Doelmatig communiceren via interessethema's SP-leden EDITORI AAL Interessethema's aankruisen WHAT'S IN A NAME "Voor Allen" - 31 augustus 2001 3 Via een nieuw nationaal en federaal toepasbaar infor maticaprogramma is de SP- servicedienst vanaf nu in staat politieke thema-be langstellenden te categori seren, volgens niet minder dan 34 verschillende items, en dit zowel voor externe sympathisanten als voor de eigen SP-militanten en le den. Dit initiatief kadert in een doorgedreven one-to-one- communicatieproject dat de SP aan het uitbouwen is. Zo is het o.m. hiermee de be doeling in verkiezingspe riodes of voor het propage ren van specifieke politieke standpunten en items de le den en andere geïnteres seerden actief te betrekken rond hun belangstellings terreinen of -onderwerpen, bvb. via direct mail, elec- tronische post, thematische nieuwsbrief,... In deze optiek is het dus es sentieel zo spoedig moge lijk de interessethema's van een maximaal aantal leden te kennen, te kiezen uit de 34 opties. Uiteraard zijn meerdere items per lid mo gelijk, en die zullen tevens in de toekomst wijzigbaar zijn. Een paar weken terug werden de diverse SP-afde- lingsvoorzitters en -secreta rissen over het opzet geïn formeerd. We beseffen best dat het verzamelen en over maken van deze gegevens via het normale afdelings circuit, zeker in grotere en titeiten, niet zo eenvoudig is, en behoorlijk wat tijd en persoonlijke contacten zal vergen. Maar hoe dan ook is voor optimale efficiëntie van dit nieuwe propaganda- en communicatiesysteem deze thematische info over de leden een absolute must. Vandaar ook dat het even eens mogelijk is om deze gegevens rechtstreeks via bijgaande strook in 'Voor Allen' aan het Federaal SP- secretariaat te bezorgen. Niet twijfelen en dus vlie gensvlug reageren. C.V. Sociaal beleid Gezondheid Gender Ouderen Jongeren Kinderrechten Migranten Holebi's Arbeid en werkgelegenheid Welzijnsbeleid Natuur, milieu en energie Mobiliteit en verkeersveiligheid Ruimtelijke ordening en huisvesting Stedelijk beleid Plattelandsontwikkeling Recht, justitie en veiligheid Cultuur en media Sport Onderwijs en levenslang leren ICT en kennismaatschappij Economisch beleid Zelfstandigen Financieel en fiscaal beleid Openbare diensten en overheidsbedrijven Ethische problemen Modern, politiek bestel Inter. Samenwerking, veiligheid en vrede Europese integratie Asiel- en migratiebeleid Lokaal beleid en lokale besturen Dynamisch partijwerking Sociale activiteiten Potentiële kiezers Staatshervorming Naam voornaam: Adres: Lid SP-afdeling Info terugsturen of faxen naar: SP-Federatie Aalst - Ouden aarde - Ronse (secretariaat), E. De Malanderplein 7 te 9600 Ronse (faxnr. 055-21 03 04). De Partij zal dus van naam veranderen. Dat mochten ook wij vernemen eerst via een kort nieuwsitem op TV (die het dan weer wist van de internetnieuwsbief mao) en de dag daarop mits de gesproken en geschreven neer slag van de persconferentie van voorzitter Patrick Jans- sens. Na de BWP, de BSP, de SP tout court nu de SPA (de SPAnders met als baseline Sociaal Progressief Al ternatief). Uiteraard was er al geruime tijd sprake van een (mogelijke) naamsverandering, maar het moment van bekendmaking was toch wel vrij verrassend. Ook de manier trouwens. De nood aan een meer performan- te, up to date en wervende naam voor een partij in vol le vernieuwingsproces willen we geenszins betwisten. Ook de combinatie van de symboliek en de ideologi sche waarde van het socialisme als basis blijft behou den, dit met een meer open aanpak. Hoewel er toch al enige reacties te noteren vielen (zij het niet perse nega tief) van o.a. Karei Van Miert (nogal "commercieel") en Louis Tobback (moeilijke oefening) en wat te verwach ten was, tegenwind van de gelijknamige frisdrankenbe- drijf. En een kleine anekdote: de kwisploeg waarbij onderge tekende samen met enkele andere partijleden én progressieve niet-leden een bijdrage levert, opereert al enkele jaren onder de naam SPA-rood. Als dat niet vi sionair was. Dit terzijde. Dus over de duidelijk electo raal bedoelde naamsverandering (anders én beter waar schijnlijk hopelijk zeker) als zodanig geen onverto gen woord. Wel enige bedenkingen bij de procedure bij dergelijke fundamentele ingreep. De vier "kopstukken" van de Partij (Janssens, Stevaert, Vande Lanotte en Van- denbroucke, ook lapidair weieens de "teletubbies" ge noemd) wikken en beschikken. Bovendien wordt de naamwijziging onmiddellijk inge past in de intentieverklaring n.a.v. de komende voorzit tersverkiezing, met Patrick Janssens als enige kandi daat. Zijn hernieuwd voorzitterschap goedkeuren (en we doen overduidelijk niet de minste afbreuk aan zijn dynamische aanpak, inzet en feeling om de SP opnieuw op te krikken de voorbije twee jaar) betekent dus ook automatisch SPA goedkeuren. Nadien komt er wel een statutair congres (pro forma Enige stalinististische trekjes komen hierbij wel tevoorschijn. En dan maar jammeren om het teloorgaan van de debatcultuur in de Partij, om het gebrek aan betrokkenheid en participatie van de militanten, het betwijfelen van het nut van statu taire organen, de partij-organisatie als dusdanig. Mis schien worden deze bedenkingen wel afgedaan als een van die typische anti-vernieuwingsreacties van een ver tegenwoordiger van de "oude politieke cultuur"... Inte gendeel echter. Voor de Partij is immobilisme hoe dan ook uit den boze (stilstaan achteruitgaan hernieuwde electorale slag- en werfkracht zijn essentieel (en daartoe kan SPAnders een wezenlijke bijdrage toe leveren). Maar er is méér. Inspraak en democratie zijn nog steeds statu taire principes voor militanten, wars van het steeds meer impact krijgende centrale dirigisme binnen de ac tuele SP, de Partij bestaat uit meer dan teletubbies, of is net dat incrowd-fenomeen dé nieuwe politieke cultuur Ook op dat vlak mag het liefst SPAnders. Chris VANCOPPENOLLE Federaal SP-Secretaris

Voor Allen | 2001 | | pagina 3