Krachtig en feestelijk signaal van progressief links Die Haring braadt niet Aalst MEIAVOND ANDERS Wanhopige CD&V verkoopt blaaskens Vrouwenstemmen voor adviesraden gezocht jg. 64 nr.4 april 2002 PERSONEELSBELEID ONTERECHT ONDER VUUR De Aalsterse CD&V verloor niet alleen vier van haar negen gemeenteraads leden aan de NCD, de geteisterde oppositiepartij lijkt ook haar laatste poli tiek fatsoen kwijtgespeeld te hebben. Bereidt de schepen van Personeel echt een sociaal bloedbad voor of lijdt de stuurloze oppositiepartij aan nachtmer ries? In een CD&V-krantje neemt die partij het personeelsbeleid van de stad Aalst scherp, maar volledig onterecht op de korrel. Niet alleen kondigt de schrijver van dienst willekeurige ontslagen aan, hij maakt tevens melding van een personeelsstudie die ongeveer 124.000 euro zou kosten. Deze beweringen zijn echter volledig uit de lucht gegrepen. Schepen van Personeel Patrick Jacobs (sp.a) heeft al herhaaldelijk duidelijk gemaakt dat via natuurlijke afvloeiingen en interne mutaties een lichte en geleidelijke afbouw van het personeelsbestand nagestreefd wordt, zonder ontslagen dus. Het studiewerk voor het personeelsbeleid wordt door ambtenaren en leden van het schepencollege zelf ver richt. Misschien bedoelde CD&V dat die inspanning 124.000 euro waard is? Onze dank dan voor de appreciatie. Voorts werken we verder aan objectieve aanwervingen, waar en wanneer deze noodzakelijk zijn. Ook op dat punt heeft de sp.a geen lessen te krijgen van CD&V. Ooit, onder het bewind van die partij, was het bezit van de "juiste" partij kaart vaak het enige criterium voor aanwerving. CD&V moet beseffen dat ze door Ontslagen bij de stad Aalst? Een puur boosaardige onzin te verspreiden verzinsel van een stuurloze CD&V. enkel de antidemocratie dient. (foto Hendrik De Schrijver) GEEN GOKTENTEN IN AALST Begin 2001 opende aan het rond- punt De Haring een zogenaamde "kansspeleninrichting" haar deuren. In feite ging het om een minicasino, waar meerderjarigen verschillende gokspelletjes kunnen spelen. De sp.a wijst het zaakje af, tegen de wil van de VLD in. Om zo'n goktent wettelijk uit te baten is er een overeenkomst met de gemeente nodig. Als de gemeen te die overeenkomst weigert, kan de uitbater bij de kansspelencommissie van het ministerie van Justitie geen vergunning krijgen. Begin 2001 weigerde de Aalsterse gemeenteraad verscheidene keren een dergelijke "convenant" af te slui ten. Daardoor kon de uitbater van de goktent aan De Haring zijn zaak niet openhouden. Een aanvraag voor een gelijkaardige inrichting in De Schaapstal (Gentse Steenweg) kon ook niet door de beugel. De uitbater leidde wel diverse gerechtelijke pro cedures in tegen de stad, maar een uitspraak kan nog lang op zich laten wachten. Op de gemeenteraad van december 2001 waagde dezelfde uitbater nog eens zijn kans, in de hoop de gemeenteraad tot andere inzichten te brengen. Gelet op het grote geld gewin in de gokindustrie, hoefde dit niet te verbazen. De sp.a hield, samen met andere democratische fracties in de ge meenteraad, het been stijf. Op de gemeenteraad stemden de coalitie partners VLD en sp.a echter voor het eerst verdeeld. De VLD wilde de zaak goedkeuren. Het standpunt van de sp.a is duidelijk en onwrikbaar: gok ken kan niet aangemoedigd worden, wel integendeel. Een drempelverla ging kan helemaal niet, gokversla ving leidt immers te vaak tot sociale drama's. De sp.a bleef dus conse quent bij haar afwijzing. Gokverslaving leidt te vaak tot sociale drama's, daarom wijzen wij goktenten af (foto JVB) 7 Meiavond wordt dit jaar een dans van verschillende partners. De sp.a, ABVV, Agalev, KP en Leef! hebben de voorbije weken hard samengewerkt aan een "Progressief Feest". Het ini tiatief wil zijn wat de naam zegt: een feestelijke avond van mensen die weten wat ze