Sp.a-/CSC Federatie Aalst-Oudenaarde-Ronse Federale "Nieuwjaarsreceptie" c Dinsdag 15 januari 2002 om 20 uur Volkshuis, Markt 8 te Zottegem. EDITORI AAL Ons Federaal Ledenblad "VOOR ALLEN" op nieuwe wegen Gastsprekernationaal sp.a-voorzitter Patrick Janssens "Voor Allen" - 21 december 2001 3 Hapjes - drankjes - muzikale animatie Alle militanten zijn hierbij uitgenodigd Het zal voor sommigen, en zeker voor oudere militanten, misschien even wennen worden, maar per 1 januari 2002 wordt "Voor Allen" een maandblad. Ons federaal ledenmagazine zal dus niet meer tweewekelijks in de bus vallen, uiteraard met enkele gevolgen vandien voor aan kondiging activiteiten, politieke actualiteit, enz. "Voor Allen" op een nieuwe leest, en dus niet direct een loutere besparingsactie zoals op het eerste zicht zou kun nen lijken. Integendeel, de wijziging past in een totaal concept qua informatie (intern en extern), waarbij ook het nationale sp.a ledenblad DOEN en het nieuwe huis- aan-huis-blad SPOTS (met aparte edities per afdeling) geïntegreerd worden. In deze optiek worden de leden so wieso minstens twee keer per maand m.b.t. partijvisie en -organisatie geïnformeerd. Vernieuwing zal er ook zijn in de vormgeving, de inhoud en de nieuwsbenadering, met inschakeling van profes sionelen op het vlak van journalistiek, ontwerp, lay-out en fotografie, maar dit ook zonder afbreuk te doen aan de inbreng van de afdelingen. Vormelijk en inhoudelijk zal "Voor Allen" (new style) kwaliteit en actualiteit dien uit te stralen. Uiteraard is het blad een uitgesproken politiek medium, maar het zal politiek brengen op maat voor de meerderheid van de le zers die (nog) niet tot de meest actieve en gedreven mili tanten behoren. Daarbij wordt gemikt op interesse, be grijpelijkheid en aantrekkelijkheid zonder de lezer te on derschatten. Ervaren persmedewerkers als o.m. Jos Ga vel en Hilde De Brandt staan daarvoor garant. Precies door "Voor Allen" op deze manier te brengen groeien de overtuigingskracht en de geloofwaardigheid van de sp.a als geheel en van haar mandatarissen en activisten. Het uiteindelijke doel is een instrument te creëren dat niet alleen informeert, maar onze en ook andere mensen aanzet tot alle mogelijke vormen van actie: discussie met degelijke argumenten in hun onmiddellijke omgeving, al dat niet actieve deelname aan het partij- en socio-cultu- rele gebeuren, ledenwerving, "Voor Allen" wordt een beter propaganda-instrument en zal hopelijk ook in groeiende mate als zodanig kunnen ingezet worden. Waarbij we al terzake even vooruitblik ken naar de eventuele mogelijkheden bij de nakende fu sie van de drie Oostvlaamse sp.a-federaties. De eerste drie maanden van 2202 blijft het blad nog bij het oude concept. De écht nieuwe "Voor Allen" wordt het april-nummer, niet toevallig te lanceren als stuwen de aanloop tot 1 Mei. De sp.a-leden blijven zoals vandaag dus het eerste en centrale doelpubliek: "Voor Allen" blijft hun blad. Ge schiedenis en traditie hebben ook op dat vlak nog rech ten. "Voor Allen" betekent immers een historisch kapi taal (63 jaar geschiedenis, met voorganger Recht en Vrijheid" erbij nog veel langer) dat niet zomaar mag weggegooid worden. Vandaar ook dat ook aan de naam niet werd geraakt: "Voor Allen", waarschijnlijk voor veel leden een punt van herkenning en vertrouwdheid, maar ook een korte en krachtige samenvatting van het hele (ook vernieuwde) sp.a-programma. Alvast een toost op 2002 én op de komende "Voor Allen" (new style). Men zal het merken: "een nieuwe lente, een nieuw geluid". Chris Vancoppenolle Federaal sp.a-secretaris

Voor Allen | 2001 | | pagina 3