ASZ Campus Geraardsbergen Nieuwe impulsen voor de Materniteit Jongsocialisten/Animo Zottegem organiseert: Tentoonstelling 'GAL spuwt CUBA anders bekeken - anders bereisd Afscheid van een goede militant "Voor Allen" - 26 oktober 2001 15 De ASZ Campus Geraardsber gen blijft het goed doen. In het ziekenhuis is er een be drijvigheid alom. Niet zozeer door de vele renovatiewerken die er aan gang zijn, doch vooral door de hoge medische en paramedische prestaties die er dag in dag uit uitgevoerd worden. De cijfers bevestigen dit trou wens opnieuw: in september was er een bezetting van 87,70% en voor deze maand bedraagt ze momenteel 103,88%. Over gans het jaar 2001 beke ken bedraagt de gemiddelde bezetting van onze Campus 93,93%. Een meer dan be hoorlijk resultaat dus. De verbouwingswerken verlo pen vlot. Zelfs in die mate dat zonder tegenslagen eind no vember de onthaalbalie en het cafetaria reeds kunnen in ge bruik genomen worden. En De Jongsocialisten/Animo or ganiseren in het kader van de 'Week van de Verdraagzaam heid' te Zottegem een tentoon stelling over verdraagzaam heid met werken van de car toonist GAL (Gerard Al- steens). Die de titel draagt 'GAL spuwt De kwetsbaarheid van Democratie GAL spreekt 'Diegenen die er nog aan twij felen dat democratieën im muun zijn tegen de heropflak kering van de barbaarsheid, hebben stof om na te denken over het toenemend aandeel van extreem-rechtse partijen en van xenofobe gevoelens', geloof me het resultaat mag gezien worden. Nieuwe pa tiënten en bezoekers zullen op een aangename en moderne manier kunnen onthaald wor den. In het cafetaria zullen zij rustig en gezellig even kunnen pauzeren met een frisse pint of een heerlijke koffie. Ook de eerste fase van de ver bouwingen aan de consultatie ruimten zal reeds eind dit jaar klaar zijn. In totaal zijn er nu reeds door de fusiegroep meer dan 140 miljoen aan verbete- ringswerken aan onze campus besteed. En het is nog niet gedaan. Bij na maandelijks worden er in het directiecomité en raad van bestuur nieuwe investeringen goedgekeurd. Zo werd nu ook recent beslist om op de Geraardsbergse Campus de materniteit gron dig te renoveren. Een bijko mende investering van 20 mil- zegt GAL. De stijgende vreemdelingen haat is eerst en vooral te wij ten aan de economische en so ciale problemen waarvan vele medeburgers het slachtoffer zijn. Door op de eerste plaats een continue strijd voor een grotere sociale rechtvaardig heid te voeren, kan men de in vloed van ideologische uit sluiting verminderen. 'Redevoeringen die oproepen tot verdraagzaamheid volstaan niet langer. Informeren om zo vooroordelen te ontkrachten en het leugenachtige gedach- tengoed van extreme ideolo gieën te ontbloten is een per manente opdracht van ieder van ons', aldus GAL. joen. De volledige afdeling zal in een nieuw kleedje gestoken worden. Belangrijk hierbij is de beslissing om voor de aan staande moeders een ruimte met relaxatiebad in te richten. Daarenboven zullen verschil lende kamers voorzien wor den van een individuele dou checel. Op die manier kan moeder en kind (en vaders misschien om bij te komen) op een aangename en comfor tabele manier herstellen. Het team van gynaecologen wordt vanaf 01 december a.s. uitgebreid met een nieuwe specialiste: Dr. Tania Dela- haye. Een paar jaar geleden werd de dienst materniteit door test aankoop hoog aangeprezen. Met onze nieuwe plannen kan onze materniteit er dus alleen nog maar extra op vooruit gaan. Hiervoor rekenen wij Vlaanderen een geweten schoppen met cartoons Er werden van kunstenaar Gerard Alsteens alias GAL 286 van zijn werken geselec teerd rond 5 actuele thema's: Armoede en sociale uitslui