OCMW Aalst plant nieuw rustoord V.F.G.-De Anjer - Ninove HKH Prinses Mathilde op bezoek bij VFG 14 15 juni 2001 - "Voor Allen" Het rustoord "De Hopperank", gebouwd voor de fusie der ge meenten in 1976, door het laatste bestuur van Erembodegem, is nooit een schoolvoorbeeld ge weest van een modem, resident- vriendelijk bejaardentehuis. Daarvoor toonde het gebouw, reeds van bij de ingebruikname, al te veel bouwfysische gebreken en was het al onmiddellijk, met zijn amper 54 bedden, econo misch niet rendabel. Toch hield het gebouw al die ja ren stand als OCMW-rusthuis. Tijdens de vorige legislatuur werden echter meerdere keren plannen gemaakt om tot een adekwate vervanging van de "Hopperank" over te gaan. De prioriteit die toen echter gegeven werd aan de brandbeveiligings- Wij naderen de verlofperiode. Toch zijn er nog een paar aktivi- teiten. Op 9 juni was er het natio naal sportfeest te Genk. Met 30 deelnemers waren wij present. Onze hoofdpionnen waren de sjoelers, een ploeg boogschutters en twee ploegen petanque. Op 23 juni is er de jaarlijkse samen komst voor een "Dagje Mutuali teit" te Blankenberge. Dit is een traditie die zeker niet mag verlo ren gaan. Door een talrijke aan wezigheid kunnen wij onze trouw en genegenheid betonen aan onze moeder de mutualiteit Bond Moyson. Wij rekenen erop De Vlaamse Federatie voor Gehandicapten (VFG) viert dit jaar haar 25-jarig bestaan. De feestelijkheden gingen van start op 5 mei met een acade mische zitting in het Provinci aal Administratief Centrum te Gent. De titel van deze acade mische zitting was: 'Een zil veren verleden,... een gouden toekomst' Vanuit alle windstreken waren voorzitters, secretarissen en andere bestuursleden afgezakt naar Gent. Er was echt een zeer ruime belangstelling voor dit gebeuren. Onder de aan wezigen mocht de VFG vice- premier Vande Lanotte be groeten, Greet Van Gooi, re geringscommissaris, Gouver neur Herman Balthazar, Uvan Verleyen, Bestendig Afgevaardigde, Frank Beke, Burgemeester van Gent, Sche penen, de Adjunct Adminis- werken voor het rustoord "St.- Job", én de moeilijkheid om een geschikte lokatie te vinden voor de nieuwe "Hopperank", zorg den ervoor dat het dossier een echte lijdensweg kende... en dat er tot op heden weinig tot niets aan de penibele situatie veran derde... Thans is het echter hoog tijd dat in onze stad een modem, nieuw en frisogend openbaar rustoord tot stand komt. Mede door het initiatief van de SP wordt deze dagen beslist tot de vervanging van de oude door een nieuwe Hopperank! Op vraag van de SP- fractie binnen het OCMW, en in overleg met de coalitiepartner, wordt momenteel de mogelijk heid onderzocht om het huidige rustoord met 54 bedden om te dat de weergoden ons deze keer gunstig gezind zijn. 30 Juni hebben wij onze sjoelna middag. Deze staat open voor al le leden.Wij keren terug naar on ze oude traditie. Om iedereen een kans te geven, wordt er ge speeld bij lottrekking. Je hoeft zeker geen primus te zijn om te winnen. Elke deelnemer is zeker van een prijs. We verwachten je dus in zaal De Roos te Ninove, vanaf 13.30 u. Zondag 8 juli: onze jaarlijkse dagreis. Vertrek om 8.30 u. aan het lokaal Geraardsbergsestraat te Ninove. Aankomst te Meche- tratief Generaal van het Vlaams Fonds Laurent Burs- sens, diverse mutualiteitsse cretarissen, prominenten uit de mutualiteit, enz. Maar voor vele aanwezigen was de ver rassing compleet toen ze za gen dat niemand minder dan HKH Prinses Mathilde deel nam aan deze academische zitting. Dat was inderdaad een goed bewaard geheim geble ven. De werkgroep die zich had bezig gehouden met de organisatie had de zwijgplicht goed volbracht. Bij haar aankomst kreeg de prinses een ruiker bloemen aangeboden van gehandicapte kindjes uit de kinderwerking van VFG. Toen de prinses de zaal betrad, kreeg zij een over donderd applaus. Het was een bijzonder fiere Pierre Janssens, Provinciaal Voorzitter van VFG en Provin- vormen tot een rustoord met 104 bedden. Na onderzoek van mo gelijke inplantingsplaatsen in de Erembodegemse Groenstraat en Leuvenstraat, en op Baardegem- Dorp, wordt thans 'uiteindelijk geopteerd voor de afbraak van de oude Hopperank en vervanging op hetzelfde terrein door een vol ledige nieuwbouw. Om het initiatief kostendekkend te maken, en om tegemoet te ko men aan de eisen van het Minis terie, en vooral om de steeds lan ger wordende wachttijd om op gevangen te worden in een OCMW-rusthuis in te perken, stelt de SP voor om de opvangca paciteit van het rusthuis uit te breiden tot 104 bedden, hetzij een verdubbeling-van de huidige opvangmogelijkheden. len om 10 uur. Rondgang Me- chelen of vrije wandeling. Om 11.30 u. gebruiken wij het mid