Rudy kleurt Mater roder Tijd voor mobiliteit Socialisten krijgen pluim Oudenaarde- Neutraal en pluralistisch onderwijs is maatschappelijke noodzaak Kippenfestijn: het smaakte naar meer jg. 64 nr.4 april 2002 SP.A OUDENAARDE ACHTER GEMEENSCHAPSONDERWIJS Recente en ophefmakende uitlatin gen van enkele toppolitici bliezen de discussie over het onderwijs weer leven in. Ondertussen bewijst het gemeenschapsonderwijs zijn kwa liteit op het terrein. De discussie gaat niet meer om de TBS 55+ (de vervroegde uittreding van leraren ouder dan 55), maar om zaken als netvervaging, netover schrijdende samenwerking enz. Hierbij werd duidelijk dat sommigen binnen de VLD, maar ook sommigen binnen de sp.a, het Gemeenschaps onderwijs niet meer zo belangrijk vinden. Als zelfs onze nationale voor zitter op tv komt vertelt dat hij zijn kinderen naar het vrij onderwijs stuurt, vraagt een mens zich af waar het gemeenschapsonderwijs nog verdedigers vindt. Julien Verstraeten ziet het als volgt: "Ik heb de beste jaren van mijn leven gewijd aan de strijd voor het rijks onderwijs, later het gemeenschaps onderwijs. Een neutraal en plura listisch onderwijs is gewoon een maatschappelijke noodzaak in Vlaanderen. Dat we nu moeten horen dat de top van onze partij de steun aan het gemeenschapsonder wijs laat varen, doet pijn. Je zou je daarbij afvragen of de top wel goed beseft wat er aan de basis echt leeft." In de regio Oudenaarde kent het gemeenschapsonderwijs de jongste jaren alvast meer dan behoorlijk suc ces. Het marktaandeel is sedert 1995 duidelijk gestegen en het ziet ernaar Verantwoordelijke Oudenaardse sp.a Julien Verstraeten Gentstraat 184,9700 Oudenaarde tel.055-31 43 69 uit dat steeds meer mensen de weg vinden naar een gemeenschaps school. André Vansteenbrugge licht toe: "In Oudenaarde is er een ruim onder wijsaanbod van goed niveau, in de verschillende netten. Dat de Abraham Hans-scholen en het Koninklijk Atheneum een groter deel van de markt hebben kunnen inpal men, is niet aan het toeval te dan ken. In het gemeenschapsonderwijs wordt meer dan elders elke dag gewerkt aan een gelijkekansenbe- leid. Als steeds meer ouders en leer lingen de weg vinden naar de scho len van het gemeenschapsonder wijs, komt dat vooral door de inten sieve leerlingenbegeleiding. Op die manier kunnen ook leerlingen die met een sociale achterstand vertrek ken, toch een eerlijke kans krijgen om zich zo goed mogelijk te ont plooien." Rond de gemeenteraadsverkiezin gen van oktober 2000 bleek nog maar eens dat over de Schelde nog heel wat werk te wachten lag. Gelukkig kon de sp.a daarvoor reke nen op Rudy Bettens, die niet bij de pakken bleef zitten, maar met de hulp van Julien Verstraeten in Mater een nieuwe sp.a-afdeling in de stei gers zette. Commentarieert Rudy Bettens: "De socialistische gedachte is in Oudenaarde blijkbaar heel lang tegengehouden door de Schelde. In Eine groeide een sterke afdeling met een rijk sociaal leven. Als inwoner van Mater dacht ik dat er ook in onze deelgemeente plaats was voor een eigen socialistische afdeling. In Mater, dat traditioneel heel anders gekleurd is, was het wel niet zo een voudig om met een sp.a-afdeling te starten. Nu, moeilijk gaat ook en met Tijdens de begrotingsbesprekingen in de Oudenaardse gemeenteraad toonde de schepen van financiën zich van zijn sportiefste kant. De gemeenteraadsleden kregen bij de lijvige begrotingsbundel ook nog een verklarende "facultatieve bijla ge". Die bijlage leverde een samen vattend beeld op van wat de accen ten in de begroting zijn. Voor het opstellen van dit werkstuk verwees de schepen naar het model dat vorig jaar door de oppositie, met name de fractie SAMEN, werd aangeboden. De schepen liet niet na publiek te verwijzen naar de verdienste van de socialistische studiedienst die aan de basis van dit document lag. De "constructieve oppositie" kwam op die manier heel positief uit de debat ten. wat hulp van de kameraden uit de sterkere en rijkere afdelingen zijn we er toch in geslaagd een begin te maken. Ik ben er echt van overtuigd dat wij, als we wat geduld en door zettingsvermogen hebben, een hele boel mensen aan onze kant krijgen. Niet iedereen is immers zo gelukkig met de huidige politieke filosofie en de sp.a biedt een degelijk alternatief aan. Het spreekt voor zich dat de bood schap van de sp.a Oudenaarde in ver band met "meer aandacht voor de deelgemeenten" ook in Mater niet in dovemansoren is gevallen. Er zijn in deze gemeente nog heel wat projec ten te realiseren, die nu door de te grote aandacht voor het stadscen trum aan de kant blijven liggen. Het wordt daar misschien wel tijd dat er nieuw leven in de brouwerij komt... Rudy Bettens: moeilijk gaat ook. (foto VA) Zoals zo veel andere steden wacht Oudenaarde nog steeds op een uit gewerkt mobiliteitsplan. Een voorlo pig ontwerp ligt al op tafel. Een van de ingrijpende vernieuwingen - op voorstel van sp.a-fractieleider Julien Verstraeten - zou een bevoorrecht bustraject worden dat vanuit Bevere tot op de markt van Oudenaarde voert. Op die manier wordt het open baar vervoer niet langer het slachtof fer van de dagelijkse files. Daarnaast houdt de sp.a ook andere ontwikkelingen rond de schoolom- gevingen (en niet alleen in de buurt van de Hoogstraat), drukke verkeers stromen zoals de Aalststraat en het hele fietspadentraject goed in het oog. In het gemeenschapsonderwijs wordt meer dan elders elke dag gewerkt aan een gelijkekansenbeleid. (foto VA) Tijdens het paasweekend was het in zaal Royal in Eine weer een drukte van jewelste. Het pruttelde en sudderde als op de beste dagen. Het jaar lijkse "Kippenfestijn Julien Verstraeten" bracht op twee dagen weer meer dan duizend mensen samen. Ondanks het paasfeest werd het opnieuw een echt succes. Niet alleen qua opkomst, maar ook qua organisatie. Vertelt Jacqueline Van Langeraert: "Het is elke keer weer een enorme uit daging om zo'n feest te organiseren. Wij zijn bijzonder blij dat wij zoals elk jaar weer een beroep konden doen op een massa vrijwilligers die er mee voor gezorgd hebben dat alles vlot is verlopen, ledereen op tijd aan een lekkere maaltijd helpen en er ook voor zorgen dat niemand eindeloos lang moet staan aanschuiven, dat gaat niet vanzelf. Weken, wat zeg ik, maanden vooraf beginnen we er met onze ploeg aan. Het doet dan ook dubbel deugd als alles op wieltjes loopt en als de mensen tevreden zijn over wat ze op hun bord krijgen." Bijzonder aangenaam is ook de vaststelling dat het kippenfestijn zijn positieve effecten ook uitspreidt over de andere afdelingen uit Oudenaarde. Blijkbaar wordt het voor iedereen duidelijk dat we goed SAMEN zullen moeten werken als we de ambitie hebben een stap vooruit te zetten.

Voor Allen | 2002 | | pagina 16