SP FEDERAAL AKTIEF SP.A-Lidgeld 2002 en euro Federale mobiliteitsactie wordt verder met succes opgevolgd AANDACHT De kantoren van de sp.a federatie Aalst-Oudenaarde-Ronse zullen gesloten zijn van 24 december tot en met 2 januari "VOOR ALLEN"-Magazine wordt maandblad 2 21 december 2001 - "Voor Allen" Volgend jaar betalen we met de euro en uiteraard zullen ook de sp.a-lidgelden op die manier worden geregeld. Goed nieuws voor de leden: er komt geen "aanpas sing naar boven" Volgende bedragen worden vanaf 01/01/2002 ge hanteerd: 29,75 euro (de vroegere 1200 frank) 17,85 euro (de vroegere 720 frank) 11,90 euro (de vroegere 480 frank) Zelf omrekenen hoeft dus niet meer en de desbe treffende euro(centen) kunnen alvast klaargelegd worden. VOOR ALLEN NMBS-halte Overboelare weer open Sp.a-volksvertegenwoordiger Dirk Van der Maelen heeft aan Minister van Mobiliteit Isa- belle Durant gevraagd om na te gaan of de NMBS-halte van Overboelare niet weer open kan. Een inwoner van Over boelare had in een schrijven aan Van der Maelen gesugge reerd dat de opstapplaats ze ker voldoende reizigers zou trekken, indien ze zou her opend worden. Nu moeten treinreizigers uit deze deelge meente langs de aartsgevaar- lijke en drukke N42 naar het station van Geraardsbergen. Via de halte Overboelare zou den zij vlot en veilig naar Ge raardsbergen kunnen sporen, om van daar uit verder te rei zen. Tenminste: als er directe aansluiting voorzien wordt. En daar ontbrak het aan in 1984, toen de treinhalte in het kader van het IC/IR-plan ge sloten werd wegens een tekort aan opstappers. sp.a-enquête over treinhaltes Hemelveerdegem en Gemeldorp De sp.a van Lierde voerde in samenwerking met volksver tegenwoordiger Dirk Van der Maelen een enquête over de heropening van de NMBS-op- stapplaatsen van Hemelveer degem en Gemeldorp. Dank zij de nieuwe en snellere trei nen die binnenkort op de lijn Gent-Geraardsbergen gaan rij den, zouden deze en nog an dere haltes immers kunnen heropend worden zonder dat de reis naar Gent langer zou duren. Veel van deze opstap plaatsen werden bij de invoe ring van het IC/IR-plan in 1984 gesloten. Uit de enquête blijkt dat door de sluiting van de twee trein haltes de meeste verplaatsin gen met de wagen gebeuren. De bussen die sindsdien ter vervanging reden hebben de ex-treinreizigers immers niet kunnen bekoren. Een herope ning van de opstapplaatsen Gemeldorp en vooral Hemel veerdegem zou heel wat pen delaars kunnen overhalen de trein te nemen i.p.v. de wagen. In totaal verklaarden meer dan 150 mensen dat zij van de op stapplaatsen gebruik zouden maken. Dit zou betekenen dat de trein de wagen zou voorbij steken als meest gebruikte vervoermiddel. Een goede zaak voor het milieu en tegen die hemeltergende files! Terwijl sp.a-gemeenteraadslid ELs Van Damme het dossier zal behandelen in Lierde, zal volksvertegenwoordiger Dirk Van der Maelen het nodige doen in Brussel. Els Van Dam me zal de plannen voorleggen op de komende gemeenteraad van 27 december. Dirk Van der Maelen heeft nu al contact opgenomen met NMBS-baas Etienne Schouppe en zal dat, nu de resultaten van de enquê te bekend zijn, ook doen met Minister Durant. Gezien het potentiële succes van de her opening en de geringe kost prijs voor zowel de gemeente (1 miljoen BEF) als voor de NMBS (6,5 miljoen BEF), ho pen de beide sp.a-mandataris sen voldoende steun te vinden om deze plannen verwezen lijkt te zien. Door een reorganisatie van de diverse communicatiefacetten van de sp.a wordt het federaal ledenmagazine "Voor Allen" vanaf ja nuari 2002 een maandblad met 10 nummers per jaargang. De volgende verschijningsdata (steeds op vrijdag) werd vastge legd: 18 januari - 15 februari - 15 maart - 19 april - 17 mei - 21 juni - 20 september - 18 oktober - 15 november - 20 december 2002. Jonny Lampens, Redactiesecretaris. SP Maatschappelijk zetel De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) sp-fed.aor@skynet.be Administratie-Publiciteit De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) (fax 055/21.03.04) Redactie De Malanderplein 7 - 9600 Ronse Verantwoordelijke Uitgever Dirk Van der Maelen (Federaal Voorzitter) Hoofdredactie Chris VANCOPPENOLLE (Federaal Secretaris) Redactiesecretaris Jonny Lampens Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdra gen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen vallen volledig on der de verantwoordelijkheid van de steller.

Voor Allen | 2001 | | pagina 2