Structuurplan Denderleeuw Gemeente- en OCMW-raudsfrattie in Denderleeuw BPA Meulenveld Denderhoutem "Voor Allen"-15 juni 2001 II Wat is een structuurplan? Is er structuurplanning nodig in Denderleeuw? Is dit wel zin vol? Vragen die je je stelt wanneer je zo vaak hoort spre ken over het opmaken of het wijzigen van een bestaand structuurplan. De hoofdidee achter de ont wikkeling van een structuur plan is een aantrekkelijk woongebied realiseren en/of behouden. Daarom is het op stellen van een structuurplan voor onze gemeente zo be langrijk. Willen we Dender leeuw leefbaar maken en hou den in de toekomst, dan zullen we nu een aantal spelregels moeten vastleggen en ons daaraan houden. Analyse van onze gemeente leert ons dat Welle en Dender leeuw behoren tot het stedelijk gebied, Iddergem behoort dui delijk tot het landelijk gebied. Vanuit deze vaststelling en de wens dit zo te houden werd het structuurplan voor Den derleeuw opgesteld. Maanden werd over het voorontwerp gedebatteerd met verschillen de organisaties en inwoners. Nu is het voorontwerp klaar. Een korte samenvatting van de belangrijkste aandachtspunten leest u hieronder. Het voor Denderleeuw ont wikkeld structuurplan heeft als langetermijnvisie - De herinrichting van de sta tionswijk. Hier wordt voorge steld kanoorruimtes te ont wikkelen samen met de nodi ge parkeergelegenheden. - De handelsactiviteiten in de G. Gezellestraat, aan de kerk te Iddergem en op het dorp te Welle nieuwe kansen geven. - Het ontwikkelen van een kleine KMO-zone langs de N208. - Het behouden en verder uit breiden van de natuurgebie den Wellemeersen, Dender- meers en open kouter. Ook een aantal beleidsthema's werden uitgetekend - Het realiseren van een bijko mende KMO-zone aan het strokapelleken en Wolfs- gracht-Drevensveld. - De centrale pleinen herin- richten en verfraaien. - De rooilijnproblematiek op lossen. - Extra parkeerruimtes aanleg gen, vooral aan het station. Het structuurplan Dender leeuw heeft ook aandacht voor de open ruimtes: - Het behoud van de open kouter. - Het afwerken van de kouter- rand. - Behoud van een zekere ruimte landbouwgrond. - Bouwvrije zones vastleggen. - Het oplossen van het pro bleem van de zonevreemde woningen. - Uitbreidingsmogelijkheden voor kleine bedrijven. - Jeugdvoorzieningen. Om dit alles in goede banen te leiden zowel coördinerend, controlerend als opvolgend, werd een gemeentelijke raad samengesteld: GEROCO. Ge- roco staat voor raad die de ruimtelijke ordening in de ge meente gaat opvolgen en con trolerend gaat optreden. BV ésm. Nu de verkiezingen ver achter de mg zijn en er hier en daar toch iets heeft bewogen, is het goed om de huidige fracties nog eens voor te stellen. Zitten voor de SP in de gemeen teraad: Georges Couck, Rudy De Leeuw, Yves De Smet, Jo Fonck, Myriam D'Haeseleer, Betty De Schampheleer, Firmin Verbrugge en Simonne De Leeuw. Zitten voor de SP in de OCMW- raad: Roger Cobbaert, Sonja De Pelsmaeker, Lieven Vernaillen en Allan Moock. Je kan onze mandatarissen steeds contacteren. Heb je vragen of op- Denderleeuw rouwt In het tragische busongeval te Denderhoutem, verloor de SP Denderleeuw één van haar meest gewaardeerde leden en vriend van velen Roger Meganck. In één van de laatste uitgaven van Voor Allen staat hij nog op de foto, samen met enkele vrienden, tijdens een activiteit van onze gehandicaptenafdeling. Roger zullen we missen als de man met de gulle lach steeds klaar voor een babbel- ke. De man van de voetbal, zijn Standard Denderleeuw, waar hij zich voor inzette als geen ander. De man die door de loop der jaren heel wat gedaan heeft voor de partij. De man die steeds bereid was te helpen. De man waar je kon op rekenen. Wij zullen zijn afwezigheid voelen. Vriend Roger, het ga je goed. Aan de familieleden bieden wij ons oprecht medeleven aan. FV Invullen belastingsaangifte te Haaltert De maand juni betekent voor iedereen het begin van de zo mer. Het is echter ook de traditionele maand waarin we onze belastingsaangifte moeten invullen. Dit jaar zal de afdeling SP Groot-Haaltert deze taak een beetje proberen te verlich ten voor jullie. Hoe? Op zaterdag 23 juni 2001 zal er een be lastingsspecialist ter uwer beschikking zijn van 10 u. tot 11.30 u. in het lokaal van de Bond Moyson Haaltert (Hoog straat) en van 14 u. tot 