3 EDITORI AAL s.ocèqüi progressief alternatief sociaal progressief alternatief Hernieuwde aandacht voor socio-culturele afdelingswerking essentieel "Voor Allen" - 26 oktober 2001 3 Op het congres van 13 oktober 2001 in Gent veranderde de SP van naam. Voortaan heten we sp.a, uitgesproken als 'es- pee a'. We hebben ook een nieuw logo. De oude naam en het oude logo mogen dus im evidente redenen niet meer gebruikt worden. Het nieuwe logo bestaat zowel in kleur als zwart/wit (zie bo venaan). De baseline 'sociaal progressief alternatief' be hoort integraal tot het logo, het mag dus nooit weggelaten worden. In teksten schrijft u de partijnaam in kleine letters, in het vet en cursief, met het puntje onderaan: sp.a Samen met een nieuwe naam en een nieuw logo hebben we ook een nieuwe huisstijl ont worpen. Tegen eind november 2001 krijgen alle afdelingen een gratis basispakket briefpa pier en enveloppen. De verde ling zal gebeuren via de fede raties. Ook de website en de e-mail- adressen van de partij zijn ge wijzigd. De nationale website kan u voortaan bezoeken op www.s-p-a.be. Aan de ver nieuwing van de regionale si tes wordt nog volop gewerkt. Zodra de nieuwe regionale si tes er zijn, brengen we u op de hoogte. De e-mailadressen van de partij veranderen ook. Adressen die eindigen op sp.be vindt u voortaan op @s-p-a.be. We vragen iedereen om de nieuwe naam en het nieuwe logog zoveel mogelijk bekend te maken. In de eerste plaats bij iedereen die iets met de partij te maken heeft: leveran ciers, kranten, corresponden ten, openbare besturen, finan ciële instellingen,... Maar waar het kan ook bij het grote publiek. Om het logo te bekomen kan u terecht bij Iris Strouven, dienst communicztie sp.a (02-552 03 21 ofinfo@s-p-a.be) Op 1 januari 2002 treedt het nieuwe decreet op het lokale cultuurbeleid in werking. De invloed van dit nieuwe decreet op de culturele situatie van veel gemeenten zal niet gering zijn. Zo worden cultu rele centra anders erkend en gesubsidieerd, komt er een lo kale zogenaamde cultuurbeleidscoördinator en bovendien moet elke stad/gemeente een degelijk beleidsplan voorleg gen. Alle adviesorganen worden opnieuw samengesteld om maximale inspraak en participatie te garanderen. Ook be langrijk is dat elke gemeente zeker 0,8 euro per inwoners in het lokale socio-culturele werk moet investeren. Deze 0,8 euro kan gegeven worden via logistieke steun of door mid del van subsidiëring. Hoe dan ook is een grotere deelneming aan het gemeente lijk cultuurdebat thans een absolute must. CSC-Vormings- werk is daarbij het ideale instrument. Het is dus van het al lergrootste belang dat CSC-Vormingswerk via zijn diverse afdelingen erkend wordt door de cultuurraad om op die manier mee te kunnen nadenken over de invulling van het gemeentelijk cultuurbeleid. Ook andere elementen zijn van belang, zijn vragen die on ze werking beïnvloeden. Wat gebeurt er met de subsidies Hoe wordt de uitleendienst uitgebouwd Wie kan (gratis) gebruik maken van de gemeentelijke in frastructuur Wie bepaalt het lokale cultuurbeleid En zo zijn er nog meer aspecten. Ons streefdoel is dan ook dat in elke gemeente van de Fe deratie Aalst-Oudenaarde-Ronse minstens één CSC-afde- ling actief is mét vertegenwoordiging in de lokale cultuur- raad. De heroriëntering van CSC-Vormingswerk, zowel op regio naal als op nationaal vlak kan hoogstwaarschijnlijk voor nieuwe impulsen zorgen. De vraag van SP.A-voorzitter Pa trick Janssens om cultuur meer aandacht te geven kan al leszins ten dele al langs deze weg beantwoord worden. CSC-Vormingswerk heeft (nog steeds) stevige troeven daarvoor. Een succesvolle traditie, een niet onbelangrijk aantal actieve afdelingen, gemotiveerde medewerkers en militantenvrijwilligers die beseffen dat de Partij niet mag ontbreken op het socio-culturele werkveld. Uiteraard kan CVSC-Vormingswerk niet los gezien worden van de vernieuwingsstrategie van de SP, thans SP.Anders. Cultuur overschrijft de loutere partijgrenzen, breder wer ken is een noodzakelijkheid, ook op het lokale vlak. Een ding moet dus duidelijk zijn. De SP.A-afdelingsverant- woordelijken moeten oog hebben voor kunst en cultuur. Denk ook eens aan de bevindingen van socioloog Mare El- chardus over de relatie verenigingsactiviteiten en democra tisch bewustzijn. "Cultuur kan misschien de wereld niet redden maar toch verbeteren". Lokale ankerpunten, m.a.w. plaatselijke CSC-afdelingen blijven essentieel. De Federatie is bereid om daarin continu te investeren. Chris VANCOPPENOLLE Federaal SP.A-secretaris c D' ff Het nieuwe logo van de c

Voor Allen | 2001 | | pagina 3