Dirk Denoyelle in Geraardsbergen ^ACTIVITEITENKALENDER^ Afrikaans weekend in Geraardsbergen Internationale Culturele ontmoeting in Geraardsbergen 10 26 oktober 2001 - "Voor Allen" Voor de eerste maal organi seert AHAS-Sa, een vereni ging voor Hulp aan de gehan dicapten van Sub-Saharaans Afrika, een groots opgezet "Afrikaans weekend" en dit van vrijdag 26 tot zondag 28 oktober 2001 in de feestzaal "In de Lelie", Denderstraat 33-35 te Geraardsbergen. Sedert de oprichting van de vereniging in Geraardsbergen hebben zij reeds een aantal culturele activiteiten georga niseerd, vooral gericht op Congo en zwart Afrika. Telkenmale werd geen moeite gespaard om aan de Geraards- bergse bevolking de cultuur van deze landen voor te stellen en dit op verschillende domei nen, zoals de kunst, muziek, gastronomie,... kortom, gans de levenswijze van de betrok ken volkeren. Om het werkingsjaar 2001 op een bijzondere manier af te sluiten worden twee belangrij ke activiteiten georganiseerd in samenwerking met de Cul turele Raad in het kader van de Culturele Maand te Ge raardsbergen, en ook met het Wijkcentrum De Poort. Met de Culturele Raad wordt een "Afrikaans Weekend" geor ganiseerd op 26-27-28 okto ber 2001 met een tentoonstel ling, de Afrikaanse gastrono mie en de traditionele muziek op het programma. Tevens zullen een aantal lokale, natio nale en diplomatieke persona liteiten hun mening verkondi gen over de problematiek van de gehandicapten in België en Afrika. Programma Vrijdag 26 oktober 2001 van af 19.30 uur opening van de tentoonstelling "Vitale plant aardige vezels", panelgesprek en muzikaal omlijst door N'- Faly Kouyaté. Zaterdag 28 oktober 2001 vanaf 12 uur tentoonstelling, culinair Afrika en muzikale omlijsting met de groep "San- galayi". Zondag 28 oktober 2001 van af 12 uur tentoonstelling, cu linair Afrika en muzikale om lijsting met "Jean Bosco". Iedereen is dan ook uitgeno digd om deze tentoonstelling te bezoeken en eerst kennis te maken met de traditionele afrikaanse muziek en de spe cifieke Afrikaanse gerechten te proeven. Door uw aanwe zigheid steunt u de hulp-pro jecten in Afrika. Op zaterdag 3 november 2001 is CSC-Vormingswerk Ge raardsbergen opnieuw de gast heer voor een ontmoeting van het Hongaarse Jeugdensemble "Musica Antiqua", die gedu rende de herfstvakantie op be zoek is in ons land. Reeds twee jaar terug waren ze op bezoek en verzorgden toen in de Kerk van Nederboe- lare een prachtig concert. Door tijdsgebrek zal het dit jaar bij een gelegenheidsbe- zoek blijven met ondermeer een onthulling van een nieuw kostuumpje voor "Manneken- Pis". Het programma voor deze ontmoeting ziet er als volgt uit: - 15.00 uuronthaal van de Hongaarse delegatie in de orgelzaal van het Stadhuis -15.15 uur: onthulling van het "Manneken-Pis" met een nieuw kostuumpje in een typische Hongaarse kleder dracht uit de streek van het Balatonmeer. Tijdens de ont hulling brengen het Hon gaarse "Musica Antiqua" en het Geraardsbergse "Suiker- bruet" een muzikale "Ode" aan onze oudste burger. - 15.30 uurontvangst op het Stadhuis door het Stadsbe stuur met uitwisseling van geschenken en herinnerin gen. -15.45 uur Mini-concert met een muzikale uitwisseling door het Hongaarse muziek- ensemble "Musicia Antqi- qua" en het Geraardsbergse "Suikerbruet". Deze ontmoeting wordt beslo ten met een receptie aangebo den door het Stadsbestuur. (J.L.) Dirk Denoyelle, de meest veelzijdige stemmenimitator van Vlaanderen, staat 10 jaar op de planken, en dat wordt uitbundig gevierd. Tien jaar is het al geleden dat Dirk Denoyelle naam maakte als stem achter de poppen van Wilfried Martens, Louis Tob back en Guy Verhofstadt in Jan Van Rompaey's 'Zeker Weten'. Sedertdien schreef en speelde hij 6 theatervoorstellingen en was hij een veelgevraagde gast op radio en TV. En nu toert Dirk Denoyelle zes maanden lang door Vlaan deren met zijn allerbeste lied jes en sketches. 