Historisch record aantal studenten aan Kunstacademie te Geraardsbergen Gesdienkenbeurs in Manneken-Pismuseum te Geraardsbergen V.F.G.-De Anjer - Ninove "Voor Allen" - 23 november 2001 11 Afrika-avond te Geraardsbergen De Stedelijke Werkgroep In ternationale Samenwerking organiseert en samenwerking met het 11-11-11-comité Ge raardsbergen een "Afrika- avond" op maandag 3 decem ber 2001 om 20 uur in de zaal de Cerkel, Markt te Geraards bergen. Els De Temmerman spreekt over Afrika en de Meisjes van Aboke. Els De Temmerman kennen wij als journaliste die jaren lang voor de VRT en Afrika werkte, die op een aangrijpen- Oxfam Wereldwinkels verko pen producten uit de Derde We reld. Hiermee bewijzen we al dertig jaar lang dat eerlijke re laties met boeren en boerinnen in het Zuiden mogelijk is. We kopen die producten recht streeks bij organisaties van kleine boeren en betalen hen daarvoor een eerlijke prijs. Die staat in verhouding tot de aard van het werk, de geleverde in spanningen en de koopkracht van de boer. Die prijs ligt meestal een stuk boven de gangbare wereldmarktprijs. Voor ons is dat gewoon. Een kwestie van respect. Een gewaarborgd en leefbaar inkomen zorgt er immers voor dat de kleine producenten in het Zuiden een menswaardig bestaan kunnen opbouwen. Er kan werk gemaakt worden van een dergelijke huisvesting, on derwijs en gezondheidszorg. Investeringen in nieuwe teelten en in mens- en milieuvriende lijke technieken openen voor de kleine boeren betere toe komstperspectieven. We geven hen ook advies, trai ning, steun bij investeringen. We maken overeenkomsten op lange termijn, verzekeren de producenten van een minimale afzet en bieden onze partners graag een voorschot. Zo kun nen ze hun toekomst beter plannen en uit de handen van geldwoekeraars blijven. Met onze werking willen wij de manier, haast dag na dag verslag uitbracht over de ge nocide in Rwanda. De Afrika microbe heeft haar sindsdien niet meer losgelaten. In haar boek "De Meisjes van Aboke" brengt zij het onvoorstelbaar relaas van de kinderen uit een dorp in Oeganda dat door één van de warlords werd aange vallen en waar kinderen wer den meegevoerd om als seks slaven en/of kindsoldaten dienst te doen. De toegang is gratis. Martine Boelaert duidelijk maken dat er heel wat scheef zit in de verhoudingen tussen het rijke Noorden en kansarme Zuiden. Enkel struc turele veranderingen die de wortels van de problemen aan pakken kunnen tot meer recht vaardigheid leiden. Wij willen ook een beroep doen op u als culturele organi satie, als jeugd- of volwassen envereniging, als sportvereni ging, om onze producten en onze visie op wereldhandel uit te dragen. Wij hebben heel wat producten die u bij etentjes, als geschenk, kan gebruiken. We denken hierbij aan ons aan bod van Chileense wijnen in di verse prijsklassen, een uitge breid assortiment koffie, diver se versnaperingen als nootjes, chocolade, koekjes, en zo veel meer. Bij leveringen voor etentjes ne men wij de niet geopende ver pakkingen gewoon temg, zodat u slechts het effectieve verbruik aangerekend wordt. Voor grote hoeveelheden dient u wel twee weken op voorhand te reserveren, zodat wij onze voorraad kunnen aanvullen. En als toemaatje kunnen wij u ook glazen en tassen in bruik leen geven wanneer u iets orga niseert. Oxfam wereldwinkel Ge raardsbergen organiseert in het "Manneken-Pis Museum op de Markt te Geraardsbergen dit weekend een "Geschenken- beurs". Je kan er kennismaken met onze producten en dit op zaterdag 24 en zondag 25 no vember 2001 van 10 tot 18 uur en op maandag 26 november 2001 van 9 tot 13 uur. De toe gang is gratis. Voor het eerst in zijn 123-jarig bestaan schreven meer dan 1500 studenten in voor één van de 4 disciplines aan onze Kunstacademie. Voor de afde ling muziek noteerde men 731 studenten, voor de afdeling woord 169 inschrijvingen, de afdeling dans is bevolkt door 327 studenten en de afdeling tekenen/schilderen/beeldhou wen en boetseren telt 314 stu denten. Een totaal dus van 1541 gevolgde studierichtin gen. Gelukkig heeft het stads bestuur vorig schooljaar reeds een vierde gebouw voor de Kunstacademie ter beschik king gesteld, zodat het stij gend aantal leerlingen op een volwaardige manier kan wor den opgevangen. Dit nieuwe gebouw, de voormalige kleu terschool "Het Repelsteeltje", werd volledig omgevormd tot een volwaardige dansruimte om de steeds groeiende dans- afdeling volwassenen te kun nen opvangen. Vooral de