SP FEDERAAL AKTIEF Federale werkgroep 'Lokale contactpunten sport' uit de startblokken 2 15 juni 2001 - "Voor Allen" Op vrijdag 18 mei 2001 werd, weliswaar bescheiden, het startschot gegeven van de federale SP-werkgroep "Net werk lokale contactpunten voor sportbeleid" in onze re gio Aalst-Oudenaarde-Ronse. Julien Verstraeten, die zal fungeren als ankerman van de federale werkgroep, mocht de aanwezigen verwelkomen en gaf een korte toelichting van het netwerk van lokale con tactgroepen. SCS en het netwerk André Van Nieuwkerke, voorzitter van de Socialisti sche Centrale voor Sportbe leid (SCS) schetst in eerste instantie de werking van de SCS en haar rol binnen de partij. Het is de bedoeling om SCS te integreren in de nieu we partijstructuur die op het eerstvolgend partijcongres zal bekend gemaakt worden. Een belangrijk gegeven is dat sport(beleid) één van de ac tiedomeinen blijft voor de SP, waar onze visie en standpun ten ook doorgedrukt worden. Ook op gemeentelijk terrein moet het lokaal netwerk méér mensen uit onze beweging betrekken bij het sportbeleid. De tijd dat een beperkt groep je van deskundigen op het sportterrein alle ideeën en voorstellen lanceerde, maar het contact met de basis daar entegen tot een minimum be perkten, behoort nu tot het verleden. De uitbouw van een netwerk in de diverse regio's in Vlaan deren moet een betere door stroming van informatie, standpunten en voorstellen uitgaande van de SP inzake sportmateries, in de hand werken. Uiteraard ook met de VOOR ALLEN bedoeling om tot een wissel werking te komen, zodat er ook vanuit de basis kan gesignaleerd worden welke de noden en behoeften zijn. Het is belangrijk om weten met welke praktische proble men en bekommernissen men op lokaal vlak geconfron teerd wordt, in de gemeenten, in de clubs,... (bv. financiële middelen, subsidiëring, toe gankelijkheid en beschik baarheid van sportaccommo daties, probleem van vrijwil ligers,...) en welke acties on ze lokale contactpersonen verwachten van de partij. Via bijeenkomsten met de fe derale werkgroep proberen we daar een zicht op te krij gen. Vlaams sportbeleid In het tweede deel van zijn uiteenzetting geeft André Van Nieuwkerke een stand van za ken over het sportbeleid op het Vlaamse niveau en het be lang van de invloed van de beslissingen en ontwikkelin gen die het kan hebben op het niveau van het lokaal vlak. De doorstroming van deze belangrijke informatie naar onze lokale medewerkers is van zeer groot belang. Een onderhoud met kersverse minister van Sport Bert An- ciaux moet ons toelaten de SP-visie en standpunten te verduidelijken m.b.t. het Vlaams sportbeleid in het al gemeen en in het bijzonder naar enkele actuele sportdos siers. Het nieuwe decreet voor de sportfederaties, het decreet sportieve vrijetijdsbe steding, topsport, doorlich ting Stichting Vlaamse Schoolsport zullen hierbij ze ker aan bod komen. Door de SP wordt op dit ogenblik een sterk pleidooi gehouden ten voordele van de recreatiesport in de breedte. Uit een Bloso-onderzoek is immers gebleken dat een meerderheid van de Vlamin gen graag aan sport doet, maar dit wenst te doen in niet-competitief (club)-ver- band. Gelet op de talrijke ge zondheidsvoordelen die sport op langere termijn oplevert voor de mens, is dit een sti mulans om zoveel mogelijk Vlamingen tot lichaamsbe weging aan te zetten. Sport beoefening mag zich niet be perken tot een elitair gezel schap of tot een groep die professioneel met topsport actief bezig is. De SP benadrukt verder het belang van een kwalitatief sportaanbod met duidelijke criteria waaraan clubs moeten voldoen in ruil voor subsidië ring. Provinciaal sportbeleid SP-gedeputeerde, Ivan Ver- leyen, met o.m. het sportbe leid onder zijn bevoegdhe den, geeft een overzicht van het Oostvlaams provinciaal sportbeleid. In eerste instantie werd de vi sie en de strategische doel stellingen belicht die de pro vincie in de komende 6 jaar wenst te realiseren. Aandacht zal uitgaan naar het verder opvullen van de "witte vlekken", namelijk die ge meenten die nog niet over een erkende sportdienst beschik ken. In Oost-Vlaanderen heeft men de voorbije jaren op dit vlak reeds heel veel werk geleverd, onder meer via het "Gemeentelijk Onder- steunings- en Sportbegelei- dingsproject". Zo worden er gediplomeerde trainers/lesgevers ter beschik king gesteld om nieuwe sportprojecten uit te bouwen. Andere aandachtspunten in de provincie gaan uit naar de problematiek van de motor sporten (crossterreinen), klei- duifschietstanden, oefenter reinen voor telegeleide vlieg tuigen,... De provincie heeft in eerste instantie een inventaris opge maakt en werkt momenteel voorstellen uit om een ant woord hierop te bieden. Het provinciebestuur besteedt momenteel veel aandacht aan het project "anders-sporten" speciaal gericht naar de an ders-validen. Een uitgebreid netwerk van subsidiëring naar sportclubs zorgt voor een goede onder steuning van het sportgebeu ren in onze provincie. Na deze toelichtingen wordt er dieper ingegaan op een aantal praktische beslomme ringen waarmee men op lo kaal vlak te maken heeft. In een volgende bijdrage bren gen we u hierover uitgebreid relaas. We houden contact De federale werkgroep startte weliswaar bescheiden, maar via diverse contacten en com municatiemiddelen moet het mogelijk zijn deze contact groep verder uit te breiden. Als u belangstelling hebt kan u steeds contact opnemen met: Federale SP-werkgroep Sportbeleid E. De Malanderplein 7 9400 Ronse Tel. 055-21 48 50 (Jonny Lampens) Fax 055-21 03 04 e-mail: sp-fed.aor skynet.be De leden van de werkgroep zullen in de toekomst ook uit genodigd worden voor de stu diedagen, congressen en eventuele acties die SCS or ganiseert. Nu vragen we u al aandacht voor een studiedag en alge mene vergadering op zater dag 22 september 2001 vanaf 10 uur in het SP-Huis, Gras markt 105 (Agoragalerij) te Brussel met als thema "Is er toekomst voor de sport in de nieuwe SP?". Verder nieuws hierover vindt u in Doen, op de website van de SP (www.sp.be) en uiter aard in ons magazine "Voor Allen". Franky Vanmeirhaeghe Jonny Lampens Maatschappelijk zetel De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) sp-fed.aor@skynet.be Administratie-Publiciteit De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) (fax 055/21.03.04) Redactie De Malanderplein 7 - 9600 Ronse Verantwoordelijke Uitgever Dirk Van der Moeien (Federaal Voorzitter) Hoofdredactie Chris VANCOPPENOLLE (Federaal Secretaris) Redactiesecretaris Jonny Lampens Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdra gen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen vallen volledig on der de verantwoordelijkheid van de steller.

Voor Allen | 2001 | | pagina 2