'De Boter- hammendoos van Van Ros- sem', 'De Doodgraver', 'De Veiling', en gezongen paro dieën van Willem Vermandere tot Julio Iglesias, samenge bracht in één wervelende the atervoorstelling. 'Het Beste van Dirk Denoyel le' verschijnt ook op CD. Nooit eerder uitgebrachte CSC-VORMINGSWERK GERAARDSBERGEN i.s.m. CSC-GEWEST A-0-R Zaterdag 27 oktober 2001 - zondag 28 oktober 2001 - don derdag 1 november 2001 - zaterdag 3 november 2001 - zon dag 4 november 2001 telkens van 14 tot 18 uur Koetsenhuis, Abdijstraat 10, Geraardsbergen REGIONALE LAUREATENTENTOONSTELLING KIEZEN VOOR KUNST Met deelname van de kunstenaars Agnes Walraevens (Ninove), Jacques Huyghebaert (Erpe-Mere), Remi-Vic- tor Van Der Stockt (Geraardsbergen), Kristof Wasteels (Aalst) en David Rutten (Hove). De toegang is gratis en iedereen welkom voor een bezoekje. CSC-Vormingswerk Geraardsbergen Zaterdag 3 november 2001 om 15 uur Stadhuis - Markt - Geraardsbergen INTERNATIONALE CULTURELE ONTMOETING Onthulling van "Manneken-Pis" gekleed in een ty pisch Hongaars kostuumpje met een muzikale "0de" aan het Pui onder het Stadhuis door "Musica Anti qua" en "Suikerbruet". Opname van een "Hongaarse" delegatie in de "Broederschap" van Manneken-Pis. - Miniconcert met een muzikale uitwisseling door het Hongaarse jeugdmuziekensemble "Musica Antiqua" en de Geraardsbergse volksmuziekgroep "Suikerbruet". De deelname is gratis. Alle leden zijn van harte welkom. De ze internationale ontmoeting wordt besloten met een recep tie op het Stadhuis. nummers, zoals het hilarische duet tussen Annemie Neyts en Joe Cocker, 'Onderonsje met Tobback' of 'De Achtste Dwerg', goed voor twee uren luister- en lachplezier. De Theatershow en dubbel- CD worden aangevuld met een originele Lego-tentoon stelling. Dirk Denoyelle heeft eigenhandig de hoofden van 25 van zijn meest geliefkoos de bekende Vlamingen en we reldburgers op kunstzinnige wijze vereeuwigd... in Lego- CSC-SP.A-Kontakt Aalst Vrijdag 28 oktober 2001 om 20 uur Trefcentrum "De Nieuwbeek", Nieuwbeekstraat 35 te Aalst HOMMAGE-AVOND AAN "SJ0RS ARIJS" Gelegenheidstoespraken door - Prof. Frans Vyncke - Gracienne Van Nieuwenborgh - Patrick De Smedt - Willy Verhegghe - Roger D'Hondt Iedereen is welkom op deze postume hulde aan een "merk waardige persoonlijkheid". De toegang is gratis. SP.A-Oudenaarde-Maarkedal-Kruishoutem Vrijdag 9 november 2001 om 20 uur CC De Woeker te Oudenaarde ZEG HET AAN STEVE Gespreksavond rond de problematiek van Mobiliteit met als gastspreker Steve STEVAERT, Minister van Mobiliteit, Openbare Werken en Energie. Hebt u vragen en/of suggesties rond mobiliteit kom ze dan gerust zeggen aan Steve. blokjes. De Lego-tentoonstelling loopt van 3 tot 13 november 2001 in het Abtenhuis van de St.-Adri- aansabdij en is gratis te bekij ken van maandag tot vrijdag, telkens van 9 tot 12 uur en van 13 tot 16.30 uur en op zater dag en zondag van 14 tot 18 uur. De theatervoorstelling "Het Beste van 10 jaar Dirk Denoy elle" heeft plaats op zondag 11 november 2001 om 19 uur in het Arjaantheater, Zonne bloemstraat te Geraardsber gen. De toegang bedraagt 300 Bef. (250 Bef. voor 3+Pas en CJP). Kaarten zijn te bekomen in het CC De Abdij, Abdijstraat 10 te Geraardsbergen, tel. 054-41 13 94.

Voor Allen | 2001 | | pagina 10