50 jaar SW Elene Nieuws uit Brakel 14 23 november 2001 - "Voor Allen" *A crt? Naar aanleiding van hun 50ste verjaardag werd het SVV-bestuur ontvangen op het Stadhuis door burgemeester De Loor en sehepen van cultuur Van Herzeele. Vijftig jaar geleden, in 1951, werd SVV Elene opgericht. Uiteraard gebeurde dit in een café, toen veel meer dan van daag een trefpunt voor de lo kale gemeenschap. Het was in de herberg van Edmond Sprangers in de Wolvenstraat, vandaag de Lippenhovestraat, dat enkele vrouwen rond de tafel gingen zitten. Zij deden dat op aansturen van Theofiel Van Schoor, een naam als een klok voor wie de socialistische beweging van de streek kent, want Theofiel was een van de boegbeelden en voortrekkers van de socia listische arbeidersbeweging in het Zottegemse. Agnes De Roeck werd de eer ste voorzitster en zal dat blij ven tot in 1958. Maakten verder deel uit van het bestuur: - Gertrude Herberichts als schatbewaarster - Augusta Van Schoor als se cretaresse - Bestuursleden: Jeanine Van De Casteele, Elza Reyns en Marie Seeuuws. Het voorzitterschap wordt thans ingevuld door Linda Van Der Sypt. Van meet af aan werden er bij zondere uiteenlopende activi teiten op touw gezet. Als we de voorbije S) jaar overschou- wen zien we dat SVV Elene gans België afgereisd heeft en er geleide bezoeken werden gebracht aan onder andere Pa rijs, Amsterdam, Luxemburg, Londen, Canterbury en Co- chem. Er waren voordrachten over politiek uiteraard, met thema's als "de vrouw in de gemeente" en "vrouw en parlement". Maar ook lezingen over bij voorbeeld erfrecht, diefstal preventie, drugpreventie, ge bruik en misbruik van genees middelen, alcoholisme, wer king gezin- en bejaardenhulp, thuisverpleging, ziekenhuis opname, rugpijn voor zijn, enz... Een vrouwenbeweging, ook al is het een politieke vormings beweging, heeft ook oog voor huishoudelijke activiteiten, zoals tafelversiering, het ma ken van lekkere desserten, ve getans eten, bloemschikken, enz... En, om fit en kwiek te blijven, heeft SVV Elene in de loop van de jaren niet alleen ieder wandelpad van Groot-Zotte- gem bewandeld, maar ook op cultureel vlak werd het patri monium van Zottegem, de steengroeve, de bijenfarm, de jeneverstokerij in Balegem, de dierentuin van Zwalm (die toen nog bestond) en de struis vogelkwekerij in Borsbeke bezocht. Om het geheel af te ronden werd jaarlijks een toneelvoor stelling van de toneelgroep "Ontvoogding" bijgewoond en hoe kan het anders het jaar lijks etentje in het Bourgondi sche Vlaanderen mocht er niet aan ontbreken. Kortom, de voorbije 50 jaar heeft SVV Elene op geen en kele inspanning gekeken om in de geest van de socialisti sche beweging met een aantal vrouwen (en ook de mannen mochten al eens mee) een hechte groep te vormen. Voor wanneer heropening van de zwemkom? Sedert begin 2001 werd de zwemkom te Brakel gesloten om aanpassingswerken uit te voeren (in het kader van de Vlarem wetgeving). Voorheen konden de Brakelse leerlingen gratis komen zwem men evenals vele leerlingen uit de omliggende gemeenten en steden. (Daarnaast komen ook tal van Brakelaars in hun vrije tijd zwemmen). Thans is het schooljaar reeds 3 maand ver en iedereen stelt zich de vraag wanneer de zwemkom opnieuw de deuren zal openen. Welnu het ziet er naar uit dat dit niet te verwachten is voor de vakantie van 2002! Inderdaad wordt de gemeente geconfronteerd met tal van moeilijkheden. Vooreerst werden de werken toegezegd aan de laagst bie dende aannemer (welke nota bene daags voor de afsluiting van de inschrijvingen pas ken nis heeft genomen van het las tenboek) en uit wiens inschrij vingsprijs twee miljoen werd gelicht, als zijnde dubbele ver rekening van posten. Vervolgens