CC De Brug Zottegem Herman De Loor in de bres voor de Zottegemse pendelaars Zottegem legt paddenscherm aan Verdraagzaamheid staat niet in het woordenboek van Zottegems Vlaams Blok 12 15 februari 2002 - "Voor Allen" De afgelopen weken heeft burgemeester Herman De Loor op geen inspanning gekeken om een aantal bijzonder belangrijke aspecten van het spoorverkeer in Zottegem aan te kaarten bij de NMBS Gewestelijk Expresnet De jongste tijd is er heel wat te doen omtrent de uitbouw van het Gewestelijk Expresnet (GEN) van het openbaar ver voer rond Brussel. Ook in Zot tegem, een pendelstad bij uit stek, wordt het project met ar gusogen gevolgd. Volgens de ene bron zou het laatste GEN-station op de spoorlijn Brussel-Kortrijk het station van Burst worden, dit omdat het principe van een straal van 30 km rond de hoofdstad zou worden gehan teerd. In dat geval zou Zotte gem uit de boot vallen, wat een echte ramp zou zijn voor de stad en een ruim hinter land. Langs de andere kant werd in 'Metro', waarin elke week een rubriek "NMBS-rei- zigersinformatie" een planne tje afgedrukt waaruit kan op gemaakt worden dat Zottegem wel nog in de GEN-zone zou vallen. Om zekerheid te krijgen in de ze toch wel belangrijke mate rie schreef het Zottegemse stadsbestuur zowel Etienne Schouppe, gedelegeerd be stuurder van de NMBS, als de directeur Generaal van het Ministerie van Verkeer en Infrastructuur aan. Prompt volgde een bemoedi gend antwoord. De NMBS wijst er weliswaar op dat er momenteel "geen enkel offi cieel document bepaalt welke diensten het GEN-aanbod zal omvatten". Het gaat enkel om werkhypotheses. Maar, "in het huidige stadium staat de stad Zottegem wel degelijk aan het hoofd van de vooropgestelde verbinding Zottegem-Ge- raardsbergen-Denderleeuw- Noord-Zuidverbinding-Leu- De Culturele Centrale De Brug Zottegem-Herzele-St.-Lieven- shoutem organiseert op don derdag 14 maart 2002 om 15 uur in het volkshuis, Markt 8 te Zottegem een infonamiddag met als thema "Vlaamse zorg verzekering". Spreker is Nadine De Schutter. Aansluitend is er een koffie tafel. De deelname bedraagt ven-Arenberg. Een eerste plan van inwerkingstelling is voor zien voor 2005-2006. Dit plan omvat verbinding met Zotte gem", aldus de NMBS. Opnieuw openstellen stationshaltes Een ander NMBS-project waar burgemeester Herman De Loor kort op de bal speel de is de denkoefening om een aantal stations die vroeger werden gesloten opnieuw open te stellen. Hij schreef ge delegeerd bestuurder Etienne Schouppe een brief waarin hij vraagt om de haltes van Leeu- wergem en Sint-Maria-Ou- denhove opnieuw te openen. De brief werd ondersteund met een petitie voor het op nieuw openen van de halte Leeuwergem, onderschreven door 250 inwoners. Met zijn démarche wil de burgemeester zijn steentje bijdragen tot een nog beter openbaar vervoer, afgestemd op de behoeften van de gewone man. Van zodra hieromtrent enig nieuws komt van de NMBS- leiding, zullen we onze lezers ervan op de hoogte brengen. Zottegems perrons moeten toegankelijker voor gehandicapten Een derde heikel punt is de toegankelijkheid van de per rons voor gehandicapten. Ook deze problematiek kaartte Herman De Loor aan bij de NMBS-top. Gedelegeerd be stuurder Etienne Schouppe liet weten dat het aanpassen van de perrons zware aanpass ingen aan de bestaande instal laties vergt. Op korte termijn kan er dus geen werk worden gemaakt van dit dossier. Maar, vermits Zottegem in het GEN- 1,50 Euro. Inschrijven tot dins dag 12 maart 2002 bij de be stuursleden en in het voshuis. Info: Werner Hertcant, tel. 09/360 51 92. Iedereen is van harte welkom. De nieuwjaarspakketten Aan de leden van ABVV-ge- pensioneerdenbond Zottegem wordt op donderdag 28 febru- project zit, zal bij de inrich ting ervan het station van Zot tegem moeten worden aange past en bij die gelegenheid kunnen dan wel de nodige werken worden voorzien om de perrons toegankelijker te maken voor gehandicapten. Uurregeling schooltreinen Een van de basiselementen om het toenemende wegver keer een halt toe te roepen be staat in het optimaliseren van het openbaar vervoer. Dat be tekent onder meer goede trein verbindingen met een uurre geling die zo goed als moge lijk aanstluit op een aantal 'basisgegevens', bijvoorbeeld de uurregeling van scholen. Herman De Loor werd er van uit diverse hoeken op gewezen dat er wat schort aan de