Sprokkels uit de Aalsterse gemeenteraad Brief van de Aalsterse SP - fractie aan de andere democratische fracties in de Aalsterse gemeenteraad "Voor Allen"-15 juni 2001 13 Op 29 mei 2001 kwam de Aal sterse gemeenteraad bijeen. Aan de ingang van het Belfort waar de raadszittingen plaats vinden, protesteerden ver schillende organisaties (waar onder ons ABVV) tegen het doorbreken van het cordon sa nitaire in de Aalsterse ge meenteraad. Zij hadden ook trommels allerhande bij, zodat de raad onder muzikale bege leiding een aanvang kon ne men. In tegenstelling tot wat som mige kwatongen beweren, heeft de SP wel degelijk actie ondernomen om tegen het doorbreken van het cordon sa nitaire, te protesteren. SP- fractieleider Eddie Monsieur en fractieondervoorzitter Ro ger D'Hondt stuurden een ste vige brief naar de andere de mocratische fracties waarbij hen gevraagd werd om in de toekomst dergelijke 'zottighe den' te laten (zie hiernaast). De SP heeft de voorbije ge meenteraden met stijgende verbazing moeten vaststellen dat het cordon sanitaire rond het Vlaams Blok bij verschil lende stemmingen voor man daten in verenigingen en inter- cummunales, werd doorbro ken. Het trieste dieptepunt vormde de stemming tussen de heer Callebaut (Agalev) en de heer Van Overmeire (VI. Blok) waarbij deze laatste erin slaagde om 12 stemmen te krijgen, daar waar zijn eigen fractie 5 leden telt. De conclu sie is duidelijk: voor sommige raadsleden bestaat het cordon sanitaire niet meer, ongeacht wat hun partijleiding daarover verkondigt. Door deze raads leden wordt erg snel voorbij- Door onvoorziene omstandig heden kon de info-vergade- ring i.v.m. 'Zonevreemde wo ningen' dd. 8 juni 11. niet door gaan. Deze info-vergadering die ge organiseerd wordt door CSC/SP-Erembodegem zal doorgaan op vrijdag 22 juni 2001. Vlaams Parlementslid Jacques Daarnaast heeft de SP ook binnen de coalitie aan de VLD duidelijk gemaakt dat zij niet opgezet was met het 'gedrag' van sommige VLD'ers. Ik vat de belangrijkste punten van de gemeenteraad hierbij samen: 1Ingevolge het beleid van de Vlaamse regering worden de basisscholen verplicht om per school aan één stu diejaar gratis busvervoer naar het zwembad te ga randeren. De gemeente raad keurde hiervoor een bestek goed voor de stads scholen. In deze scholen werd gekozen het 6° leer jaar gratis te laten bussen naar het zwembad. 2. Er werd beslist belangrijke software aan te kopen voor de computers van de stad, zodat de stad een bete re dienstverlenging aan de gegaan aan het ondemocra tisch gehalte van het Vlaams Blok, alsook aan het feit dat het Blok - programma op ve lerlei punten strijdig is met de verworvenheden van de Fran se revolutie. Dit werd recente lijk nog eens in de Aalsterse gemeenteraad bevestigd door de tussenkomst van de heer Herman (VI. Blok) over het woonwagenterrein voor zi geuners. De voorbije gemeenteraad legde een andere democrati sche een 'charter voor de de mocratie' ter ondertekening voor aan de raadsleden. Dit charter werd niet door ieder een van de democratische par tijen ondertekend. In dit charter wordt opgeroe- Timmermans zal zoals eerder aangekondigd, ook aanwezig zijn om op alle mogelijke vra gen te antwoorden. De info-vergadering start om 19.30 uur in de L.P. Boon- school in de Leuvestraat te Erembodegem (bovenbouw). Ook het gratis aperitief en hapje blijft behouden. inwoners kan aanbieden, ook via het Internet. 3. Op voorstel van Dirk De Meerleer, schepen voor economie en werkgelegen heid, werd een aantal pro jecten inzake sociale eco nomie goedgekeurd. Deze projecten hadden onder meer betrekking op het be ter onderhouden van park jes en plantsoenen in de stad, het zorgen voor betere buurtwerking in probleem wijken, het zorgen voor tol kendienst voor migranten - asielzoekers die de Neder landse taal niet goed ken nen, Deze projecten heb ben een dubbel doel: ener zijds laaggeschoolden aan het werk helpen en ander zijds de maatschappelijke verzuring tegengaan. De meeste fracties hadden woorden van lof voor deze projecten. Enkel het Vlaams Blok voelde zich pen om geen politieke samen werking