CULTUUR Kunsthoeve 't Hof Van De Putte te Zegelsem ACTIVITEITENKALENDER Open Monumentendag te Geraardsbergen "Voor Allen" - 31 augustus 2001 7 door C.S.C.-VORMINGSWERK GEWEST AALST - OUDENAARDE - RONSE Dit jaar heeft de "Open Monu mentendag Vlaanderen" plaats op zondag 9 september 2001 en in Geraardsbergen is men opnieuw van de partij. Als thema werd dit jaar geko zen voor "Grondstof, stof tot nadenken" met voor het jaar 2001 het deelthema "Metaal". Later volgen nog hout en steen. Het organisatiecomité van de werkgroep "Open Monumen tendag" van de Stedelijke Cul turele Raad heeft opnieuw voor een onuitgegeven pro gramma gezorgd. De volgende monumenten zullen op 9 september 2001 gratis toegankelijk zijn voor het publiek - Manneken-Pismuseum, de St.-Bartholomeuskerk, de her denkingsplaat Roel d'Haese en de fontein 't Spuwerken op de site van de Markt; - het Oud-Hospitaalkerkje (Gasthuisstraat); - Sint-Adriaanspark met het beeld "Mineralis" en het mini- machinepark "Swedish Match"; - Site Oudenberg met het H. Hartbeeld; - Het voormalig dorpsschool tje (Smeerebbestraat 13) in de deelgemeente Smeerebbe- Vloerzegem. De openingsuren voor het be zoek aan de verschillende mo numenten zijn van 10 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur. Om 10.30 uur en 14.30 uur vertrekt er een geleide wande ling aan het Manneken-Pis museum met gids. Ook dit jaar zijn er heel wat randactiviteiten voorzien Manneken-Pismuseum - foto- en documentatiestand van bronsgieter Dirk De Graeve rond het "Manne ken-Pis" - foto- en documentatieten- toonstelling "IJzer aan de Dender" - tentoonstelling beeldende kunst met als thema "Me taal". Sint-Bartholomeuskerk - tentoonstelling van de kunstschatten van de St.- Bartholomeuskerk - videovoorstelling van het beiaardconcert door Aimé Lombaert (15-16 uur). Sint-Adriaansabdij - tentoonstelling "Een Kant- uitzetter uit de Dender streek" Dorpsschooltje Smeerebbe Vloerzegem - tentoonstelling "3 D-Multi- media" door de laatste jaarsleerlingen van de Kon. Academie voor Schone Kunsten, Hogeschool Gent, verder nog te bezichtigen tot zondag 16 september 2001. Het info en onthaal wordt ver zorgd voor de Dienst Cultuur in het Manneken-Pismuseum op de Markt van Geraardsber gen, terwijl een infostand in het Station van Geraardsber gen de bezoekers met het openbaar vervoer verwelkomt. Voor alle verdere info kan men steeds terecht op Dienst Cultuur Poortge bouw St.-Adriaansabdij Abdijstraat 10 te Geraardsbergen Tel. 054-41 41 74 (9-12 en 13-17 uur) Fax 054-41 13 94 en e-mail; cultiirele.raad@vucom.be De kunsthoeve 't Hof Van De Putte, Sint-Ursmarusstraat 16 te Zegelsem-Brakel nodigt iedereen uit op een groepsten toonstelling met Rob De Lan ge (Geraardsbergen), Roland Fonck (Temse), Erna Mouton (Gent), Hilde Van De Walle (Velzeke) en Werner Van Deynse (Maldegem) met schilderijen en sculpturen. De tentoonstelling loopt van zaterdag 21 september tot en met zondag 21 oktober 2001, telkens op vrijdag, zaterdag en zondag van 14 tot 18 uur. De kunsthoeve werd gebouwd door Bernardus Baert, anno 1792. De Franse Revolutie, de Na poleontische tijd en de Belgi sche omwenteling gaan onop gemerkt aan haar voorbij. De jaren verstrijken en omstreeks 1842 heeft Franciscus Baert het bedrijf met tientallen "Dagwand" uitgebreid. Hor tensia Baert huwt met Petrus Franciscus Christiaans en al dus komt de hoeve in het bezit van laatstgenoemde familie. Uit dit huwelijk worden 4 kin deren geboren: Henri, Cle mentine, Céline en Charles. Henri wordt burgemeester te Seghelsem en Charles is aan het einde van de 19c eeuw ge neesheer te Nederbrakel. Cé line was op 21-jarige leeftijd vroeg gestorven. Na de dood van Henri en Clementine Christiaans, beiden onge huwd, komt de hoeve in 1936 aan Leon Christiaans, zoon van dokter Charles Christi aans. Vanaf 1913 woonst het echt- paar Theophiel Van De Putte en Alida De Vos op de hoeve. Uit dit huwelijk worden 5 kin deren geboren: Oda, Martha, Remi, Maria en Frans. Na gedurende meer dan één eeuw de familie Christiaans te hebben toebehoord, koopt Re- mi Van De Putte in 1951 't Hof. In maart 1989 komt de hoeve in het bezit van Georges De Busscher, die de hoeve laat restaureren naar het oorspron kelijk model van de 18L-eeuw- se herenhoven in de Vlaamse Ardennen. Nu worden er re gelmatig kunstmanifestaties georganiseerd zoals nu de groepstentoonstelling. De ten toonstelling is gratis te bekij ken. J.L. CSC-Welden Ename - Nederename Zaterdag 8 september 2001 om 15 uur Galeries Beukenhof - Kluisbergen Tentoonstelling Dirk Hofman met fonteincreatie Ebaux - schilderijen Groepsbezoek onder leiding van de kunstenaars. Een must voor alle kunstliefhebbers. CSC-Maarkedal Zondag 9 september 2001 Open Monumentendag Grondstof, stof tot nadenken - metaal Groepsbezoek met om 14.00 uur: geleid bezoek aan de Kasteelmolen (beschermde watermolen) 15.00 uur: geleid bezoek aan het Administratief Centrum Valerius De Saedeleer CSC-Wauters Ronse Zondag 9 september 2001 Open Monumentendag Grondstof, stof tot nadenken metaal 14.00 uur: geleide wandeling langs het Goederenstation met de Passerelle 15.00 uur: geleid bezoek aan het Atelier van Jan Leenknegt. Metaalgebruik in de architectuur. CSC-Eine - Heurne - Mullem Zondag 9 september 2001 om 13.30 uur Samenkomst aan het Stadhuis te Oudenaarde Open Monumentendag Grondstof, stof tot nadenken - metaal Een geleide stadswandeling langs de verschillende openge stelde monumenten. Daarna bezoek aan de bronsgieterij Art Casting in de Meers- bloem. CSC-Soudan Ronse Zondag 9 september 2001 Open Monumentendag Grondstof, stof tot nadenken - metaal 10.30 uur: geleide wandeling langs het circuit "Metaalbe werking" met bezoek aan het atelier De Cock (tingieterij) in de voormalige Rijksmiddenschool en Pastorij van midden 19' eeuw. 14.00 uur: bezoek het atelier Waterloos voor een demon stratie Smeedijzerbewerking. CSC-Stookt Ronse Zondag 9 september 2001 Open Monumentendag Grondstof, stof tot nadenken - metaal 10.30 uur: geleide wandeling langs het Goederenstation met de Passerelle". Metaalgebruik in de architectuur. 15.00 uur: geleid bezoek aan het atelier Martine De Deken, edelsmid - juweelontwerp en -bewerking. Tento "Meta(al)morfose".

Voor Allen | 2001 | | pagina 7