Doe mee met Het begint het Groot Onderhoud in uw directe omgeving Fusie Oost-Vlaamse sp.a- federaties in stroomversnelling Federaal nieuws ACTIEPLAN VERKEERSVEILIGHEID Wees gerust, vrienden, we doen via Voor Allen heus geen oproep om massaal in te springen bij de tradi tionele voorjaarsschoonmaak. Mas sale deelname is wel de bedoeling van een inhoudelijk politiek project van de sp.a. Omdat de klemtoon zal liggen op het uitwisselen van erva ringen en meningen, kreeg het pro ject de naam "'t Groot Onderhoud". In onze volgende editie vertellen we er meer over, maar stellen we het initiatief kort voor. De fundamenten voor de politieke inhoud van de verkiezingscam pagnes in 2003 en 2004 worden gelegd op het partijcongres van zaterdag 23 november 2002 (noteer alvast de datum). De voorbereiding en uitwerking van dit congres gebeuren in een nieuwe stijl. Een en ander zal vorm krijgen via het zoge naamde "Groot Onderhoud", een reeks werkgroepen (uit onze regio zijn Dirk Van der Maelen, Stefaan Thijs en Siska Germonpré stuwende krachten van een werkgroep), the matische discussiefora, actieve inbreng van partijleden en buiten staanders. Daarnaast is er ook ruime aandacht voor interne en externe communicatie, via onder meer werk boeken, infokranten, advertenties. U zal er niet omheen kunnen, hou beslist vrijdag 26 april al in het oog. (CV) Verkeersveiligheid staat hoog op de politieke agenda. De volgehouden inspanningen van de sp.a in de Vlaamse regering en het parlement zijn daar zeker niet vreemd aan. Maar verkeersveiligheid speelt zich eerst en vooral af voor uw deur en in uw onmiddellijke omgeving. Daarom voert de sp.a een intensieve lokale actie. Kort na nieuwjaar startte een spe ciale werkgroep met verkeers- deskundigen, onder leiding van de Gentse burgemeester Frank Beke, met het opstellen van een lokaal actieplan. De werkzaamheden wer den inmiddels afgerond, en zo kon het plan op de vergadering van het federaal sp.a-bestuur van 27 maart aan de afdelingen voorgesteld wor den. Volksvertegenwoordiger Daan Schalck, de mobiliteitsspecialist van de sp.a-kamerfractie, lichtte de brede waaier van praktische, vrij eenvoudige maar toch efficiënte en realiseerbare voorstellen toe. "20 op 20 voor verkeer" heet het totaal pakket, 20 acties geselecteerd vol gens uitvoerbaarheid met een mini mum aan materiële en menselijke middelen. Keuzes maken Het is vanzelfsprekend niet de bedoeling dat elke afdeling alle zaken probeert te realiseren. Er moe ten keuzes gemaakt worden, reke ning houdende met onder meer bestuursdeelname of oppositie, grote of kleine gemeente, reeds bestaande maatregelen ter bevorde ring van de verkeersveiligheid in de gemeente enz. Het geheel wordt verpakt in een handige brochure. Bij elk actiemodel hoort een korte in leiding, een omschrijving van de actie, contactadressen en bege leidend materiaal (modelenquête, wettelijke bepalingen, foto's enz.). Een hapklare brok voor intensieve afdelingswerking als het ware, met natuurlijk ook federale logistieke en politieke ondersteuning. Bij de voorgestelde initiatieven vin den we onderwerpen als een veilige schoolomgeving, diverse aspecten rond de fiets in het verkeer, het inperken van verkeersagressie, speelstraten, een gemeentelijk oefenparcours voor leerling-auto bestuurders en nog veel meer. Inmiddels werden ook de sp.a- burgemeesters en -schepenen van Verkeer aangeschreven met de vraag zinvolle suggesties over te maken. Allicht kan op termijn dus nog een tweede pakket klaargestoomd wor den. De inspiratiebron is er nu, de bal van het praktische verlengstuk ligt nu in het kamp van onze afdelingen en mandatarissen. Actie geblazen! (CV) PARTIJNIEUWS foto Hendrik De Schrijver Een veilige schoolomgeving, veilig fietsen in het verkeer, het inperken van verkeersagressie: het zijn maar enkele van de zaken waarvoor we actie voeren, (foto Hendrik De Schrijver) In het februarinummer van Voor Allen berichtten wij reeds over de aanzet tot de fusie van de drie Oost- Vlaamse sp.a-federaties (Aalst- Oudenaarde-Ronse, Waas en Dender, Gent-Eeklo). De interfederale stuur groep met voor onze regio Dirk Van Der Maelen, Julien Verstraeten en Chris Vancoppenolle als verte genwoordigers, werkte de jongste maanden intens aan de voor bereiding ervan. Recent kon dan ook een discussiedocument over de ver schillende politieke en organisa torische gevolgen van het werken in een nieuwe provinciale politieke entiteit aan de afdelingen worden bezorgd. Belangrijk voor onze federatie is dat er geen kloof ontstaat tussen beleid, afdeling en militant door de groot schaligere structuur. Niemand heeft wellicht bezwaar tegen administratieve en financiële verbeteringen (met besparingen en meer mogelijkheden voor efficiënte dienst verlening en logistieke ondersteu ning). Er blijven echter nog enkele knelpunten over. Daartoe behoren de echte politieke inbreng van onze federatie in het groter geheel, de ver deelsleutel voor het lidgeld, de toe komst van "Voor Allen" als informa tie- en bindingskanaal tussen onze afdelingen, een gemeenschappelijk afdrachtenreglement voor mandata rissen, de efficiëntie van al dan niet grensoverschrijdende regionale en themawerking. De fusie levert tal van voordelen op, maar dit maakt ons niet blind voor de mogelijke problemen. Het spreekt vanzelf dat alle afdelin gen ruimschoots hun duit in het zakje van de discussie kunnen (en moeten) doen. Daarom is er op vrij dag 17 mei om 20U in het Volkshuis van Zottegem een vergadering van het uitgebreid federaal bestuur. Op dinsdag 11 juni om 20U heeft in het Volkshuis van Aalst een bijzonder federaal congres plaats. Ook de datum van het provinciaal fusiecon gres van sp.a Oost-Vlaanderen is bekend: zaterdag 15 juni in het Provinciaal Administratief Centrum Gent, om 10 uur. Noteer al deze datums, in onze volgende editie komen we op deze zaak terug. (CV)

Voor Allen | 2002 | | pagina 3