aan te gaan met het Vlaams Blok (punt 7). Daar in dit charter niet uitdrukkelijk wordt opgeroepen om er zich toe te verbinden om bij stem mingen voor mandaten aller hande, niet voor raadsleden van het Vlaams Blok of kandi daten voorgedragen door het Vlaams Blok te stemmen, vra gen wij aan de democratische fracties om uitdrukkelijk te bevestigen dat noch de fractie zelf, noch de raadsleden die er deel van uitmaken (gemeente raad of OCMW), een stem zullen uitbrengen op een kan didaat van het Vlaams Blok. Wij roepen iedere democraat op om haar/zijn verantwoor delijkheid te nemen. Het is onaanvaardbaar dat een raads- CC De Brug Zottegem De Culturele Centrale "De Brug", afdeling Zottegem - Herzele - St.- Lievens-Houtem organiseert op maandag 18 juni 2001 om 15 uur in het Volkshuis, Markt 8 te Zotte gem een infonamiddag met als the ma "België binnen de Europese Unie" met als spreker Anne Van Lancker, Europees Parlementslid. Nadien is er koffietafel. De deelna me bedraagt 50 Bef. en inschrijven kan bij de bestuursleden en in het Volkshuis. Info: Hertecant Wemer 09-360 51 92. geroepen om te beweren dat dit cadeautjes waren aan de vriendjes van de SP en van Agalev. Dit bewijst alleen maar dat zij goed hadden begrepen dat deze projecten tot doel hebben om hun voedingsbodem (bepaalde maatschappelijke proble men als verloedering van buurten, vereenzaming, aan te pakken. 4. Daarnaast waren er een pak vragen en interpellaties van raadsleden. Ik stelde twee interpellaties. De eerste ging over het buurtcentrum dat binnenkort zal gebouwd worden op rechteroever (Hertshage) met middelen van het Sociaal Impuls fonds (SIF). Ik had graag gezien dat in de zaal die in dit centrum is voorzien mo gelijkheid werd geschapen om fuiven van beperkte omvang te laten laten plaatsvinden. Immers, lid om eender welke reden een stem uitbrengt op een Blok - kandidaat. Zij dienen de ver antwoordelijkheid voor deze lichtzinnige daad te dragen. Geen enkele redert kan dit rechtvaardigen, geen boosheid over de eigen partij, geen af keer van de democratische kandidaat en ook geen tacti sche spelletjes in de hoop de meerderheidspartijen tegen el kaar op te zetten. De SP is steeds door het Vlaams Blok uitgekozen als hun vijand nummer één, het Blok heeft meermaals ver klaard uit te zijn op de vernie tiging van het socialisme en haar waarden. Dit blijkt ook duidelijk uit de stemmingen in de Aalsterse gemeenteraad, zelfs bij unanimiteit van alle Aalst kent een groot tekort aan fuifzalen. De schepen liet weten dat hij niet zo ge wonnen was voor het idee, maar het verder zou nagaan. Daarnaast vroeg ik ook hoe ver het stond met de plan nen rond het oprichten van een zogenaamd 'Sociaal Huis'. Dit Sociaal Huis is bedoeld als een samenwer king tussen OCMW, stad en welzijnsorganisaties. Waar nemend burgemeester Gra- cienne Van Nieuwenborgh antwoordde dat minister Vogels tijdens een recent onderhoud had laten weten dat er pas in 2003 voor een dergelijk project financie ring vanuit de Vlaamse re gering mogelijk was, waar door Aalst momenteel nog niets kan opstarten. Dylan Casaer fracties over het toewijzen van een bepaald mandaat aan een SP'er, kreeg de SP geen stem men van het Vlaams Blok. Ui teraard is de SP hierover niet rouwig, maar het spreekt voor zich dat de SP alle middelen in haar macht zal gebruiken om te voorkomen dat sommi ge verdwaasde raadsleden het Blok steunen in haar doelstel lingen. Wie het Blok steunt, dient te beseffen dat de SP dit aanziet als een oorlogsverkla ring aan ons adres. Wij gaan ervan uit dat ieder raadslid en iedere fractie in de toekomst zal beseffen dat het doorbreken van het cordon sa nitaire in Aalst moet stoppen. Roger D'Hondt Eddie Monsieur SP Erpe-Mere Dinsdag 19 juni 2001 om 19.30 uur Café Bierbuik, Nieuwstraat - Mere ALGEMENE LEDENVERGADERING Agenda: - Welkom door de voorzitter - Gemeentelijke actualiteit - Verkiezing nieuw SP-bestuur Allerlei - rondvraag. Alle SP-leden worden langs deze weg uitgenodigd. We rekenen op uw talrijke aanwezigheid. Zonevreemde woningen te Erembodegem - Rechtzetting

Voor Allen | 2001 | | pagina 13