willen. En dat is rechtvaardigheid, openheid, gelijke kansen en verdraagzaamheid. Het nieuwe mei-avondinitiatief valt niet uit de lucht. Het ontstond uit een grote bezorgdheid over de poli tieke en sociale ontwikkelingen in de stad. Het doorbreken van het cor don sanitaire rond het Vlaams Blok, het aanhoudend verlies van arbeids plaatsen en de moeizame discussies over de allochtone gemeenschap pen, geven Aalst stilaan de uitstra ling van een rechtse en bekrompen stad. Het wordt tijd dat er een krachtig signaal komt dat dit niet zo is en dat een grote groep Aalstenaars dit ook nooit zal dulden. De partners in het feest behouden hun eigen identiteit. Het feest is geen poging om een grijs moesje te brouwen, integendeel. Maar ondanks de verschillen, willen sp.a, ABW, Agalev, KP en Leef! beklemto nen wat hen bindt: een grote sociale bezorgdheid en de wil om Aalst te vrijwaren als de stad die ze altijd is geweest, een respectvolle en recht vaardige stad die vooruitgang wil voor al haar inwoners. ONTWAAK "De vernieuwde sp.a werkt reeds lang aan het opentrekken van de partijwerking, ook naar niet-leden die ons gedachtegoed genegen zijn", vertelt Patrick De Smedt (sp.a). "Dat we het menen, bewezen we bij de lijstvorming voor de jongste gemeenteraadsverkiezingen. Waar om zouden de links-progressieven op meiavond op verschillende plaat sen 1 Mei in herinnering brengen, als het ook samen kan, met respect voor ieders eigenheid? We nodigen iedereen uit die opkomt voor een socialere, meer rechtvaardige en solidaire samenleving om samen de verwezenlijkingen uit het verleden te vieren, maar ook om samen te blijven strijden voor een betere toe komst. Ontwaak verworpenen der aarde." Eddie Monsieur (ABW) valt bij: "Het ABW Gewest Aalst schaart zich eensgezind achter de bundeling van linkse en progressieve krachten naar aanleiding van meiavond. Het is een krachtig signaal waaraan we als overtuigde partner deelnemen." GROOT GELIJK Ook Lucette Callebaut (Agalev) laat zich niet onbetuigd: "Het wordt tijd dat we ondanks de verschillen, samen durven denken, als tegenge- wicht voor de toenemende verrecht - sing in Aalst. Die is er zeer duidelijk: het economische primeert, het soci ale wordt onderdrukt. De winners krijgen het steeds makkelijker, wie tegenslag heeft, geraakt er steeds moeilijker uit. Daarom moeten we de grens van ons eigen groot gelijk overstijgen." Voor Jos De Geyter (KP) heeft Aalst heeft nood aan een ruim progressief veld dat permanent overleg pleegt: "Dat betekent niet dat er geen diverse of zelfs botsende meningen meer zijn, maar het betekent nog meer dat vanuit linkse hoek de toon gezet wordt voor de toekomst van de samenleving. Een opbouwwerk voor gelijkheid en gelijkwaardig heid." Stephan Cautaers (Leef!) ten slotte: "Leef! is een beweging die opkomt voor een geloofwaardige linkerzijde in Aalst. We schuwen daarbij geen duidelijke standpunten. Maar Leef! is ook een bundeling van individuen die bereid zijn zichzelf te relativeren en het eigen gelijk even opzij te zet ten voor een open discussie met anderen." De sp.a zoekt drie vrouwen die hun stem willen laten weerklinken in de stedelijke adviesraden voor Economische Ontwikkeling, Land- en Tuinbouw en Maatschappelijke Ontwikkeling. De enige voorwaarde is mee helpen een visie te ontwikkelen voor een progressieve aanpak van het beleid ter zake en op de hoogte zijn van de sp.a-standpunten in deze materies. Voor dit laatste bezorgen wij u de nodige contacten. De sp.a-gemeenteraadsfractie verwacht van de leden van de adviesra den alle nuttige informatie te ontvangen. Geïnteresseerd? Contacteer Roger via e-mail dhondt.roger@skynet.be of tel. 053 77 94 03. Verantwoordelijke Aalsterse sp.a Dylan Casaer Putstraat 59310 Aalst - Meldert tel. 052-35 6018 dylan.casaer@ey.be

Voor Allen | 2002 | | pagina 7