REGIONAAL De Power Duathlon te Ronse Alweer een verrassing in Denderleeuw JS voor vrije meningsuiting in Denderleeuw t <M "Voor Allen" - 12 oktober 2001 II In de Denderleeuwse Ge meenteraad lijkt het alsof het einde van de openbare zitting telkens gaat gebruikt worden om de laastste politieke ont wikkelingen aan het publiek mee te geven. Voor de vakantie was het de voorzitter die voor grote dei ning zorgde toen hij de actie van de Jongsocialisten tegen de duurdere huisvuilsticker bekritiseerde en geen gelegen heid meer gaf aan fractievoor zitter Georges Couck om hem daarover te interpelleren. Precies tegen dit gebrek aan democratie en openheid pro testeerden de Jongsocialisten voor de aanvang van de jong ste gemeenteraadszitting (zie artikel). Zij hopen en met hen alle le den van de oppositie dat de burgervader in de toekomst ie dereen aan het woord zal la ten. Deze keer kwam de verrassing uit een totaal andere hoek schepen Jan de Maesmaeker verklaarde dat hij scheidt van de CVP en dat hij voortaan zal zetelen als onafhanelijk raadslid. Hij zei dat om aller lei redenen de banden tussen de partij en hemzelf definitief verbroken waren. Hij verklaarde ook dat hij als onafhankelijke de meerder heid blijft steuenen maar dat niet meer doet namen de CVP (CD&V). De Jongsocialisten van Den derleeuw werden op de laat ste gemeenteraadszitting voor de vakantie erg gevi seerd en zij voelen zich on heus behandeld door burge meester Marc Van Der Poor ten. De burgemeester laakte de stickeractie van de Jong socialisten tegen de duurdere huisvuiltarieven (vuilbaksti ckers) en dreigde met stren ger politieoptreden. Wat de jongsocialisten en met hen de meeste raadsle den van de oppositie zeer zwaar viel, was het feit dat de voorzitter zijn tirade afstak na het laatste punt van de openbare zitting van de ge meenteraad, en dat hij van de SP-fractie geen repliek op zijn verklaring dulde. Fractievoorzitter Georges Couck wenste immers de verdediging van de jongeren op zich te nemen. Hiertoe vroeg, maar kreeg hij het woord niet. De burgemeester sloot de openbare zitting on middellijk! Uit protest tegen deze handelswijze verlieten alle raadsleden van de SP de zitting. Dit gebrek aan democrati sche ingesteldheid treft vol gens ons alle raadsleden, meerderheid en minderheid, en aldus alle inwoners van Denderleeuw die zij verte genwoordigen. De JS en de SP-raadsleden willen dan ook hun ongenoe gen over het gebrek aan openheid en democratische ingesteldheid vanwege de burgemeester te kennen ge ven met deze symbolische protestactie. Spreekverbod is een typisch kenmerk van autoritaire regi mes. Het recht op vrije me ningsuiting (en dus af en toe kritiek) mag niet opgeofferd worden aan persoonlijke on genoegens. De democratie moet gevrijwaard blijven in het belang van alle Dender leeuwenaren. De jongsocialisten en alle SP-mandatarissen hopen en verwachten van de burgerva der dat dergelijke incidenten zich niet meer zullen voor doen en dat voortaan de de mocratische spelregels volop zullen spelen. Op 30 september greep de eerste grote prijs Schepen Gunther Deriemaker plaats. 80 deel nemers kwamen aan de start voor deze power duathlon. De winnaar was Jurgen Boterber- ge, Jurgen Deriemaker was de beste van de lokale atleten en Martine Vanhoolandt was de eerste vrouwelijke atlete. --4jgïr Vfc De grote prijs Schepen Gunther Deriemaker werd vooraf gegaan door de wedstrijd van de Power Kids. Hier ziet u de kinderen met hun begeleiders en Gunther Deriemaker. Alle kin deren kregen een medaille. I 4*

Voor Allen | 2001 | | pagina 11