SP FEDERAAL AKTIEF Nationale en federale SP.a aandacht voor "anders-globalisering" Netwerk lokale contactpersonen 2 23 november 2001 - "Voor Allen" Anders-globalisten zullen kunnen rekenen op lokale SP.a- contactpersonen Onze partij heeft een rijke traditie van overleg en sa menwerking met organisaties die onze doelstellingen de len. Dat zijn op de eerste plaats de vakbonden, maar ook niet-gouvernementele organisaties, o.m. zij die ij veren voor een meer recht vaardige verdeling van de rijkdom tussen Noord en Zuid. Uiteraard zijn reeds een aan tal SP.a-militanten en leden actief binnen de beweging van anti- of anders-globalis ten. Mogelijks bij een lokale NGO, milieuvereniging of comité dat ijvert voor de on- voering van de Tobin-taks, anderzijds degenen die occa sioneel mee doen aan een of andere actie. De SP.a wil deze samenwer king verder uitbouwen. Niet door de anders-globalisten persé achter onze vlag te wil len doen lopen, wel door te bekijken waar we gemeen schappelijke standpunten hebben en waar we samen actie kunnen voeren. De SP.a wil bovendien een verleng stuk zijn om de talrijke voor stellen van de anti-globalise ringbeweging ook concreet trachten te realiseren en zo mee te bouwen aan een "an dere" globalisering. Alleen op die wijze kan SP.a geloof waardig zijn. In vrijwel elke gemeente, ook in de regio Aalst-Ouden- aarde-Ronse, zijn momenteel al anders-globalisten actief. Om de contacten van de par tij met hen effectief uit te bouwen en enige structuur te geven, is het de bedoeling per SP.a-afdeling een of meerdere verantwoordelijken aan te stellen voor die sa menwerking. Deze "SP.an- ders globalist van dienst" moet bekijken waar de SP.a nuttig kan zijn voor die groe peringen, die er meer dan an dere organisaties in slagen nog veel jonge(re) en kriti sche mensen aan te trekken. Dit kan bvb. door het samen organiseren van een debat avond, ter beschikking stel len van een bus om te gaan betogen of nog door samen actie te voeren voor een reso lutie over de Tobintaks in de gemeenteraad. En zo zijn er nog talrijke andere mogelijk heden, creativiteit mag dus best. Nationale SP.a-«onta«tavond Uit bovenstaande en gezien de politieke actualiteit van het thema moet duidelijk zijn dat best niet al teveel tijd wordt verloren. Daarom wor den alle afdelingsanders-glo- balisten van dienst en be langstellenden alvast uitge nodigd op een specifieke contactavond. Deze vindt plaats op dinsdag 27 november 2001 om 19.30 uur in het SP.a-gebouw (Agora), Grasmarkt 105 (lste verdieping). Samen wordt bekeken hoe de natio nale partijstructuur kunnen helpen om de (bestaande) contacten uit te bouwen en te vestigen. Er zal een inhoude lijke map ter beschikking zijn. En, met extra inbreng vanuit onze Federatie: een en ander wordt gecoördineerd door Dirk Van Der Maelen en Stefaan Thijs. Federale discussie-avond Sinds een tweetal jaar haalt het fenomeen van de anti globalisering (of beter an ders-globalisering) steevast de wereldpers. Er is een glo bale beweging ontstaan die eist dat de noord-zuid-ver- houdingen herbekeken wor den en dat de globalisering van de economie op een menswaardige en ecologisch verantwoorde manier ge beurt. De anders-globalisten zijn er in geslaagd om een breed maatschappelijk debat te doen ontstaan op wereld wijde schaal. Ook in ons land mochten wij al enkele malen "proeven" van dergelijke ma nifestaties (Brugge en Gent), telkens n.a.v. een bijeen komst van de EU-top. Óp 15 en 16 december aanstaande wordt het Belgisch EU-voor zitterschap afgesloten met de "Top van Laken" te Brussel. Opnieuw zal er op grote schaal actie gevoerd worden voor een betere, want meer eerlijke, wereld. In de aanloop naar de Top van Laken is het aangewezen extra aandacht te hebben over de anders-globalisering. We verwijzen daarbij ook naar het nationale initiatief voor lokale sp.a-contactper sonen (zie specifiek artikel). Wat houdt ze precies in? Wie zijn de drijvende krachten? Niettegenstaande de massale mediabelangstelling blijft heel wat onduidelijk. Daarom organiseren sp.a en CSC-Vormingswerk Aalst- Oudenaarde-Ronse, i.s.m. CSC Studiekring Geraards- bergen, terzake een grote de batavond. Deze vindt plaats op woensdag 5 december 2001 om 20 uur in het Koet- senhuis van de Abdij, Abd ijstraat 10 te Geraardsbergen. Canvas-journalist Dirk Bar- rez (Ter zake, TV 2), specia list in ontwikkelingsamen werking is de ideale gast spreker, oog gezien zijn re cent verschenen boek over het anders-globalisme. "Ik wil niet sterven aan de XXste eeuw. Diens lezing wordt ge volgd door een debat gemo dereerd door volksvertegen woordiger Dirk Van der Mae len. Beslist een aanrader voor al le sp.a en CSC-leden en be langstellenden. Inkom gratis. C.V. VRT-journalist Dirk Barrez, gastspreker op het federaal anders-globaliseringsdebat. VOOR ALLEN Maatschappelijk zetel De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) sp-fed.aor@skynet.be Administratie-Publidteit De Malanderplein 7 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) (fax 055/21.03.04) Redactie De Malanderplein 7 - 9600 Ronse Verantwoordelijke Uitgever Dirk Van der Maelen (Federaal Voorzitter) Hoofdredactie Chris VANC0PPEN0LLE (Federaal Secretaris) Redactiesecretaris Jonny Lampens Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdra gen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen vallen volledig on der de verantwoordelijkheid van de steller.

Voor Allen | 2001 | | pagina 2