werd vastgesteld dat de hoofdaannemer voor quasi alle werken een beroep diende te doen op onderaanne mers en bovendien op een ge brekkige manier instond voor de coördinatie der werken. Re sultaat was dat veel tijd verlo ren ging, bovendien verkeerde werkzaamheden werden uitge voerd en schade werd aange bracht met alle bijkomende problemen vandien. Zo werden tegels in de kuip van de zwemkom met een hef truck vervoerd en tegen de te behouden zijdelingse muren naar omhoog gehesen. Dit gaf uiteraard aanleiding tot be schadiging van de tegels op de wanden langs het zwembad, welke op hun beurt dienden vervangen te worden... waarbij opnieuw tegels los kwamen... met alle bijkomende financiële gevolgen vandien. Nadat op diverse werfverande- ringen geen zinnig gesprek meer kon gevoerd worden met de aannemer in kwestie; bo vendien deze aan de onderhan delingen met het schepencolle ge geen gunstig gevolg gaf, werden alle werkzaamheden gestaakt, mede ook door het feit dat tal van onderaannemers niet meer waren betaald... Inmiddels werden diverse ge rechtelijke procedures gestart zowel nopens de interpretatie van het contract als door diver se onbetaalde onderaannemers, als door de gemeente zelf. Om vooruitgang te boeken, dient een deskundige aangesteld welke de stand van de werken met gebreken dient te beschrij ven, de aansprakelijkheden vast te leggen en een afreke ning op te stellen tussen partij en. Dit zal wellicht enkele maanden duren. Nadien pas kan de "werf" worden vrijge geven en toevertrouwd aan een andere aannemer welke de aanpassingswerken dient te beëindigen. Thans reeds hangt aan gans het gebeuren een enorm prijskaart je, te weten dat de "nieuwe" aannemer wellicht hogere prij zen in rekening zaj brengen; bovendien de gemeente het ganse jaar inkomsten heeft moeten derven... maar boven dien ook het feit dat de Brakel se jeugd thans reeds een jaar niet heeft kunnen zwemmen... Weldra kinderopvang in sportcomplex Sedert de opening van het sportcomplex "De Rijdt" in mei van dit jaar werd weinig of geen gebruik gemaakt van de daarbij horende polyvalente zaal... totdat voor enkele we ken de plaatselijke jeugdclub aldaar een mega-fuif inrichtte. Door de grote toeloop van jeugdig publiek (voornamelijk van ver buiten Brakel) en het gebrek aan veiligheidsperso neel, liep de fuif totaal uit de hand met vandalisme tot ge volg: inbraak in de sporthal, in braak in de cafetaria met dief stal van drank en ijs; urineren binnen en buiten de sportzaal... een enorme rookontwikkeling in de sporthal zelf ingevolge het gebruik van het rook- kanon... om dan nog niet te spreken van de overlast voor de buren en niet in het minst de geluidsoverlast! Dit was danook de spreek woordelijke druppel die de em mer deed overlopen. Bovendien kampte het ge meentebestuur sedert enige tijd met een huisvestegingspro- bleem voor de buitenschoolse kinderopvang. Niettegenstaan de nog niet zolang geleden een gebouw werd aangekocht in de Warandestraat (onder het vori ge bestuur), bleek dit totaal verouderd en dienden tal van aanpassingswerken aldaar uit gevoerd. Na een rondgang ter plaatse was al gauw duidelijk dat dit vele miljoenen zou kosten en dat de kinderen toch nog in "oude" lokalen zouden worden opgevangen. De beslissing tot verhuis van de kinderopvang naar de gloednieuwe zaal van het sportcentrum was danook snel genomen. Temeer daar door de diensten van "Kind en Gezin" gunstig advies werd gegeven, mits enkele aanpassingswer ken. De ligging aan het recreatied omein "De Rijstmeersen" is bovendien een bijkomende troef, zodat wellicht vanaf be gin 2002 de kinderopvang al daar een vaste stek zal krijgen! Johan Thomas

Voor Allen | 2001 | | pagina 14