bij het Parket van het Hof van Beroep te Gent diende immers noodge dwongen ontslag te nemen als gemeenteraadslid ingevolge onverenigbaarheid van deze functie met een politiek man daat. Normaal wordt zij opgevolgd door Werner Hertecant, die thans reeds OCMW-raadslid is en dit mandaat verder wenst te blijven uitoefenen. In zijn plaats komt Patricia Warke, die echter om persoon lijke- en familiale redenen er de voorkeur aan geeft dit man daat niet in te vullen. Dit houdt in dat Lindsey Verbanck vanaf 18 juni a.s. het nieuwe SP-raadslid wordt. Lindsey is handelsingenieur en tewerkgesteld als adjunct adviseur bij het Ministerie van Economische Zaken. Bij de verkiezingen van 8 oktober 2000 stond zij op de 15* plaats en behaalde 770 voor keurstemmen. Het SP-bestuur dankt Hilde De Boever voor de voorbeel dige wijze waarop zij haar mandaat van gemeenteraads lid vervulde en wenst Lindsey Verbanck, die volgende maand 25 jaar wordt en veruit het jongste gemeenteraadslid zal zijn, veel succes met haar nieuwe taak De SVV-afdeling Zottegem nodigt iedereen uit op de vol gende info-avond op maandag 2 juli 2001 om 19.30 uur in het Volkshuis, Markt 8 te Zot tegem met als thema "Geuren en kruiden uit India". Tijdens deze culinaire ontdek kingstocht worden onze zin tuigen gebruikt om kennis te maken met kruiden uit het zui den. Op die manier gaan we een vergelijking maken tussen Oost West, met een link naar de uitbuiting die altijd heeft bestaan in de specerij- handel. Ook de actuele Indische sa menleving komt in deze I workshop aan bod en er kan specifiek ingegaan worden op de situatie en het leven van vrouwen. De lesgeefster voor deze bij eenkomst is mevr. Francine Nuyttens. De deelname bedraagt 150 fr. (onthaal en infomap inbegre pen). Inschrijven kan tot 22 juni 2001 bij het SVV-secretariaat, de Colfmaeckerstraat 11 te Zottegem, tel. 09/364 99 13 of bij de bestuursleden van de SVV-afdeling Zottegem. Iedereen is van harte welkom. De Socialistische Senioren tellen in hun midden een dia manten echtpaar. Tijdens de jongste bijeenkomst van de Socialistische Senioren Aalst Centrum, kon Voorzitter Ge orgette Coppens zich eens te meer verheugen in eert talrijke opkomst vanwege de leden. Na een kort welkomswoord had zij nog een belangrijke aankondiging te doen, nl. het feit dat onze leden Jan en Martha Wauters-Strickx on langs hun 60-jarig huwelijks feest hadden gevierd. Het bestuur was dan ook van oordeel dat zulks niet onge merkt mocht voorbijgaan. Na een hartelijk proficiat en een daverend applaus moch ten zij dan ook een prachtige ruiker bloemen in ontvangst nemen. De Voorzitter drukte tevens de wens uit dat ons "diamanten echtpaar" nog lang en in goe de gezondheid de bijeenkom sten van onze vereniging zal kunnen bijwonen en wie weet? Daarop werd het woord ver leend aan Daisy Van Gheit, OCMW-raadslid en Sociaal Verpleegkundige van Bond Moyson, die sprak over het "Thuiszorgboeket". Deze zeer interessante uiteen zetting werd door de aanwezi gen met de grootste aandacht gevolgd. Ook Daisy werd door het be stuur met een bloemetje be dacht en op een spontaan ap- I plaus onthaald. Daarna konden de danslusti- gen - en die zijn nog zeer tal rijk bij onze senioren - hun beste beentje voorzetten en de rest van de namiddag op een gezellige wijze volmaken. Tal van onze leden vonden dat er opnieuw tijd te kort was en kijken reeds uit naar de vol gende vergadering. Tijdens deze laatste bijeen komst voor de zomeronder- breking is een optreden voor zien van de Dansgroep "Dans je Fit" van de Vlaamse Fede ratie van Socialistische Ge pensioneerden. Deze namiddag gaat door op dinsdag 26 juni om 14.30 u. en is zeker niet te missen. Marcel Boelaert

Voor Allen | 2001 | | pagina 10