REGIONAAL Eén jaar sp.a/CD&V-beleid zit er nagenoeg op te Zottegem Nieuw gezicht bij SAMEN "Voor Allen" - 21 december 2001 13 Op 1 januari 2001 opende Herman De Loor in de Rid derzaal van het Egmontkasteel als nieuwe burgemeester de installatievergadering van de nieuwe gemeenteraad. Hier mee werd een punt geplaatst achter 12 jaar onverdiende op positierol. Onverdiend en ook ongelegen voor de stede, want wat de voorbije twee legisla- turen allemaal misgelopen en misgroeid is, wordt vanzelf sprekend niet in één handom draai op het goede spoor ge zet. Hierbij kwam dan nog dat de hervorming van de politie heel wat om het lijf heeft ge had en enorm veel tijd en in spanning heeft gevergd van onze burgemeester, die tevens voorzitter is van het politie- college en de politieraad. De definitieve start van de her vormde politie heeft overigens plaats op 1 januari 2002. Er is dus nog heel wat werk voor de boeg, maar dat neemt niet weg dat wij niet zonder fierheid te rugblikken op een eerste jaar (hoe vlug gaat de tijd!) beleid samen met onze CD&V-coali- tiepartner. Openbaarheid van bestuur Ook in het verleden, meer be paald toen wij van 1983 tot 1988 het beleid gestalte ga ven, was het voor ons duide lijk dat het stadhuis voortaan een glazen en doorzichtig thuis zou worden. Maar ook nu pakten wij uit met een pri- Vanaf maandag 17 december neemt Alex De Groote in de SAMEN-fractie de plaats in van Patricia Versieren. Voor Patricia was een combinatie van beroepsactiviteiten en ge zinsleven, met daarnaast ook nog politieke activiteit, niet echt meer haalbaar. Daarom heeft zij besloten haar plaats af te staan aan Alex De Groote. Patricia: 'Het was voor mij een bijzonder aangename er varing deel te kunnen uitma ken van de gemeenteraads- ploeg van SAMEN. Via mijn job wist ik heel goed welke de belangrijke problemen zijn die meur: vooraleer de Zottegem- se gemeenteraad zich zou bui gen over de nieuwe beleids verklaring 2001-2006, kregen de ingezetenen van de stad de kans hun standpunten ten aart- zien van deze beleidsverkla ring naar voren te brengen. Dat historisch evenement vond plaats op 13 februari in de feestzaal van de Bevegem- se Vijvers. Het succes ervan was grandioos: urenlang kaartten de Zottegemse wak kere burgers problemen aan zoals rond een gezonde finan ciële situatie, een modern per soneelsbeleid, openbaarheid van bestuur, verkeersveilig heid, reinheid, milieu, ruimte lijke ordening, huisvesting, aandacht voor de zwakkeren, het socio-culturele veld en het jongerenbeleid. Daarna debat teerde de gemeenteraad zelf over de beleidsverklaring, meer bepaald op 19 februari 2001. Deze beleidsverklaring verscheen integraal in het eer ste nummer van het Stedelijk infoblad. Aandacht voor financiën De gemeenteraad van 19 fe bruari vestigde meteen de aan dacht op een aantal problemen waar de gemeentefinanciën in de nabije toekomst gaan mee geconfronteerd worden, dit als gevolg van een reeks maatre gelen die op til zijn vanwege de Federale en de Vlaamse overheid. Zo dreigt de politie- hervorming ons heel wat geld bij de bevolking leven. In de relatief korte tijd die ik als raadslid heb kunnen door brengen, heb ik toch het ge voel gehad dat wij een ver schil kunnen maken. Ook in de oppositie kan je immers positief werk verrichten. De laatste tijd werd het echter steeds moeilijker om mijn ver schillende activiteiten te com bineren. Ik wilde echter eer lijk blijven tegenover iedereen die zich voor onze partij inzet en daarom heb ik verkozen mijn plaats af te staan.' Alex De Groote is al verschei dene jaren actief binnen de so cialistische beweging. In de te zullen kosten, ondanks de beloften van Minister Duques- ne (PRL) van Binnenlandse Zaken, die beweert dat de fu sie van de gemeentepolitie en de rijkswacht voor de ge meenten een nuloperatie zal worden. Culturele Week Voor de achtste keer, deze maal van 28 juni tot 11 juli, werd in onze Egmontstad een Culturele Week op het getouw gezet, die een grote weerklank vond en waarvan de activitei ten talrijk werden bijgewoond. Open Monumentendag Op zondag 9 september 2001 werd dan weer de Open Mo numentendag georganiseerd. Ook deze keer werd het een voltreffer, die in het teken stond van "Metaal" in al zijn vormen en variaties. In het Museum voor Folklore lag al lerlei oud alaam te kijk, in het centrum waren er beiaardcon certen, te Strijpen draaide de Molen Van