Behoeftestudie en overleg over nieuwe bestemming sp.a Groot Haaltert zorgt voor de paassfeer Steun voor Vlaams Internationaal Centrum Haaltert Kluisbergen De sp.a viert feest SCHOOL NIEUWSTRAAT DENDERHOUTEM - Jaarmarkt Denderhoutem Op zaterdag 23 maart vond de traditionele jaarmarkt van Denderhoutem plaats. De sp.a Groot Haaltert was aanwezig met een eigen stand. De stand werd opgefleurd door de spiksplinter nieuwe sp.a-vlaggen. Elk kind dat langskwam, werd getrakteerd op een klein geschenk, een paar paaseitjes verpakt in een wit ser vetje voorzien van een rood lint met het nieuwe sp.a-logo erbij. Er werden in totaal 15 kilo eitjes uitgedeeld. (BM) VFSG Ruien gaat door jg. 64 nr.4 april 2002 r - ir ty* Het bestuur van de sp.a Groot Haaltert. Van links naar rechts: ondervoorzit ter Jacqueline Baele, bestuurslid Karine Van Impe, schatbewaarder Ivan Andries, voorzitter Willy Marckx en secretaris Laurent Vermassen. (foto BM) Het gewezen schoolgebouw wordt het nieuwe clublokaal van KSA-VKSJ, maar zal ook nog andere bestemmingen krijgen, (foto BM) Verantwoordelijke Haaltertse sp.a Laurent Vermassen Middelkouter 72,9450 Haaltert tel. 053-83 34 41 of 0495-22 60 63 Laurent.vermassen@belgacom.net Op 25 maart jl. keurde de gemeente raad voorlopig de aankoop goed van een gewezen schoolgebouw aan de Nieuwstraat in Denderhoutem. Het college van burgemeester en sche penen besliste eerst de waarde van het gebouw te laten schatten door het tweede aankoopcomité. De waarde van het perceel met bestaande bebouwing werd geschat op 210.709,50 euro. De eigenaars verklaarden zich akkoord met dit bod. Het was de KSA-VKSJ van Denderhoutem die met het idee van de aankoop op de proppen kwam. Deze vereniging kampeert immers al jaren in een te krap en bouwvallig gebouw in de Borrekent dat eigen dom is van de parochiale werken. Het gemeentebestuur huurt dit gebouw voor de jeugd. Het schoolgebouw zal dus het nieuwe clublokaal worden van KSA-VKSJ. Maar het gemeente bestuur is van oordeel dat deze grote kost niet gewettigd is als het gebouw slechts door de jeugd vereniging alleen gebruikt wordt. Daarom zocht het ook bijko mende bestemmingen. Er werd meteen gedacht aan buitenschoolse opvang en de inrichting van gemeenschapslokalen die ter beschikking zouden staan van ande re verenigingen. Vooraleer de definitieve beslissing valt over de uiteindelijke bestem ming, komt er nog een behoeftestu die en een overlegvergadering met alle betrokken partijen. (BM) Op het eind van de vorige legisla tuur besliste de gemeenteraad de Kluisbergense toelagen voor ontwikkelingssamenwerking voor een bedrag van 3750 euro te verdelen als volgt: 375 euro voor Unicef en Damiaanactie, 750 euro voor de Balkanactie en Artsen zonder Grenzen en 1500 euro voor Plan International (het vroegere Foster Parents Plan). Die verdeling bestond al jaren en werd al die tijd aangehouden omdat het in elk van de gevallen om politiek ongebonden organi saties ging. 10 Onlangs besliste de Gemeen tebelangen-meerderheid, op voorstel van schepen Paul Vande Walle, de toestand enigszins te wijzigen. Voor-taan gaat 250 euro naar de Damiaanactie, 1000 euro naar Plan International en 2500 euro naar het Vlaams Inter nationaal Centrum (VIC). Boven dien ging GB het engagement aan het VIC vijfjaar lang te steu nen met dat bedrag van 2500 euro. Het Vlaams Internationaal Centrum werd in de jaren 1980 opgericht door de Volksunie. In tegenstelling tot wat u misschien hoorde, blijft de Ruiense afdeling van de Vlaamse Federatie der Socialistische Gepensioneerden (VFSG) met veel enthousiasme haar maandelijkse bijeenkomsten organiseren. Die vinden plaats in het Oud Gemeentehuis in Ruien, elke derde woensdag van de maand om 14U30. Voor meer informatie kan u steeds terecht bij Aline Maquet, tel. 055 38 84 88. Tradities zijn er om in ere te houden, dat vindt ook sp.a Kluisbergen. En dus nodigen we u zeer graag uit op ons 1 Mei-feest in het Oud Gemeentehuis in Ruien op dinsdag 30 april. Vanaf 19U30 wordt u er verwacht voor wat wellicht uw eerste barbecue van het jaar wordt. Voor de prijs van 11 euro doen we er daarna nog een schep ambiance bovenop met een optreden van Johan Cockaert. Inschrijven kan nog tot 25 april. Op woensdag 1 mei is er de traditionele kaarting, vanaf iou in café Wilgenhof in Berchem en vanaf 17U in café Edelweiss in Ruien. Info en inschrijvingen: 0474/66.46.04.

Voor Allen | 2002 | | pagina 10