15.30 u. in het lokaal van de Bond Moyson Denderhoutem (Molenstraat) om u te helpen met het invullen van uw belastingaangifte. Deze dienst is volle dig gratis en iedereen is welkom. Gelieve alle nodige papieren (loonfiches, KI, mee te brengen. Tot dan Bart Muylaert Op de jongste gemeenteraad van 28 mei 2001 werd de raad ge vraagd tot het nemen van het ini tiatief tot opmaak van het Bijzon der Plan van Aanleg 'Meulenveld Denderhoutem'. Er werden reeds initiatieven geno men om het binnengebied be grensd door de Molenstraat, Schoolstraat en Advocaat De Bac kerstraat in Denderhoutem aan te snijden voor het oprichten van wo ningen. Het betreffende gebied is volgens het gewestplan gelegen in een woongebied. Via een orde ningsplan en een verkaveling (goedgekeurd door de gemeente raad in zitting van 25 april 2000) werd geprobeerd om het gebied te kunnen aansnijden. Het ordenings plan en de verkaveling zijn niet de aangewezen instrumenten om een dergelijk binnengebied te ordenen. Het is aangewezen om een BPA op te maken waarbij een stedenbouw kundige optimalisering van de vol ledige omgeving kan uitgewerkt worden. Een BPA garandeert dat het gebied met de best mogelijke ruimtelijke kwaliteit ontwikkeld wordt. Overeenkomstig het besluit van de Vlaamse regering van 22 decem ber 1993 tot uitvoering van het de creet van 09 juni 1993 houdende subsidiëring van gemeentebesturen en de Vlaamse Gemeenschaps commissie inzake het voeren van een jeugdbeleid, dient het gemeen tebestuur een werkingsverslag op te stellen houdende het gevoerde jeugdbeleid in het voorbije wer kingsjaar. Zo'n werkingsverslag werd opgesteld door de Jeugd dienst en de raad werd gevraagd dit opgestelde werkingsverslag goed te keuren. Omdat na de installatie van de nieuwe gemeenteraad ook het be heersorgaan van de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek dient ver nieuwd te worden en dit binnen de zes maanden, dient de gemeente raad een beheersformule te kiezen. Het college van burgemeester en schepenen stelt voor om net als tij dens de vorige legislatuur te opte ren voor beheersformule B. Deze formule garandeert een zo groot mogelijke inspraak van zo wel de politieke fracties, het cultu rele veld en de bibliotheekgebrui kers. De raad werd gevraagd tot goed keuring van het ontwerp en vast stellen van de wijze van gunnen voor het uitvoeren van onder houdswerken aan de daken en her- aanleg van een deel van de speel plaats aan de basisschool in Teijo- den. De werken aan het hoofdgebouw bestaan uit het leveren en plaatsen van een onderdak, dakbedekking in pannen, dakgoten en regenaf- merkingen Zij staan 'minstens' klaar met een luisterend oor. Het Denderleeuwse nieuws en commentaren zijn ook dagelijks te volgen op: www, goto/sp-denderleeu w Je hebt op de site de mogelijk heid om ons rechtstreeks te con tacteren via e-mail. Je kan ons ook schrijven: SP-secretariaat A. Rodenbachstraat 18 9470 Denderleeuw. Waarom deze foto van Roger Cobbaert en Simonne De Leeuw? Je kan het waarschijnlijk raden: Roger neemt ontslag als gemeen teraadslid om zijn functie in de OCMW-raad optimaal te kunnen uitvoeren. Hij neemt tevens de functie van fractievoorzitter waar, dit met de goedkeuring van onze bestuursvergadering. Simonne volgt Roger op in de gemeenteraad. Simonne is al ja ren actief als bestuurslid van de SP, ze is tevens lid van het SVV, van het VFG en is actief in de ge pensioneerdenwerking. Jullie kennen haar waarschijnlijk ook als de noeste werker in al deze verenigingen. Hiermee zetten we de keuze voor vervrouwelijking, die we reeds duidelijk maakten in oktober vo rig jaar, verder. In de gemeente raad zetelen voor de SP nu 3 vrouwen op 8. Roger en Simonne, proficiat en veel succes in het uitoefenen van jullie mandaat. SDK voerbuizen. Op de bijgebouwen wordt een isolatie en dampscherm met een dichtingslaag aangebracht. Op de speelplaats worden de be staande verzakte betondallen uit gebroken en vervangen door grijze betonstraatstenen. Totale kostprijs raming 2.775.088 Bef. (inclusief BTW). De kredieten zijn voorzien in de begroting 2001 onder artikel 124/724-60 van de buitengewone uitgaven. Het college van burge meester en schepenen stelt voor de werken te gunnen na onderhande lingsprocedure. Bart Muylaert 0gtm,

Voor Allen | 2001 | | pagina 11