Den Borre op vol le toeren en het Museum te Velzeke pakte uit met een life act van 18e eeuwse fusiliers en koperblazers. OCMW in de kijker De nieuwe raad werd op 2 april 2001 geïnstalleerd. In het derde nummer van het Ste delijk Infoblad werd het ambi tieuze beleidsplan 2001-2006 integraal afgedrukt. In het oog springt het voornemen om de woongelegenheid flink uit te breiden. Ook de dienstverle- voorbije jaren hield hij zich o.m. bezig met de jeugdraad en jeugdwerking in het alge meen. Met zijn 28 jaar brengt hij een duidelijk verjongings element in de SAMEN-frac tie. Alex: 'Mijn politieke accenten liggen bij de jeugdpolitiek, het sociale leven in het algemeen en de (her)waardering van de deelgemeenten. Ik heb natuur lijk nog niet zoveel ervaring in de gemeentepolitiek zelf, maar na de eerste fractieverga dering voel ik toch dat ik op mijn collega's raadsleden kan rekenen. Daarom ben ik ook van plan om de zaken rustig ning zal verder worden uitge bouwd. Vermelden wij nog de werking van de Minder Mo bielen Centrale die aan men sen met verplaatsingsmoei lijkheden vervoer aanbiedt. Sportdienst In de zomer pakte de Sport dienst uit met een nooit eerder geziene waaier van activitei ten: sportkampen, een avontu- ren-tweedaagse, doorlopende lessenreeksen, seniorenpost, tennis, mountainbiken, de Zottegemse Gordel en tot slot de wielerkalender. Ook de Speelpleinwerking startte in 2001 met een gloednieuwe in frastructuur. Met het Provin ciebestuur zijn besprekingen gestart met het oog op het re aliseren van een nieuwe sport zaal aan de Bevegemse Vij vers. Week van de Verdraagzaamheid In het najaar schoot naar jaar lijkse gewoonte het socio-cul turele leven fors uit de start blokken. Er waren jazzmu- ziekluisteravonden en concer ten in het kader van het Festi val van Vlaanderen, maar de grootste aandacht ging uit naar de Week van de Ver draagzaamheid die georgani seerd werd in de week vooraf gaande aan 11 november. Het grote succes van deze mani festatie was te danken aan de gelijk opgezette initiatieven rond oorlog en vrede, antira cisme en multicultureel sa- aan te vatten en eenmaal ik weet hoe het er in de gemeen teraad aan toegaat, zelf meer initiatieven te nemen. Het feit dat ik omringd wordt door er varen mensen, stelt mij echter heel gerust. We gaan er SA MEN iets van maken.' Nog een positief detail: met Alex De Groote krijgt ook SAMEN een vertegenwoordi ger uit de hoek Ename-Wel- den-Nederename. Op die ma nier wordt de slagkracht in de gemeenteraad wel degelijk verhoogd. André Vansteenbrugge menieven, openstaan voor de Derde en de Vierde Wereld. Park Kasteel van Egmont, nieuwe toeristische- en culturele troef Zottegem kan bogen op een rijk oudheidkundig patrimoni um. Met de recente opening van een archeologisch park aansluitend op het Egmont kasteel kreeg onze stad er een culturele- en toeristische blik vanger bij. Op korte termijn wil de stad ook de oude Mo lenvijver weer uitgraven, wordt het Velzeekse Jan de Lichte-pad tot het Egmontkas teel doorgetrokken en wordt ten slotte voorzien in een cul turele infrastructuur met zicht op de bestaande site. Dat is ook de reden waarom men overweegt om het geplande cultuurgebouw op te trekken in de vorm van een amfi theater. Positieve balans Met de Eindejaarsfeesten in zicht, kunnen wij stellen dat al heel wat is gerealiseerd, al moeten we nuchter blijven en beseffen dat nog lang niet alle klussen geklaard zijn. Wij zegden het al hierboven, dat is ook onmogelijk na 12 jaar uit gesloten te zijn geweest uit het stedelijk beleid. Al het boven staande bewijst evenwel vol doende dat Zottegem opnieuw de plek is geworden waar het bruist van leven en waar het goed wonen is sp.o- ledenfeest te Aalst De sp.a-Aalst-Centrum nodi gen alle leden, hun familie en alle sympathisanten uit op hun jaarlijks ledenfeest op vrijdag 11 januari 2002 om 19.30 uur in het Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst. De gastspreker is minister Re- naat Landuyt. Gezelligheid troef, want deze keer gaan wij de Spaanse toer op, zowel als met de ambiance. U kunt dit mee beleven als u in schrijft vóór 6 januari 2002 bij één van de bestuursleden van sp.a-Aalst-Centrum. Voor alle verder info kan u ook terecht bij Marcia De Neve, tel. 0946-53 92 76. De deelnameprijs bedraagt 3 euro, kinderen tot 12 jaar is gratis. Alex De Groote in Gemeenteraad

Voor Allen | 2001 | | pagina 13