Geraardsbergen keurt zijn 'Eurobegroting 2002' goed Nieuwjaarsreceptie te Geraardsbergen "Voor Allen" - 21 december 2001 15 De begroting 2002 werd tijdens de jongste gemeenteraad, meerderheid tegen minderheid goedgekeurd. Deze begroting zal ongetwijfeld een mijlpaal in onze geschiedenis zijn met de invoering van de euro. Uitgaven In de gewone dienst neemt de personeelskost een groot deel van de uitgaven voor zich met 7.998.593,00 euro. Om de dienstverlening nog beter te op timaliseren zijn de aanwerving voorzien van een cultuur-be- leidscoördinator, een coördina tor voor cultuurtoeristische ont sluiting (beide functies worden gesubsidieerd), een steden bouwkundig ambtenaar, een in formaticus en een magazijnier. In de werkingskosten, geraamd op 4.530.415,00 euro, wordt voorzien dat de Geraardsberge- naars zich goedkoper kunnen verplaatsen met de Belbus en in het behoud van het project van de stadswachten. De huisvuilverwerking blijft ook in 2002 een zware uitgave- post voor de stad. Het effect van de dure tarifiëring van de zakken en GFT-containers, kan ervoor zorgen dat de hoeveel heid restfractie en ook in min dere mate het GFT-afval, dui delijk zal afnemen, hetgeen ui teraard een vermindering van de kostprijs voor de verwerking tot gevolg zal hebben. Volgens de noodwendigheden zullen deze kredieten in de loop van het jaar worden bijge stuurd. Vanaf 1 januari 2002 gaat de politiezone Geraardsbergen- Lierde van start met een eigen begroting. Hiervoor wordt een dotatie voorzien van 1.963.740,00 euro. De gemeentelijke dotatie wordt bepaald aan de hand van de to tale kost van de politiezone, verminderd met de federale do tatie (1.297.273,00 euro). Bij de verdeling tussen Geraards bergen en Lierde wordt een verdeelsleutel gehanteerd van 87,33% voor Geraardsbergen en 12,67% voor Lierde. De toelagen aan de adviesraden worden behouden met inbegrip van de bijzondere toelage ter ondersteuning van de jeugd- sportwerking. Onder de nieuwe initiatieven noteren we de een projecttoelage en cultuursubsi die van 25.000,00 euro, een toelage naar gezinnen voor de installatie van inbraakbeveili ging en een premie voor gevel renovatie. De schulduitgaven, 3.064.035,94 euro, vertegen woordigt minder dan 15% van de totale uitgaven. Een gevoeli ge daling van de schulduitga ven t.o.v. vorig jaar is het ge volg van de volledige vervroeg de aflossing van de consolida- tielening van 90 mio voor het O.-L.-V. Ziekenhuis. Ontvangsten De belangrijkste bron van in komsten blijft de belastingsont vangsten (60% van de totale ontvangsten). Alle belasting- en retributiereg lementen lopen van 1 januari 2002 in eurotarieven, sp.a-schepen van financiën, Martine Boelaert heeft hierbij nauwlettend op toegezien dat dit voor de Geraardsbergse be volking geen belastingsverho ging tot gevolg heeft. De tarie ven werden zuiver omgerekend van Belgische frank naar euro. De belastingen op parkeren vormen hierop een uitzonde ring. Met de nieuwe parkeerau tomaten werd ook een tarief "kort parkeren" ingevoerd. Vanaf de parkeertijd van 30 mi nuten, kan men voortaan per tijdseenheid van 6 minuten en per parkeertarief van 10 euro cent parkeren in de binnenstad. Vanaf 2002 werden een aantal administratieve gemeentebelas tingen afgeschaft die behoren tot de normale dienstverlening naar de bevolking toe, zoals het uitreiken van uittreksels uit de bevolkingsregisters, de burger lijke stand, het wettigen van handtekeningen, het afleveren van bouwvergunningen en ver kavelingen, alsook de vergun ning voor het inrichten van wielerwedstrij den Reispassen en identiteitskaar ten dienen wel nog betaald om dat deze ontvangsten bestemd zijn voor het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Geraardsbergen werd echter aangeduid als pilootgemeente voor de invoer van de digitale identiteitskaarten, zodat deze dienstverlening uiteraard ook gratis aan de Geraardsbergse bevolking zal verleend worden. Buitengewone dienst In de buitengewone dienst wordt een investeringspro gramma voorzien van 8.794.128.50 euro waarvan 3.118.599.51 euro te verwach ten toelagen. Het gemeentelijk aandeel is bijgevolg 5.675.529,99 euro. Zo zullen er verbeteringswer- ken worden uitgevoerd op de Vesten, de restauratie van de