REGIONAAL Basismobiliteit in Brakel Succesvolle ontbijtactie te Lierde Eerste eetfestijn sp-a Appelterre-Eichem-Voorde groot succes "Voor Allen" - 26 oktober 2001 11 Brakel is een landelijke ge meente met een erg verspreide bebouwing. De ontsluiting van Brakel gebeurt vooral via se cundaire wegen, de enige hoofdwegen die de gemeente aandoen zijn de N60 naar Ou denaarde en de N42 naar Zotte- gem en Gent. Er is geen spoorwegstation in Brakel en de sterke pendel- stroom die de gemeente kent, dient wat het openbaar vervoer betreft, volledig te worden op gevangen door het busvervoer. Het is vooral naar Geraardsber- gen, Zottegem en Oudenaarde dat er vanuit Brakel met de bus gependeld wordt. In Oudenaar de kan een reiziger dan de trein nemen naar Kortrijk, vanuit Zottegem zijn er verbindingen naar Brussel en Gent. Dirk Van der Maelen en de SP- afdeling van Brakel hebben de handen in elkaar geslagen om specifiek voor Brakel een aan tal voorstellen uit te werken. Zij zijn van mening dat er extra in spanningen moeten geleverd worden om de basismobiliteit in deze gemeente te verzeke ren. Het busvervoer moet in staat worden gesteld om het ontbreken van een spoorweg station in Brakel volledig te compenseren. En gezien het landelijk karakter van de ge meente, moeten belbussen voorzien worden die de inwo ners van de afgelegen woonker nen een vlotte toegang tot het openbaar vervoer garanderen. Basismobiliteit betekent im mers dat iedereen een opstap plaats kan vinden op loopaf stand van zijn of haar voordeur en dit op zo veel mogelijk uren van de dag. Concreet stellen de Brakelse SP en Dirk Van der Maelen het volgende voor. Een versterking van de buslijn Zottegem-Bra- kel-Ronse zal de inwoners van St.-Maria-Oudenhove, Neder- brakel en Opbrakel te goede komen. Een heroriëntering van de buslijn Oudenaarde-Brakel- Geraardsbergen is dan weer gunstig voor de inwoners van Parike, Eist en Zegelsem. Bo vendien stellen zij voor om twee belbussen in Brakel te la ten rijden. Eén daarvan zou Everbeek, Parike en Opbrakel moeten aandoen en de reizigers verder meevoeren tot in Ge- raardsbergen. Een tweede zou in de richting van Zottegem moeten rijden en in Eist, Mi- chelbeke, Zegelsem en Sint- Maria-Oudenhove moeten pas seren. Al deze projecten zou den tegen 2003 moeten kunnen voltooid zijn. Zij willen echter nog verder gaan. Zo moet er volgens de partij een buslijn geopend wor den van .Brakel naar Brussel. Deze buslijn zou via de N8 moeten lopen en dit is een baan die op de spitsuren vaak verza- digs is. Omdat de bus de files en het vertraagd verkeer zou kunnen ontwijken dienen dan ook aparte rijstroken voorzien te worden aan de knelpunten. Dit is trouwens als zo op de N8 ter hoogte van Ninove. Aan mi nister van openbare werken Stevaert, tevens de man achter de Basismobiliteit, zal ge vraagd worden om elders op de N8 hetzelfde te doen. Boven dien hoeven de stoplichten aan de kruispunten geen hinderpaal te zijn als het mogelijk wordt gemaakt om vanuit de bussen de lichten te bedienen. Ook dit is een beproefde techniek en de SP ziet geen reden waarom de ze niet zou kunnen worden geïnstalleerd op de bussen die de lijn Brakel-Brussel zouden verzorgen. Geutelingenfestijn in Erwetegem De SP.a-wijkafdeling Erwete- gem-Godveerdegem-St. Goriks- Oudenhove en St.-Maria-Ouden hove organiseren hun jaarlijks "Groot Geutelingenfestijn" in café-Feestzaal "Gasthof", Kloosterstraat 2 te Zottegem-Er- wetegem en dit op - zaterdag 17 november 2001 van 18 tot 21 uur - zondag 18 november 2001 van 15 tot 20 uur De deelname bedraagt 150 ff. voor drie geutelingen met koffie. Iedereen is welkom Opendeurdagen C.V.0. Het C.V.O. afdeling Kooklessen houdt opendeurdagen - Oudenaarde in "De Linde", Bergemweg 250 12 november 2001 van 18.45 tot 22.05 u. 13 november 2001 van 09.30 tot 16.05 u. 15 november 2001 van 18.45 tot 22.05 u. -Ronse in het "Internaat der Vlaamse Ardennen", Ninove- straat 67 14 november 2001 van 14.10 tot 21.30 u. Iedereen is welkom. Kom en zie onze cursisten aan het werk. Info 055-31 06 07 De