Herstwandeling in de Faluintjes Zottegem houdt 'Week van de Verdraagzaamheid' Geslaagd eetfestijn "Trefpunt" - Aalst SP.A Nederename - Ename - Welden 14 26 oktober 2001 - "Voor Allen" sp.a-CSC "Het Oudenaardse" verrast zijn 60-plussers Traditioneel wordt op 11 no vember het einde van de eerste wereldoorlog (de Grote Oor log 1914-18) herdacht. Een plechtigheid die echter al de cennia geleden werd uitge breid met een herdenking van de slachtoffers van de tweede wereldoorlog (1940-45). Te gelijk is de 11-novembervie- ring uitgegroeid tot een plech tigheid waarin telkens weer wordt opgeroepen voor paci fisme en verdraagzaamheid. Om dit toch wel bijzonder ac tuele thema wat vuriger in de verf te zetten en om de 11-no- vemberherdenking een stevig duwtje in de rug te geven, or ganiseert de stad Zottegem, samen met de Culturele Raad, vanaf dit jaar een 'Week van de Verdraagzaamheid'. Tij dens die week worden een aantal activiteiten op het ge touw gezet rond oorlog en vrede, antiracisme en multi cultureel samenleven, open staan voor de Derde en de Vierde Wereld, kortom rond een brede waaier die onder de noemer 'verdraagzaamheid' valt. Onverdraagzaamheid is im mers een van de grootste uit dagingen van deze tijd. dat geldt zowel op internationaal vlak als voor de mensen hier. Daarom moet er dagdagelijks gewerkt worden aan de strijd tegen deze kwaal. Een 'Week van de Verdraagzaamheid' is een unieke gelegenheid om de 'verzuring van de samenle ving' aan te klagen. De 'Week van de Verdraag zaamheid' vindt plaats van maandag 5 tot en met zondag 11 november 2001. Het pro gramma omvat: - maandag 5 november Toneel 'Klavers', een schitte rend stuk waarin respect wordt gevraagd voor de Vier de Wereld; Stadstheater Rhetorica, 20 uur, gratis toegang; Kaarten reserveren bij Dienst Toerisme (09-364 64 64) - woensdag 7 november Djembé Afrikaanse dans Stedelijke Academie voor Muziek, Woord en Dans, 14- 17 uur. - donderdag 8 november Gespreksavond over multicul tureel samenleven Zaal Volkshuis, Markt, 20 uur. Gratis toegang. - vrijdag 9 november film 'Pearl Harbour' door Filmclub Zottegem Stadstheater Rhetorica, 20 uur, toegang 250 fr. De film wordt ingeleid door Prof. Luc De Vos. - zaterdag 10 november 'GAL spuwt', tentoonstelling met werk van GAL door Jong socialisten Zottegem Raadszaal stadhuis, 10 u. tot 17 uur Gratis toegang. - zondag 11 november 'GAL spuwt', tentoonstelling met werk van GAL door Jong socialisten Zottegem Raadszaal stadhuis, 14 u. tot 17 uur Gratis toegang. - zondag 11 november Optreden van Willem Verman- dere Stadstheater Rhetorica, 19 uur, toegang 200 Bfr. Kaarten reserveren bij Dienst Toerisme (09-364 64 64). Naar aanleiding van de week van de derde leeftijd kregen de gepensioneerde leden van de .vp.a-CSC-onderafdeling "Het Oudenaardse" een geschenk aangeboden. Onder leiding van voorzitter Johan De Gussem en zijn ac tieve ploeg medewerkers kre gen ze thuis het bezoek met een aandenken, een voorbode naar het einde van 2001. De vrouwen kregen een mooi azaleaplantje aangeboden, ter wijl de mannen een assorti ment van 4-Ename-bieren werd bezorgd. Een attentie die zeer gewaar deerd werd door onze senio ren. De SP.a-afdeling Nederename - Ename - Welden nodigt ie dereen graag uit naar hun jaar lijks eetfestijn dat doorgaat op zaterdag 10 november 2001 vanaf 19 uur in het zaaltje van Café "De Sterre", nabij de kerk te Nederename. Op het menu: - Aperitief. - Warme beenhesp met friet jes. - Dessert. De deelname bedraagt 400 fr. voor volwassenen, terwijl kin deren tot 12 jaar de prijs van 200 fr. betalen. Kaarten kunnen vooraf be steld worden bij de bestuursle den. Op zondag 21 oktober 2001 organiseerde de sp.a-Faluintjes haar jaarlijkse herstwandeling, waar op ook dit jaar een 50-tal wandelaars afkwamen. Dit jaar vond deze wandeling plaats in Moorsel. Ondanks de betrokken hemel, was het prettig wandelen met een uitgesproken gezins- (én hond- vriendelijk karakter. Tijdens deze wandeling werd de natuur bezocht en ook een aantal plaatselij ke cafeetjes aangedaan, de dorstigen te drinken geven is immers een socialistische vorm van barm hartigheid. De sp.a-schepenen Gracienne Van Nieuwenborgh en Patrick De Smedt danken de meer dan 1.500 aanwezigen op het jaar lijks samenzijn. De lengte van het lint was 2,574 m. lang en de winnaar van de fiets is Wilfried De Waen uit Aalst.

Voor Allen | 2001 | | pagina 14