Muur, de dorpskom van Schen- delbeke en de Grote weg te Overboelare. Rioleringswerken zijn voorzien in de Gasthuis straat, Pijlekaartstraat, Dreef/Brusselstraat en Aquaf- inwerken in Zandbergen. In Zandbergen wordt het Sta tion aangekocht, en als buurt huis ingericht ten dienste van de lokale verenigingen. Binnen het cultureel beleid is een tweejaarlijkse cultuurprijs voorzien voor een bedrag van 11.155,00 euro, terwijl de bij zondere sporttoelage wordt be houden en een projectsubsidie voor cultuur en geklasseerde gebouwen wordt ingevoerd. J.L. sp.o-infoavond te Zingent Ter gelegenheid van zijn tradi tionele nieuwjaarsreceptie houdt de sp.a-afdeling Zin gent zijn tweede "Open info- avond" met discussie over het Zingemse gemeentebeleid. Deze maal met bijzondere aandacht over Zingem. Deze infoavond gaat door op vrijdag 18 januari 2002 in zaal "De Klub" te Zingem. Naast de toelichting door de Burgemeester kunnen alle the ma's aan bod komen. De sp.a en CSC-Geraardsber- gen nodigen alle leden uit naar de traditionele nieuwjaarsre ceptie op vrijdag 18 januari 2002 om 20 uur in zaal 'In de Lelie", Denderstraat 33-35 te Geraardsbergen. Naast de uitwisseling van de nieuwjaarsboodschappen en een korte toespraak met de beste voornemens voor het nieuwe werkingsjaar 2002 door de .vp.a-voorzitter Dany Merckaert en Vólksvertegen- Nieuwjaarsreceptie in Kluisbergen De sp.a, CSC-Vormingswerk, Bond Moyson en ABVV Kluisbergen houden eraan u uit te nodigen naar de nieuw jaarsreceptie, die plaats vindt op zaterdag 19 januari 2002 om 19 uur in het Oud Ge meentehuis in Ruien. Wie van al dat praten honger krijgt, kan nadien aanschuiven voor varkensgebraad op de wijze van de chef met groen ten en frietjes. Daarvoor moet u wel inschrij ven tegen uiterlijk 15 januari 2002 in het kantoor van Bond Moyson, ofwel bij Maureen (0496-80 91 13), Severine (055-38 70 81), René (0477- 25 67 12), Pascal (0474-66 46 04), Elie (0497-12 18 07) of Gilbert. Sint-Lievens-Houtem wuift het jaar uit CSC, SVV, Bond Moyson en sp.a - Sint - Lievens - Houtem nodigen iedereen uit op hun jaarlijks Kerstfeest op zater dag 22 december 2001 vanaf 15 uur in de kantine van Een dracht Houtem in de Klooster straat te Sint-Lievens-Hou- tem. Op het programma staat het bezoek van de Kerstman, pan nenkoeken met koffie en het optreden van Jatje. De deelname bedraagt 100 frank of 2,5 euro. Vooraf inschrijven is wel noodzakelijk. woordiger Dirk Van Der Mae- len, wordt er aan de aanwezi gen een natje en een droogje aangeboden. Er is voor de nodige animatie gezorgd met het optreden van de Geraardsbergse muziek band 'Atmosfeeris', o.l.v. Didier De Griek. Een nieuwe aanpak, het wordt anders in het nieuwe jaar. Zorg dat je erbij bent J.L. Kerstfeest in Sint-Lievens-Esse De CC, CSC en SVV Sint- Lievens-Esse, Steenhuize en Sint-Antelinks nodigen alle leden uit naar het "Kerstfeest 2001" op zondag 23 december 2001 vanaf 15 uur in zaal "Ter Biest" te Sint-Lievens-Esse. Programma 15 uur: kindervolksspelen met ballenkraam, spiraal, rad draaien, knikkerspel, enz. Alle deelnemers ontvangen een prijsje. 16 uur: koffietafel met voor de volwassenen koffie met kerst stronk en voor de kinderen tot 12 jaar soesje met fruitsap. 17 uur: de Kerstman komt op bezoek en brengt voor alle kinderen geboren tussen 1 ja nuari 1989 en 31 december 2000 een geschenk mee. De deelname bedraagt 100 frank voor de volwassenen, voor de kinderen is het gratis. Vooraf inschrijven bij de be stuursleden is noodzakelijk. Eetfestijn De sp.a-Sint-Lievens-Houtem nodigt iedereen uit op hun le Groot Eetfestijn op zondag 23 december 2001 vanaf 11 uur in de kantine van Eendracht Houtem in de Kloosterstraat te Sint-Lievens-Houtem. Op het menu staat 'Warme Beenhesp' met diverse sausen en vers gebakken frietjes. De deelname bedraagt 10 euro of 404 frank. Kinderen tot 12 jaar betalen 5 euro of 202 frank. sp.a Geraardsbergen Vrijdag 18 januari 2002 vanaf 20 uur Zaal "In de Lelie", Denderstraat 33-35 - Geraardsbergen SP.A NIEUWJAARSRECEPTIE Programma: - Nieuwjaarswensen - Warme en koude hapjes - Wijnen en frisdranken - Muzikale animatie met de muziekband "Atmosfeeris" o.l.v. Didier De Griek Een nieuwe aanpak - Het wordt ANDERS y

Voor Allen | 2001 | | pagina 15