stu dierichtingen jazzdans en tap- Kaas- en wijnavond te Hillegem De sp.a-afdeling Hillegem en gemeenteraadslid Etienne Van Melckebeke nodigen u allen uit tot de 5'k Kaas- en wijnavond op zaterdag 1 december 2001 vanaf 18 uur in de zaal Floreal - Markt te Herzele. De deelname bedraagt 350 Bef. voor de kaasschotel. Voor de niet-liefhebbers is er ook een koude vleesschotel aan 300 Bef. Iedereen is welkom! Links Bergop op bezoek bij Romeinen De Culturele Centrale "Links Bergop" Zottegem organiseert in samenwerking met PAM- ZOV - site Velzeke een "Ro meinse Feestavond". Het PAMZOV zorgt voor een mini-tentoonstelling. Romei nen in klederdracht verwelko men u op het feest. Er is ook de mogelijkheid om te genieten van een speciaal Romeins diner met op het menu: - Mulsum (aperitief) - Moretum (kruidenkaas) - Pullus Vardanus (kip) - Musta Ceos (wijnbroodjes) Het feest gaat door op zater dag 8 december 2001 om 19.30 uur in het Ontmoetings centrum, Provinciebaan 275 te Zottegem-Velzeke. De deelna me aan de maaltijd bedraagt 400 Bef. (vooraf bestellen bij de bestuursleden). dans kennen een grote toe loop. Niet alleen kwantitatief, maar ook kwalitatief doet de Kunstacademie het uitste kend. Vorig jaar immers werd de Kunstacademie door het Ministerie van Onderwijs vol ledig doorgelicht zoals dat op regelmatige tijdstippen met al le onderwijsinstellingen ge beurt. Alle inspecteurs ver leenden eensgezind het best mogelijk resultaat: gunstig zonder voorbehoud. Geprezen werden vooral: - de mooie restauratie van de hoofdschool met oog voor de historische waarde van ht ge bouw; - de zeer goede persoonlijke ontvangst van leerlingen, ou ders en publiek; - de voorbeeldige leerlingen begeleiding; - het verfijnd artistiek muzisch klimaat; - het welbevinden van leer krachten en leerlingen; - de voorbeeldige administra tieve ondersteuning; Het jaar loopt stilaan tenein de. Nog enkele weken schei den ons van het traditioneel Kerstfeest, dat in het teken staat van ons 15-jarig jubi leum. Op 11 november had den wij eerst nog onze ont spanningsnamiddag. Hierop waren 30 aanwezigen. Bij de geurige koffie had An nie gezorgd voor een verras sing. Haar zelf gebakken taarten waren een echte lek kernij. Van verborgen talent gesproken. Na deze smaak volle degustatie, konden de sjoelers en kaarters aan de slag. Rond 17 uur konden wij nog genieten van heerlijke pannekoeken. Zondag 16 december is dan de grote dag. Deze feestdag voor onze afdeling kan met uw medewerking een succes en uitstraling naar buiten toe worden. Ter dezer gelegen heid zullen ook verantwoor delijken van ons provinciaal en nationaal bestuur V.F.G. aanwezig zijn. Gezien het programma vragen wij be leefd om tijdig aanwezig te zijn. Programma: om 14 uur de verwelkoming door de voor zitter van de genodigden en deelnemers. Na de voorstel- - de positieve zelfkritische houding in de verschillende studierichtingen. Dit jaar brengt de Kunstacade mie in samenwerking met de Concertband Cecilia en het C.C. De Abdij op 27 en 28 april 2002 in de Hallen Van den Driessche het SMACC- project. Meer dan 600 uitvoer ders van de Kunstacademie, de Concertband Cecilia, Big Band '86 en verschillende ko ren uit Geraardsbergen zullen er een totaalspektakel brengen waarbij multimedia en een passend decor de juiste sfeer creëren. Veel variatie zorgt voor elk wat wils: van swin gende pop tot orkestrale, mee slepende muziek en bekende filmmuziek. Een apotheose door alle artiesten zorgt voor een unicum in Geraardsber gen. Noteer alvast deze data in uw agenda! Francine Van Der Maelen ling van het jaarprogramma 2002 is er koffie en Kerstge bak. Als ere-genodigde zal minister Renaat Landuyt de gelegenheidstoespraak hou den. Deze namiddag word zoals steeds opgeluisterd door onze gekende D.J. met disco-muziek. Opgelet: wij willen toch uw aandacht en medewerking vragen voor deze feestelijke namiddag. Gelet op Jiet progamma zal de eregast: de KERSTMAN zijn intrede doen om 17.30 uur. Zijne hoogheid zal per soonlijk een passend gele genheidsgeschenk overhan digen aan ALLE AANWEZI GEN. Om het jubileumjaar af te sluiten is er ook een boek samengesteld, deze zal wor den uitgereikt aan een exem- plaat per gezin. Met uw aller medewerking moet deze feestdag tot een groot succes uitgroeien. Afspraak op zondag 16 de cember 2001, vanaf 13.30 uur. Zaal "DE ROOS" Geraards- bergsestraat te Ninove. Alvast op de afspraak en tot ziens!!!

Voor Allen | 2001 | | pagina 11