Naar een aartsmoeilijk, maar boeiend 2002 ja :o o HT^" De Colfmaeckerstraat 11 - 9620 Zottegem - tel.: 09 364 98 11 - fax.: 09 364 98 02 "Voor Allen" - 21 december 2001 5 'as O Laat ik u vooreerst in naam van de voorzitter, de Raad van Bestuur, de directie, het personeel en mijzelf, nu al een voorspoedig en gezond 2002 toewensen. Een jaar dat zo als in de titel aangegeven aarts moeilijk, maar tegelijk uitdagend en boeiend zal worden. Aartsmoeilijk, omdat sinds I l sep tember - de dag dat in New York de Twin Towers door een aanslag tegen de vlakte gingen - over de ganse wereld een aardschok werd gevoeld die nog lang zal nazinderen. De zegebulletins eind 2000 - over het spook van de werkloosheid dat bedwongen was, over een groeiende werkgelegenheid en over meer welvaart - werden bruusk opgeborgen en de wereldwijde crisissfeer is er weer. In ons land alleen al verloren duizenden in een paar maanden hun job. De betaalbaarheid van de sociale zekerheid is terug topprioriteit op de politieke agenda. In ons land, waar de laatste 15 jaar meer mensen leven van een uitkering dan van een inkomen uit werk (103 tegen 100), zal in 2002 het debat over het sociaal beleid voor lange termijn voor veel spanningen zorgen. Uiteraard kjjken wij mutualisten met argus ogen naar het budget dat de regering voor de ziekte- en invaliditeitsverzekering zal voor zien. Men kan er niet naast kijken dat, ondanks de jaarlijkse groeinorm van 2,5% en de verhoging van het budget met nog andere extra middelen, dit systematisch over schreden wordt en ons huidig solidaire systeem in gevaar brengt. Daarom dwingen verregaande, doch evenwichtige maatregelen zich op om de volledige toegankelijkheid tot het stelsel en de betaalbaarheid door de patiënt niet in gevaar te brengen. Wij steunen hierbij uitdrukkelijk mi nister Vandenbroucke. Het is tegen deze achtergrond dat wij als Oost-Vlaams ziekenfonds ons beleid zullen tekenen. Vele uitdagingen komen op ons af. Vooreerst hebben wij de invoering van de euro die voor onze oudere leden niet vanzelfsprekend zal verlopen. Om deze overgang gemakkelijk te laten verlopen, alsme de om uitdrukkelijk de veiligheid van het personeel en van de leden te organiseren, gaan wij op 1 januari 2002 overgestappen naar geldloze loketten. De proefperiode tijdens het voorbije jaar heeft aange toond dat, door het organiseren van een netwerk van brievenbussen, het efficiënte beheer van dit netwerk en door een pijlsnelle verwerking van de documenten, wij er in lukken om het geld uiterlijk binnen de vijf werkda gen op uw rekening te krijgen. Verder lanceren wij vanaf nieuwjaar een aantal nieuwe voordelen die onze rol als ziektekostenverzekeraar nog meer in het daglicht zetten en dit met een bijdrage die sinds jaren amper is gestegen. Vroeger dan wie ook hebben wij maatrege len genomen om ons ziekenfonds op de meest efficiënte wijze en aan de laagste kost uit te bouwen, wat eind 2002 moet uitmon den in het juridisch afronden van een pro ject waaraan al vijfjaar in alle stilte is ge werkt. De Raden van Bestuur en de Alge mene Vergaderingen hebben reeds hun goedkeuring gegeven aan de fusie tegen 1 januari 2003 van de twee Oost-Vlaamse zie kenfondsen Bond Moyson tot één Bond Moyson Oost-Vlaanderen met in totaal 260.000 leden dat sterker en gezonder is dan ooit voordien. Door ook volgend jaar moeilijke en gedurfde beslissin gen te nemen die kaderen in een doelmatig beheer van ons ziekenfonds, willen wij ons steentje bijdragen om ons hoogstaand stelsel van ziekteverzekering - waar schijnlijk het beste van de wereld - te helpen overleven. Uw massaal vertrouwen in het voorbije jaar zal voor ons ook volgend jaar een riem onder het hart zijn. Pierre Janssens provinciaal secretaris Bond moyson brengt zekerheid in uw leven

Voor Allen | 2001 | | pagina 5