uurre geling van de 'schooltrein' Zottegem-Lierde-Geraards- bergen. De eerste trein ver trekt in Zottegem pas om 16.54 uur, terwijl de lessen ten laatste om 16 uur zijn gedaan. Om dit probleem te ondervra gen contacteerde hij NMBS- regiomanager De Geeter met de vrag om een dossier ter za ke te openen. Met belangstel ling wachten we ook hier op een antwoord van de NMBS- verantwoordelijken. Nieuwe dieseltreinen Op de valreep vernamen we nog dat er op de regionale spoorlijnen Gent-Zottegem- Geraardsbergen en Gent-Ou- denaarde-Ronse nieuwe com fortabele dieseltreinen worden ingezet. Alvast goed nieuws voor al wie van deze lijnen gebruik maakt. ari 2002 van 14 tot 16 uur de nieuwjaarspakketten overhan digd. U kan ze komen afhalen in het Volkshuis, Markt 8 te Zottegem. Er is gratis kofietafel voor de aanwezige leden. Vergeet uw lidkaart niet In het meest recente blaadje van het Vlaams Blok zet de Zottegems 'Blokker' Bruno Cheyns zich scherp af tegen de 'Week van de Verdraag zaamheid' die onze stad tij dens de maand november van vorig jaar organiseerde. Vooral schepen Dirk Van Her- zeele wordt flink over de he kel gehaald en er noch min noch meer van beschuldigd 'op kosten van de belastings betaler de strijd aan te binden met het Vlaams Blok'. Een gratuite redenering want op geen enkel moment werd het Vlaams Blok met naam en toenaam genoemd. Dat zij zicht uitermate storen aan een 'Week van Verdraag zaamheid', die tussen haakjes een groot succes werd en ook dit jaar zeker zal worden op het getouw worden gezet, be wijst eens te meer dat het Vlaams Blok zich stoort aan een aantal basiselementen van We zijn er nog niet aan toe, maar binnen goed twee maand, komen de eerste 'warme' nach ten eraan. Als de temperatuur 's nachts niet onder de tien graden daalt en er een paar re genachtige dagen op volgen, volstrekt zich elk jaar weer een wonderlijk verschijnsel: de paddentrek. De diertjes hebben nu eenmaal de gewoonte om elke lente naar de vijver te trekken waar ze werden 'gebo ren'. Een aanzienlijke paddentrek vindt plaats op het Traveins in Sint-Goriks-Oudenhove, ter hoogte van de spoorwegover gang. De padden komen uit de Steenbergse Bossen, steken de straat over en trekken naar de vijver in de grote tuin van het huisnummer 51, net naast de spoorweg. Na het paren keren ze op hun stappen terug. Hét opstakel voor de padden is Tra- veins: bij het oversteken van de straat worden elk jaar tiental len diertjes doodgereden. Het probleem is niet in een handomdraai op te lossen. Een erg goede oplossing zou erin bestaan om links van Traveins (gezien vanuit de richting Strij- pen) een perceel te verwerven en daar een vijver aan te leg- een democratische samenle ving: verdaagzaamheid, open staan voor anderen (ook voor andere culturen),... Arabisch Helemaal te gek wordt het in een nevenartikel waarin de draak wordt gestoken met 'multiculturele schoolagenda' die in het stedelijk onderwijs wordt gebruikt. Deze agenda is een uitgelezen middel om kinderen van jongs af aan te leren omgaan met andere cul turen, een basisgegeven voor een verdraagzame en open sa menleving. Maar neen, dat in de agenda bijvoorbeeld de da ta ook in het Arabisch worden opgegeven, vindt het Vlaams Blok volstrekt ontoelaatbaar. Blijkbaar heeft men vergeten dat wij, om maar iets te noe men Arabische cijfers gebruiken... gen, gecombineerd met een scherm, die de diertjes letter lijk van de straat houdt. Maar voorlopig zijn daar geen perce len vrij. Een andere oplossing, het aanleggen van een heuse tunnel onder de straat, is finan cieel niet verantwoord. Daarom opteerde het Stadsbe stuur voor een alternatief. Rond de vijver aan de overkant van Traveins, wordt een schut sel geplaatst, zodanig dat de padden wel in de vijver kun nen, maar naderhand niet meer terug naar de steenbergse bos sen. Noodgedwongen zullen ze hun zomerbiotoop moeten zoe ken in de grote tuin en de na bije omgeving. Op die manier kan het aantal padden- slachtoffers op korte termijn allicht worden gehalveerd en op lange termijn zou het pro bleem zelfs volledig uit de we reld worden geholpen. De pad den worden met het scherm immers als het ware 'hergepro- grammeerd'. Het initiatief, waarvoor de ei genares van vijver en tuin, haar toestemming gaf, werd op 17 december 2001 door de Zotte gemse Gemeenteraad goedge keurd.

Voor Allen | 2002 | | pagina 12