Met Vuile Mong en de Revival Big Band Indrukwekkende hulde voor bewonderenswaardige prestaties Zottegem Voor Herman De Loor was 22 maart een glorieuze dag. (foto VA) jg. 64 nr.4 april 2002 MEIAVOND HAPPENING Op de vooravond van het Feest van de Arbeid, i Mei, organiseren de sp.a en Animo/Jongsocialisten een Meiavond Happening. Naast de gelegenheidstoespraak van burge meester en Vlaams volksvertegen woordiger Herman De Loor staan de Revival Big Band en cabaretier Vuile Mong op het menu. Vuile Mong en zijn Vieze Gasten staan reeds jaren op de planken en zijn alom bekend voor hun maat schappijkritisch cabaret. Kleinkunst van de bovenste plank. Op de Meiavond Happening brengen we hen terug naar Zottegem. Hoe we best hun programma kunnen beschrijven? "Men neme vijf heren: Patrick, Patriek, Wouter, Piet en Peter, verzot op hun toetsen, snaren, trom mels en trompetten en op samen muziek maken. Daaraan voegt men Mong en Magda toe, twee Vieze Gasten van het eerste uur. Goed mengen, op een zacht vuurtje gaar laten worden en het resultaat: een heerlijke ratatouille van korte verha len en nog meer liederen. Een reper toire van Weill tot Brassens, van Bourvil tot Bialek, van Le Temps des Cerises tot Dream a little dream of me. Tussendoor is er plaats voor een Siciliaans lied en een Turkse liefdes verklaring, ja, zelfs voor een Peruaanse weerbaarheidcursus tegen liefdesverdriet. Sufrir, sufrir, por amor sufrir! Bekende en onbekende liedjes, zowel van bij ons als uit andere continen ten, letterlijk of figuurlijk in het Nederlands vertaald, soms scherp, soms mild, en altijd overgoten met een scheutje (zelf)relativerende humor." Revival en receptie Na Vuile Mong en de i Meiboodschap wordt de avond opgeluisterd door de Revival Big Band. Toffe, swingende muziek .gebracht door muzikanten van Zottegemse bodem, allen deel uit makend van de grotere en bekende formatie De Vrije Kunstkring. Dit alles is te beleven in stadszaal Rhetorica vanaf 20U. De toegang is gratis. Na het politieke en culturele pro gramma in Rhetorica worden alle sympathisanten verwacht in het Volkshuis op de Markt voor de tradi tionele afsluiter, de receptie waarop iedereen wordt voorzien van natjes en droogjes. Deze receptie wordt aangeboden door de lokale sp.a- afdeling. De ideale gelegenheid om wat bij te praten en na te genieten van alweer een mooie Meiavond. Van harte welkom. (Kurt De Loor) Een goed op dreef zijnde Louis Tobback voelde zich als een vis in het water, (foto VA) Indrukwekkend, een beter woord bestaat er niet om kort en krachtig de hulde te beschrijven die Herman De Loor te beurt viel naar aanleiding van de viering van zijn twintigjarig parlementair mandaat. De Sotto's was op 22 maart het decor voor een bijeenkomst van niet minder dan 700 partijleden uit Zottegem alleen. Later op de avond, na het "officiële" gedeelte, voegden zich bij hen nog ruim 400 andere kameraden, sympa thisanten en vertegenwoordigers van de meest verscheiden organisa ties. Wij merkten niet alleen de men sen van het ABVV en Bond Moyson op, maar ook bijvoorbeeld de heer deken. Het feest duurde tot om streeks 4 uur in de ochtend. Vooraf reeg een geestige Marijn De Valck de toespraken van de Zottegemse sp.a-voorzitter André Van De Casteele, sp.a-fractieleider in de Kamer Dirk Van Der Maelen, sena tor en burgemeester van Leuven Louis Tobback, partijvoorzitter Patriek Janssens en Herman zelf aan elkaar. Tobback en Janssens, figuur lijk zeker niet de kleinste jongens van de partij, staken hun respect voor De Loor niet onder stoelen of banken. Ook al gaven ze grif toe dat ze het soms niet eens zijn Marijn De Valck: een grapje met een Spa Rood-fles mocht niet ontbreken, (foto VA) met sommige van Hermans stand punten. Maar de teneur was: "Moet kunnen!" Zij prezen De Loor voor zijn loyale opstelling. Feit is dat de hoge gasten, samen met andere aanwezigen die de Zottegemse sp.a minder goed ken nen, bekropen werden door een zeker gevoel van bewondering voor wat deze afdeling presteert. Consequent socialistische stelling namen, uitstekende organisatie, politiek zonder onzin en investeren in de leden (zonder de rest van de bevolking te vergeten): het zou wel eens het heilzame recept kunnen zijn voor sp.a-afdelingen die het van daag moeilijk hebben. Patrick Janssens maakt een grapje over de locatie: "Ik wist dat jullie in Zottegem met velen zijn, maar zo'n mooi Volkshujs had ik niet verwacht."(foto VA) Verantwoordelijke Zottegemse sp.a André Van de Casteele Pandelarestraat 3,9620 Zottegem tel. 09-360 30 n

Voor Allen | 2002 | | pagina 17