ting, Europa, Internationale solidariteit, Milieu en Ver draagzaamheid. Dit laatste luik (Verdraagzaamheid) dat zo'n 35 werken bevat, zal in Zottegem te zien zijn van 9 november tot en met 11 no vember in de Raadzaal van het Stadhuis op de Markt. Hoewel de werken een periode over spannen van 1964 tot van daag, is 'GAL spuwt' veel uiteraard in de eerste plaats op onze plaatselijke huisartsen en uiteraard op de gezinnen die aan 'uitbreiding' toe zijn. Het bestuur staat dus niet stil doch ik wens ook alle mede werkers: artsen, verplegend, verzorgend, onderhouds, tech nisch en administratief perso neel te bedanken voor de nieu we, verhoogde inzet die zij steeds weer aan de dag leggen. De overgangsfase is wellicht hard en soms moeilijk, maar op termijn is er een nieuwe toekomst voor elkeen wegge legd. Een toekomst die vorig jaar nog aan een zijden draad je hing. Ook een dankwoordje aan de mensen die in ons ziekenhuis CENTRAAL moeten staan: onze patiënten. Geraardsbergenaars en omwo nenden geven ons door hun massale opkomst duidelijk te kennen dat hun vertrouwen in meer dan een overzichtsten toonstelling en brengt het een verrassende kijk op het werk van GAL. Ook de manier waarop de kunstenaar inspeelt op de meest actuele ontwikke lingen wordt in de verf gezet. GAL geeft niet toe aan defai tisme en fatalisme die zo eigen zijn aan deze tijd, maar houdt zijn verontwaardiging brandend. Steevast kiezend voor de armen, de zwakken, en de onderdrukten, en wars van alle taboes schopt hij Vlaanderen al jarenlang een geweten. Praktisch De tentoonstelling wordt ge organiseerd door Jongsocialis ten/Animo Zottegem en is te Een groep "Cuba-fans" wil nog maals een bezoek brengen aan het eiland van Fidel en Che. Het wordt zeker wéér géén "klassieke vakan tie" maar wel een met bezoeken aan historische steden, interessante instellingen, organisaties, ontmoe tingen en gesprekken met bekende personen, maar ook met "door-de- weekse" wijkbewoners en jonge- HUN ziekenhuis hersteld is. Onze excuses voor de last die de verbouwingswerken tijde lijk voor de bezoekers beteke nen, doch besef dat men geen ei kan bakken zonder de schaal eerst te breken. Ter informatie wil ik u toch de namen van de leden van het plaatselijk bestuur in de fusie groep ASZ niet onthouden. Erwin Franceus (ondervoor zitter, directielid) Van Gugte André (afgevaar digde stad, directielid) Galle Freddy (bestuurslid) Panis Mare (bestuurslid) Scheirlinckx Antoine (be stuurslid) Van Der Beken Roger (be stuurslid) Van Autryve Danny (lid alg. verg.). Erwin Franceus bezichtigen in de Raadzaal van het Stadhuis op de Markt. De toegang is gratis. De offi ciële opening is voorzien op vrijdag 9 november '01 om 19 u. door Herman De Loor. Schepen van Cultuur en initia tiefnemer van de Week van de Verdraagzaamheid Dirk Van Herzeele spreekt het wel komstwoord uit en Gerard Alsteens (GAL) houdt een ge legenheidstoespraak over het waarom van zijn oeuvre. De tentoonstelling is open op zaterdag 10 november van 10 tot 17 u. en op zondag 11 no vember van 14 tot 17 u. Van harte welkom. Kurt De Loor ren. Tijdstip vooropgesteld voor deze 14-daagse begeleide rondreis is eind april, begin mei 2002 met een beperkt aantal deelnemers. Voor meer informatie en inschrij ving kan u zich wenden tot Michel Vanderborght Beukendreef 15 9401 Ninove-Pollare Tel. 054-33 47 56. Met spijt nemen we afscheid van onze goeie vriend Frans Meert. Frans was lid van onze Bond voor Gepensioneerden waarvan hij zelf betuurslid is geweest. We willen graag ons medeleven be tuigen aan zijn familie en zijn vrienden en hen sterkte toewen sen bij het verlies dat hen treft.

Voor Allen | 2001 | | pagina 15