dagmaal. Rond 13 uur vertrek met de boot naar het dierenpark "Planckendael". Omstreeks 18 uur de terugreis. Om 19 uur is er nog een stop met avondmaal en Wij houden immers van ver rassingen. De prijs bedraagt le den VFG 1.000 Bef. Kinderen - 12 jaar: 750 Bef. Wij hebben alvast mooi weer be steld. Wacht niet te lang voor in schrijving. Ondertussen zijn wij reeds in de verlofperiode. Aan al len een zonnig en gezond verlof. ciaal Secretaris van Bond Moyson Oost-Vlaanderen, die het welkomstwoord uitsprak. Het muzikale gedeelte werd opgeluisterd door het Gents Gemengd Zangkoor van de VFG-afdeling De Rode Roos uit Gent. Werther Vander Sarren on derwierp daarna de vier VFG- secretarissen van de afgelopen 25 jaar, Gilbert Aerts, Guy Abrahams, Bruno Reubens en Jokke Rombouts aan een ludiek verhoor. Het interview werd ondersteund door een prachtige powerpoint presen tatie. Prof Marc Elchardus had het in zijn speech over het belang van het socio-cultureel leven en de vrijwilligerswerking. Dr Guy Peeters onderstreep te daarna het belang van de VFG binnen de mutualistische werking. Minister en vice-pre- De kostprijs van het voorgeno men project is zeker niet min. Een prijskaartje van 300 a 350 miljoen Bef. is zonder twijfel be hoorlijk realistisch.. Toch menen wij dat voor onze ouderen in de maatschappij op een eerlijke wij ze moet gezorgd worden. Thuis zorg is zeker doelstelling num mer 1maar wanneer deze geen oplossing kan bieden, moet er degelijke openbare opvang zijn. De SP kan niet aanvaarden dat de Aalsterse bejaarden moeten uit zwermen naar Caritas-rustoor- den binnen en dikwijls buiten het Aalsterse grondgebied. De blijvende lokatie binnen de Erembodegemse gemeenschap is steeds een terechte vraag ge weest van de SP-Erembodegem. En er wordt inderdaad rekening Wanneer iedereen fit en uitgerust is, hebben wij ons reeds gekend 'Eetfestijn'. Dit gaat door op 8 en 9 september. Door uw aanwezig heid betuigd U uwe genegenheid en steun aan onze afdeling en werking. Rendez-vous in zaal De Roos. Tot slot willen wij nu reeds us aandacht vragen voor de grote dag van 23 september. Dan is het immers een feestdag voor alle V.F.G.-leden. Nationaal vieren wij het Zilveren Jubileum van onze oprichting als drukkingsgroep in het belang van minder-validen en langdurig zie- mier Johan Vande Lanotte betreurde het in zijn speech dat te weinig mensen met een handicap terug te vinden zijn in het politieke leven. Daarna bracht het koor een laatste nummertje en temid den van de zangers en zange ressen sprak nationaal voorzit ter Luc Carsauw als laatste het 'afscheidswoord. Voor de geschiedenis van de VFG ver wees hij naar het gedenkboek dat iedere deelnemer heeft ontvangen. En hij beklem toonde dat de VFG, dankzij haar talrijke vrijwilligers een zilver verleden heeft gehad en dat we nu allen samen op weg zijn naar een gouden toe komst. Namens de VFG werd door Amber Scheire, het dochter tje van ons provinciaal dienst hoofd VFG Ingrid Vandaele, een litho aangeboden aan de gehouden met de spreiding van het OCMW-bejaardenaanbod: rustoorden in Aalst St.-Job, Aalst Mijlbeek en Erembodegem; ser viceflats in Hofstade (Kareel- oven) en Moorsel (Kaalberg). De uiteindelijke verwezenlijking van het nieuwe mstoord mag de ze keer niet op de lange baan ge schoven worden: de SP vraagt binnen de coalitie dat het nieuw mstoord binnen drie jaar functio neel wordt, m.a.w. dat de daad werkelijke ingebruikname plaats vindt in uiterlijk 2004. Er moeten deze keer spijkers met koppen worden geslagen... Op financieel vlak moet ook de stad terzake de verantwoordelijkheid aanvaar den! Daisy Van Gheit ken. Deze dag moet Brugge overspoeld worden door feest vierende V.F.G.-leden en -sym pathisanten. Wij als Ninovieters zullen zeker niet achterwege blij ven, het bestuur is er dan ook van overtuigd dat wij een volledige bus zullen kunnen in leggen. Dit moet en zal een ware hoogdag worden voor onze organisatie. Meer gegevens zullen volgen in ons geliefd en benijd V.F.G.- KRANT(je). Alvast tot ziens prinses. Terwijl de aanwezigen de zaal verlieten om deel te nemen aan de receptie die werd aan geboden, sprak de prinses met de leden van het zangkoor. Tot ieders verrassing kwam zij daarna eveneens op de recep tie waar zij met talrijke leden een onderhoud had. Zaterdag 5 mei zal voor veel VFG'ers een hoogdag blijven en velen zullen zich deze aan gename dag nog jarenlang herinneren. Op 23 september is er dan het tweede deel van de fees telijkheden: het familiefeest dat doorgaat in het Boude- wijnpark te Brugge. Dit feest gaat door met de mede werking van Radio 2. Wij zullen u op tijd en stond be richten. A. Cardoen

Voor Allen | 2001 | | pagina 14