SP FEDERAAL AKTIEF Federatie lanceerde actiedossier basismobiliteit 2 26 oktober 2001 - "Voor Allen" VOOR ALLEN treinstations kan gebeuren met lijnbussen waarvan trajec ten en frekwentie versterkt en geheroriënteerd moeten wor den. Op minder rendabele lij nen dienen belbussen ingezet en in erg dunbevolkte gebie den zelfs een systeem van col lectieve taxi's. Lokaal luik Het is de bedoeling dat het fe derale actiedossier ook een lo kaal verlengstuk krijgt. De be volking dient gesensibiliseerd over de impact van dit duide lijk socialistisch geïnspireerd vervoersplan. Vandaar ook de federale vraag tot het organi seren door de diverse sp.a-af delingen van info-avonden, bevragingen over aangewezen stopplaatsen, supplementaire lokale persontmoeting, enz. De reacties zijn ook hier veel belovend. De Brakelse sp.a- afdeling beet de spits af met een persbabel in aanwezigheid van de man achter het actie idee, Volksvertegenwoordiger Dirk Van der Maelen (zie af zonderlijke bijdrage elders in Voor Allen). Woensdag 24 ok tober huldigde minister Steva- ert zelf de marktbus in te Er- pe-Mere. En op vrijdag 9 no vember is er, opnieuw met Stevaert als "uithangbord" een speciale sp.a-mobiliteits avond voor het kanton Ouden aarde. Ongetwijfeld zullen el ders nog gelijkaardige initia tieven volgen. Dat de sp.a-fe- deratie Aalst-Oudenaarde- Ronse met dit politiek actie- dosier ferm scoort is dus me teen duidelijk. In vorig nummer van Voor Al- len-magazine kon men reeds de krachtlijnen lezen van het politieke actiedossier Basis mobiliteit (meer specifiek rond het busvervoer) voor de gemeenten van de regio Aalst- Oudenaarde-Ronse. Uitgangs punt is dat het decreet-basis mobiliteit een duidelijk socia listisch initiatief is en dan ook zonder schroom door de sp.a mag geclaimd worden. Van daar ook dat het Kabinet van bevoegd Minister Steve Steva ert actief betrokken werd bij de uitwerking van het federale actiedossier. Vooral Kabinets chef Dirk Van Melkebeke (uit ons eigenste Herzele) en ver- voersspecialist Ivan Strubbe hadden daarbij een decisieve inbreng. En de sp.a-minister gaat graag op elk aanbod in om de plannen zelf lokaal te promoten. Een en ander werd bekend gemaakt eerst aan de gemeentemandatarissen via een speciale infobijeenkomst met beide voornoemde "kabi- netards", daarna via een pers conferentie in aanwezigheid van Steve Stevaert en onze fe derale parlementairen. Dit ge beurde symbolisch in Resse- gem, een Herzeelse deelge meente verstoken van ieder openbaar vervoer. De regiona le TV-zenders AVS en Kanaal 3, Radio 2 Oost-Vlaanderen en de geschreven pers hadden grote interesse en de weerslag was navenant. Terecht voor een dossier dat qua impact doet denken aan het fameuze federale Denderactiedossier uit begin de jaren '90. Belbussen De plannen omvatten vlottere verbindingen vanuit de Zuid- Oost-Vlaamse steden en ge meenten naar Brussel en Gent. De verbinding tussen de lan delijke woongebieden en de Maatsdiappelijk zetel De Malanderplein 7 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) sp-fed.aor@skynet.be Administratie-Publiciteit De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) (fax 055/21.03.04) Redactie De Malanderplein 7 - 9600 Ronse Verantwoordelijke Uitgever Dirk Van der Maelen (Federaal Voorzitter) Hoofdredactie Chris VANC0PPEN0LLE (Federaal Secretaris) Redactiesecretaris ionny Lampens Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdra gen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen vallen volledig on der de verantwoordelijkheid van de steller. C.V. vt*s

Voor Allen | 2001 | | pagina 2