Sint komt naar Haaltert Op zaterdag 27 oktober 2001 om 14.30 uur komt de Sint naar het Jeugdcentum "De Kouter", Middelkouter 10 te Haaltert, met een geschenk voor alle kinderen tot 12 jaar. Voor de ouders is er een pittig tasje koffie met koek. De deelname is gratis Inschrijven kan bij de bestuursle den. U komt toch ook. VFSG-Ninove De VFSG-afdeling Ninove vraagt uw aandacht voor de vol gende twee activiteiten. Gezellig samenzijn Op zondag 20 oktober 2001 ge zellig samenzijn in zaal 'De Roos' om 14.30 uur. Er is koffie en gebak voorzien voor iedere aanwezige. Eetmaal Het jaarlijks eetmaal voor de le den van de VSFG-afdeling Nino ve heeft plaats op zaterdag 3 no vember 2001 in zaal 'De Roos'. Inschrijven kan bij de bestuursle den op het gezellig samenzijn van 28 oktober. Menu en deelnameprijs zullen ter plaatse medegedeeld worden. Wees erbij Met enige fierheid konden ANIMO Brakel-Lierde, de vroegere Jongsocialisten, een cheque van 133.000 Bef. over handigen aan Johan Persyn en Sanne Maes, de coördinator van 'Kom op tegen Kanker' van West- en Oost-Vlaande ren, de recordopbrengst van de 'Paasontbijtactie 2000- 2001'. Sinds 1994 organiseren de Jongsocialisten een succesvol le actie voor de campagne 'Kom op tegen Kanker'. Voor de eerste editie 1994- 1995 werd in juli 1995 een pa pierslag georganiseerd waar bij er in Lierde 25 ton papier werd opgehaald. Deze papier slag leverde toen 100.000 Bef. op. Voor 1996-1997 werd gezocht naar een heel ander initiatief met de organisatie van een 'Paasontbijt'. In 1996 leverde dat 690 paketten op en in 1997 was dat goed voor 796 paket ten. Via AD-Delhaize Ophas- selt werd de actie uitgebreid met een bon voor het afhalen van een pot confituur en deze twee acties waren geod voor een opbrengst van 110.000 Bef. Door het grote succes van vo rige twee campagnes werd voor de editie 1998-1999 niet gezocht naar een ander initia tief en werden opnieuw een paasontbijt aangeboden. In 1998 werden 640 paasontbij- ten aan huis geleverd en in 1999 werd het een grandioos succes met 840 paasontbijten. Het doel: 10% meer opbrengst werd bereikt met 121.000 Bef. Voor de laatste campagne werd hetzelfde scenario ge volgd, die door de Lierdse be volking heel positief werd onthaald. Het paasontbijt bestaande uit 2 pistolets, 1 sandwich, 1 pot je confituur, 1 potje chocopas- ta, 1 yoghurt, 1 blokje smeer kaas, 1 sneetje peperkoek, 1 paasei en een handvol choco laatjes, netjes verpakt in een gepersonaliseerde taartendoos een verrassing, werd voor de prijs van 200 Bef. op het ge wenste uur aan huis geleverd. Zo werden er in 2000 een 839 paasontbijten geleverd en in 2001 maar liefst 971 ontbij ten, een absoluut record, of voor de editie 2000-2001 een totaal van 1.810 paasontbijten. De opbrengst ervan, een be drag van 133.000 Bef. werd met enige trots overhandigd aan Johan Persyn en Sanne Maes. Langs deze weg willen ANI MO Brakel-Lierde de Lierde- se bevolking bedanken voor hun gul onthaal en nodigen nu reeds uit voor de paasactie van 2002. Jurgen Van Cleemputte De voorverkoop van de kaar ten liet het beste verhopen. De voorbereidingen van het eet festijn was prima verlopen, doch was het voor velen nog een verrassing om zoveel spta- sympathisanten te mogen ver welkomen op de eerste kaas- en wijnavond van de sp.a-af deling Appelterre-Eichem- Voorde. In totaal schoven meer dan 210 personen de voeten onder tafel. Op zo'n groot aantal hadden wij niet gerekend waardoor er op een bepaald moment zelfs een bevoorradingsprobleem ontstond. De gebruikelijke tombola le verde in eerste instantie 3 win naars op. Omdat er maar één winnaar kon zijn, werd deze aangeduid door lottrekking. 'Dame Fortuna' stond aan de zijde van onze kameraad voor zitter V.F.V.G. Louis De Quick uit Meerbeke. Het juiste ge wicht van de mand was 7 kg. 835 gr. Dit succes was niet mogelijk geweest zonder de inzet en het enthousiasme van vele SP-ka- meraden. Ik wens langs deze weg dan ook iedereen die hieraan heeft meegewerkt te bedanken. Kristel Van den Bossche

Voor Allen | 2001 | | pagina 11