BOND M0YS0N Skilessen voor senioren in België "Voor Allen" - 12 oktober 2001 15 Een weekend boordevol infor matie en handige tips met: - vormingspaketten (groenten als geneeskunde, je lichaam is ook maar een mens "omgaan met stress", een huis bewonen en het maken tot een thuis, de natuurlijke haarverzorging) - workshops (ismakogie, de helende kracht van lachen, spelen met de Euro) - initiaties (yoga, Africa Musi- ca, zelfverdediging) - individuele keuzeactiviteiten (lichaams- en gezichtmassage, handverzorging, parrafinebad voor de handen, voetverzor ging, maquillage, kruiden- voetbad) Het weekend loopt van vrij dag 16 november 2001 tot en met zondag 18 november 2001 in "De Ceder", Parijs estraat 34 te Deinze, tel. 09- 386 30 28. Een woordje uitleg Ismakogie Ismakogie is een houdings- en bewegingsleer ontwikkeld door prof. Anne Seidel uit We nen. Via minuscule oefenin gen wordt een kettingreactie in de spieren op gang gebracht waardoor het lichaam in zijn totaliteit gunstig beïnvloed wordt. Iedereen, ongeacht de leeftijd, kan baat vinden bij deze me thode. Problemen met hou ding, ademhaling, darmen, rug, bloeddoorstroming, in continentie... kunnen aange pakt worden. Bovendien zijn de oefeningen overal en altijd toe te passen omdat ze zo sub tiel zijn dat ze bijna onzicht baar kunnen uitgevoerd wor den. De natuurlijke haarverzorging Het besef dat schoonheid en gezondheid sterk met elkaar verweven zijn groeit meer en meer. De verzorgingsproduc ten van de natuurkapper be vatten uitsluitend natuurlijke grondstoffen zoals essentiële oliën, haver, zouten, zeewier en klei. Bedoeling is vooral haarproblemen aan te pakken en de natuurlijke conditie van hoofdhuid en haar te herstel len en te behouden. Aan de hand van demonstratie en doe- momenten wordt ruimte ge maakt voor mogelijke proble men, tips en adviezen, het ver grijzingsproces, hoofdmassa ge, werken met plantenba- den... Je luhaam is ook maar een mens 'Omgaan met stress' Het begrip "stress" neemt in onze huidige jachtige en pres tatiegerichte maatschappij een niet meer weg te denken plaats in. Iedereen heeft er vroeg of laat mee te maken. Alles moet steeds sneller en sneller gaan, er wordt meer en meer van ons verwacht, we hebben nauwelijksnog tijd om even halt te houden en tot rust te komen. We vergeten daarbij echter dat we in ons lichame lijk functioneren niet onbe grensd en onbeperkt zijn. Op allerlei manieren probeert ons lichaam ons die grens overschrijding duidelijk te maken. Symptonen zoals hoofdpijn, nek- en rugklach ten, maag- en darmproblemen, slaapstoornissen, hyperventi latie, depressiviteit... kunnen daarvan het gevolg zijn. In het eerste deel worden ba sisbegrippen van stress op een ervaringsgerichte manier toe gelicht. In het weede deel worden praktische oefeningen aangereikt die helpend kun nen zijn om de spannings- symptonen beter onder con trole te krijgen. Groenten als geneeskruid Het aantal onderzoeken dat zich op het verband tussen ge zondheid en voeding toelegt groeit. Ook binnen de klassieke ge neeskunde neemt de belang stelling toe. Groenten leveren, afhankelijk van de soort, een grote ver scheidenheid aan vitamines, mineralen en vezels. De mees ten bevatten minsten 80% wa ter, weinig eiwit en nauwelijks vet. Elke groente heeft haar eigen specifieke waarde, die nuttig kan aangewend worden bij ge zondheidsproblemen. Hun ge neeskracht uitputten gaat ech ter verder dan dit. Variatie in bouwen, rekening houden met de seizoenen, verantwoord be reiden en bewaren, op de juis te manier combineren, inzicht verwerven in het menselijk spijsverteringsstelsel... zijn evenzeer een must. Een ont dekkingstocht die voor velen van ons een nieuwe wereld zal openen. Paraffinebad voor de handen Paraffinebaden geven een zij deachtige huid en werken ont spannend. Bovendien be schermen zij tegen winterhan den en kloven. De behande ling gebeurt in zes stappen nl. reiniging, peeling, paraffine- bad, pakking, rustpauze (10 min.) en massage met hand crème. Inschrijven Het is noodzakelijk om vooraf in te schrijven via het SVV-se- cretariaat te Gent, Vrijdag markt 10 - 9000 Gent - Tel. 09-265 56 62 waar men u alle informatie zal verstrekken omtrent dit gezondheidsweek end. In Oostenrijk leren de kleuters eerst skiën en pas dan lopen, wordt al lachend verteld. Maar wie in België is geboren en nooit de gelegenheid heeft gehad om als kind of als op groeiende tiener te leren ski ën, is bijna verplicht om als senior de skisport achterwege te laten. Daarom heeft S-Sport in navolging van het succes project in Tirol, een project opgezet dat senioren met het skiën in contact moet brengen. De cursus biedt een speciaal lessenprogramma aan dat re kening houdt met zowel de li chamelijke conditie als de fy sieke mogelijkheden en beper kingen van senioren. Met deze cursus wil S-Sport de skisport toegankelijk ma ken voor alle vijftig-plussers. Niet alleen voor diegene die sinds jaar en dag deze sport beoefenen, maar ook voor se nioren die nog nooit op de lat ten hebben gestaan. Om ieder een aan bod te laten komen zal er gewerkt worden met twee niveaugroepen: beginners en gevorderden. De beginners- groep zal met het skiën in contact komen op een uiterst veilige manier. Om dit te ga randeren bieden wij u en spe ciaal lessenprogramma aan en laten u bijstaan door ski-ex- perten. Na het beëindigen van deze cursus zal u op een veili ge manier van de skisport kunnen genieten. De gevorderden krijgen de mogelijkheid om hun skitech nieken bij te schaven door middel van het afdalen van verschillende pistes met ver schillende moeilijkheid. Hier door zijn zij nog beter voorbe reid op hun skivakantie. S-Sport wil senioren laten proeven van deze sport zodat ook senioren die nu nog nooit op de latten hebben gestaan toch in de toekomst van deze prachtige sport kunnen genie ten. Men is immers nooit te oud om te leren! Deze lessenreeks gaat door in de drie overdekte skicentra in België (Snow Valley te Peer, Skicentrum Cassa- blanca te s' Gravenwezel, Ice Mountain te Komen) en start op maandag 5 novem ber 2001. Prijzen vanaf 2.500 Bef. (61,97 voor 5 lessen. Aansluitend op deze lessen biedt S-Sport ook ski-, lang lauf- en wandelvakanties aan te Kramsach, Oostenrijk. En nog goed nieuws, het is be taalbaar! Oordeel zelf: 1 week skiën, langlaufen of wande len in de sneeuw kost 16.490 Bef. (408,78 busreis (van uit Kortrijk, Gent, Antwerpen of Hasselt) en verblijf in een voortreffelijk driesterrenhotel. Voor alle informatie kan u te recht bij: S-Sport, Sint-Jansstraat 32, 1000 Brussel, tel. 02-515 02 41 fax 02-514 22 05 (Wouter Delbroek) of e-mail s- sport@ socmut.be. c

Voor Allen | 2001 | | pagina 15