EUROPA Een ander Europa voor een andere wereld De sociaal-democratie en de anti- globaliseringsbeweging r Fractie van de Partij van de Europese Sociaaldemocraten Debatavond: De Sociaal-Democratie en de anti-globaliseringsbeweging "Voor Allen" - 12 oktober 2001 7 FOS roept op tot deelname aan het "GEWELDLOOS MANIFEST" Vrijdag 19 oktober 2001 te Gent Van 1 juli tot 31 december 2001 is België voorzitter van de Europese Unie. Op 19 okto ber 2001 komen de Europese Staatshoofden en regeringslei ders bijeen in de Sint-Pieter sabdij in Gent. Wat de dames en heren gaan bespreken is op dit moment niet duidelijk. On ze boodschap is dat wel. Een Europa met nóg meer geld en macht interesseert ons niet. Wij willen een ander en een beter Europa. Geen constructie voor multinationals en kapi- taalsgroepen, maar een Europa op mensenmaat. Waar het on denkbaar is dat Renault-Vil voorde sluit en Semira Adamu wordt vermoord. Een Europa met meer werkge legenheid en gegarandeerde sociale zekerheid. Met toegang voor iedereen tot degelijk on derwijs en gezondheidszorg. De uitverkoop van de openbare diensten moet worden stopge zet. We moeten de publieke ruimte heroveren. Het gemeen schappelijk belang moet voor gaan op private winsten. We willen een democratisch Europa waar alle mensen en volkeren een stem hebben en waar stemmen tellen. Een Eu ropa met gelijke rechten en ge lijke kansen voor iedereen; vrouwen en mannen, Europe se- en niet-europese burgers. Met paal en perk aan elke vorm van discriminatie. Wij vinden het schandelijk dat ook hier de kloof tussen arm en rijk groeit. Wij willen een her verdeling van de welvaart en belastingen op de grote vermo gens. De euro kan ons gestolen worden als hij gebruikt wordt binnen de logica van de maxi male winst. Wij kiezen voor een duurzaam Europa. Er moet een einde ko men aan het toeëigenen en ver kwisten van natuurlijke rijk dommen. Het Zuiden is geen stort voor ons vuil en de ozon laag geen zorg voor later. In plaats van een interventiele- ger uit te bouwen, moet Euro pa investeren in vrede en in de afbouw van de wapenindustrie. Europa moet problemen aan pakken voor ze ontaarden in geweld in plaats van militair tussen te komen wanneer het te laat is. Na eeuwen van plundering is het niet meer dan rechtvaardig dat het rijk geworden Europa z'n verantwoordelijkheid neemt en de rekening betaalt. Europa moet de kant kiezen van de miljoenen mensen die vechten voor het fundamentele recht op een menswaardig be staan, in het Zuiden, voor de gesloten poorten van Fort Eu ropa, of in de gesloten vracht wagens van mensenhande laars. Wij weten dat de agenda vande Europese Unie gedicteerd wordt door andere ambities en belangen. Maar de samenwerking van vele sociale bewegingen zal een tegengewicht vormen, met de macht van het getal en met rechtmatige eisen. Europa spoort de verkeerde kant op. De wissel voor een sociaal duurzaam en solidair Europa moet nu getrokken worden. Vrijdag 19 oktober 2001 ligt Europa in Gent "GEWELDLOOS MANIFEST" 19 uur 't Zuid, W. Wilsonplein 21 uur Slotevenement Baudelopark Kom naar Europa, kom naar Gent. Met de trein of met de wagen. U wordt onmiddellijk opgevangen aan een van de in- fotenten want reeds van 's morgens zal Gent bruisen van geweldloze actie en evene menten. We zullen de staats hoofden en regeringsleiders op een geweldloze manier duidelijk maken dat er meer mensen ideeën hebben over Europa dan bankiers, indus triëlen, militairen en strategen. Hoe meer pluimage, hoe scho ner volk. Komt allen. Wacht niet tot de volgende keer want dan ligt Europa alweer in Spanje. Wat doet de sociaal-democra tie met de globalisering en de anti-globalisering. En onver mijdelijk: wat hebben de aan slagen van 11 september 2001 en de gevolgen daar van op het wereldpolitieke toneel daar eventueel aan veranderd. Zijn de partijen van de PES en de sociaal-democratische fractie in het Europees Parle ment in staat om daar tijdig en kundig op in te spelen? Stefaan Thijs, Internationaal secretaris en Anne Van Lanc- ker, Europees Parlementslid nodigen u uit voor een debat op maandag 15 oktober 2001 om 20 uur in het Foyer van het Kunstencentrum "Vooruit", St.-Pietersnieuwstraat 23 te Gent. Bas de Gaay Fortman, Ruddi Doom, Carl Devos, Han Soete en Axel Buysse debateren daarover met U. Het aantal deelnemers is be perkt. Gelieve snel in te schrij ven door een sijntje te geven per: tel. 02-549 86 18 of fax 02-549 82 95 - e-mail: sp.de- kamer@skynet.be Maandag 15 oktober 2001 van 20 tot 22 uur Kunstencentrum "Vooruit" te Gent Stefaan Thijs, Internationaal en Anne Van Lanclcer, SP-Europarlementslid nodigen uit op een Sprekers: - Bas de Gaay Fortman, professor politieke economie aan de Universiteit Utrecht - mede-oprichter Groen-Links - Ruddi Doom, professor-diensthoofd vakgroep Derde Wereld aan de Universiteit Gent - Carl De Vos, Doctor politieke wetenschappen Universiteit Gent - Han Soete, Indymedia, vertegenwoordiger van de democratische antiglobalisaringsbeweging Moderator: Axel Buysse, De Standaard J

Voor Allen | 2001 | | pagina 7