Komt de strijkwinkel eindelijk onder stoom? Wesley Sonck en Kevin Vander Perren gehuldigd Wat gebeurt er met de pastorij van Voorde? OqH Gezegend zij de belbus .Ninove inr r' jg. 64 nr.4 april 2002 Onder het vorige gemeentebestuur zette de sp.a-fractie, en in het bijzon der schepen van sociale zaken Marie- Paule De Leeuw, zich in om in Ninove een strijkwinkel te realiseren. De tot standkoming ervan is mede te dan ken aan de mogelijkheden die het Sociaal Impulsfonds (SIF) biedt. De bedoeling van dit initiatief is ener zijds langdurige en laaggeschoolde werklozen of bestaansminimum trekkers aan een degelijke baan hel pen en anderzijds de inwoners van Ninove die dit nodig achten op een economisch verantwoorde wijze te ontlasten van bepaalde huiselijke taken, in dit geval strijken van was goed (voor sommigen niet steeds een pretje). Dit kan tegen een vast gesteld tarief, onafhankelijk van het inkomen. De late ondertekening door de bevoegde Vlaamse minister van de noodzakelijke beleidsovereenkomst zorgde er helaas voor dat de vorige SPORT De recente prestaties van onze Ninoofse sporters Wesley Sonck en Kevin Vander Perren krijgen nogal wat aandacht. Reden genoeg dus om Gouden Schoen Wesley Sonck en kunstschaatstalent Kevin Vander Perren op het stadhuis te huldigen. Dat gebeurde op woensdag 3 april. Ook enkele sp.a-mandatarissen waren er present. Wesley is niet meer weg te denken uit de voetbalcompetitie. Scoren en laten scoren bij topclub KRC Genk, en allicht een vaste stek bij de Rode Duivels voor het wereldkampioen schap in Korea en Japan. In een minder populaire sport als kunstschaatsen glijdt Kevin Vander Perren gestaag naar de top, met bestuurscoalitie (dus met de sp.a erbij) het initiatief niet meer in de praktijk kon omzetten. Nog straffer: hoewel het dossier administratief en organisatorisch volledig op punt stond, is de strijkwinkel nog steeds niet echt operationeel. Men beweert nu dat de opening een feit zal zijn tegen de vakantieperiode. De strijkwinkel komt in de oude OCMW-gebouwen van de sociale dienst, bereikbaar via de Oude Kaai. Een voltijds coördinator staat in voor begeleiding, werkverdeling en admi nistratie. Vier deeltijdse strijksters, met een specifieke VDAB-opleiding, doen het praktische werk. De sp.a Ninove is verheugd dat het project van haar gewezen schepen en huidig gemeenteraadslid Marie- Paule De Leeuw uiteindelijk concreet gestalte krijgt. Zo een sociaal initia tief kan enkel maar een succes wor den, voor iedereen. De pastorij van Voorde: dringend initiatief nodig om dit waardevolle gebouw van totaal verval te redden, (foto VA) ereplaatsen op de Olympische Winter-spelen in Salt Lake City en op het wereldkampioenschap voor juni oren. De sp.a- Ninove sluit zich graag aan bij de terechte gelukwensen voor deze schitterende sportprestaties die Ninove extra in de media brachten. Maar er is meer. Wesley Sonck stak zijn rode roots nooit onder stoelen of banken. Voor de jongste gemeente raadsverkiezingen was hij kandidaat op de SP-lijst. Ook al met succes: Wesley werd plaatsvervangend man dataris. Daarom zet de sp.a Ninove hem op 1 mei (Volkshuis, 16 uur) nog eens extra in de bloemetjes. Bij ministerieel besluit van 16 januari 1987 werd het mooie pastorijge bouw van Voorde, daterend uit 1723, beschermd als monument en dorps gezicht. Het ligt aan de Sint- Marcellusstraat temidden van een deels omwalde tuin, met vijver en oude schuur. Volgens i7de-eeuwse dekanale visitatieverslagen was de woning reeds omstreeks 1600 omwald. In 1638 liet de Ninoofse abdij, die instond voor het onder houd, werken uitvoeren en een kel der uitgraven. Het huidige vroeg i8de-eeuwse gebouw werd opge trokken in baksteen met hardstenen deur- en vensterlijsten. Boven de deur bevindt zich een zonnewijzer. Het interieur bevat i8de-eeuwse muur- en plafondschilderingen en wanddecoraties op doek. In afwach ting van een grondige restauratie, werden in 1986 saneringswerken uit gevoerd. Zo werd onder meer de dak constructie vernieuwd. Maar ondertussen loopt het goed fout met deze architecturale histori sche parel. Omdat het gebouw zich in een gevorderde staat van verval bevond en de stad er niet direct een dege lijke bestemming voor had, stelde toenmalig sp.a-schepen Jacques Timmermans eind 1998 voor het gebouw van de hand te doen. Op die manier zou door privé-initiatief en met betoelaging door Monumenten en Landschappen verder verval ver meden en de broodnodige restaura tie gerealiseerd worden. Er zou voor rang gegeven worden aan de provin cie voor de eventuele aankoop, met het oog op een functie in geweste lijke recreatie of toerisme. Net voor de jongste gemeenteraadsverkiezin gen ontving de stad echter het bericht dat de aankoop van de pasto rij in Voorde noch door Toerisme Oost-Vlaanderen, noch door het pro vinciebestuur in overweging geno men werd. Het huidige gemeentebestuur zou dus best dringend een nieuw initia tief nemen om verdere verkrotting tegen te gaan. De belbus reed bij ons voor het eerst op 19 november 2000. Op vraag van de sp.a besliste minister Steve Stevaert om Ninove als een van de eerste Vlaamse steden te bedenken met deze soepele vorm van openbaar vervoer. Het resul taat mag er ondertussen zijn. Na ruim een jaar maakten ongeveer 1500 inwo ners gebruik van de belbus. Het stijgende aantal reizigers spreekt voor zich en geeft het groeiende succes weer van dit project. De belbus is niet enkel een zegen voor minder mobiele mensen, maar draagt ook bij tot een grotere ver keersveiligheid en leefbaarheid. Wie een beroep wil doen op de belbus, belt(foto VA) i m Wesley Sonck en Kevin Vander Perren met sp.a-mandatarissen Daisy De Vierman, Marie-Paul De Leeuw, André Stevens en Anne Van den Berghe. (foto VA) 15 Verantwoordelijke Ninoofse sp.a Jacques Timmermans Echel 34,9401 Ninove - Pollare tel. 054-33 81 06 - 02-552 93 09 jacques.timmermans@vlaamsparlement.be

Voor Allen | 2002 | | pagina 15