Doe mee aan het "Groot Onderhoud" Gracienne Van Nieuwenborgh volgt Herman De Loor op Startevenement Actie Sociaal Beleid, deel 2 8 Meicomité dankt De Loor Debatavond over Politiek en Economie" Federaal nieuws Op vrijdag 13 september om 20 uur In Cultureel Centrum, De Werf, Molenstraat, Aalst Dirk Van Der Maelen (sp.a) en Herman Van Herzeele (ABVV) Op dinsdag 9 juli, om 20 uur Volkshuis, Markt 8 te Zottegem Inleiding: Herman De Loor Moderator: Johan Dumortier jg. 64 nr.6 juni 2002 Het "Groot Onderhoud" is een breed, open debat waarmee de sp.a zichzelf een flinke inhoudelijke opfrisbeurt wil geven. Zo wil de par tij het ideeëngoed waarmee ze sinds jaar en dag sociale ongelijk heid bestrijdt grondig te toetsen aan de wereld van nu en van de toe komst. Die inhoudelijke vernieuw ing wordt op 23 november 2002 afgerond op een congres dat de sp.a een sterk hedendaags en concreet programma moet opleveren. U hebt inmiddels ongetwijfeld opgemerkt dat er iets beweegt: de persadvertenties met de politieke tenoren, de bon in "Spots", de ook in onze federatie gevoerde actie aan stations, ziekenhuizen, hogescholen en op 1 Meiactiviteiten met om en bij de 18.000 exemplaren van de speciale "Groot Onderhoud"-krant, de eerste activiteiten enz. In deze krant worden dertien onder werpen aangekaart, met gesprek spartners van binnen en buiten de partij. Van deze krant zijn op het federale secretariaat nog een aantal exemplaren beschikbaar en gratis te verkrijgen op aanvraag (055/21.48.50). Voor wie nog dieper op de onder werpen wil ingaan, is er het boek "Het Groot Onderhoud". Dat is in feite een werkboek, met cijfers en feiten, en ruimte voor notities. Het is te koop in FNAC en Standaard Boekhandel, maar is tegen de speci ale ledenprijs van 5 euro ook beschikbaar op het federale secreta riaat. Internetgebruikers kunnen via een website (www.hetgrootonder- houd.be) het debat aangaan. Een uitgebreide mailadvertentie spoor de surfend Vlaanderen daartoe aan. «Op de dynamische site vindt u een discussieforum, waar iedereen vra gen en opmerkingen kwijt kan. Vanzelfsprekend blijft de sp.a ook het debat stimuleren, de ene keer met eerder kleine bijeenkomsten van experts, de andere keer met een grootser opgezette studiedag. Met: federaal minister Johan Vande Lanotte, ABVV-voorzitter Mia De Vits, fractieleider Kamer Dirk Van Der Maelen Onderwerpen: sociale zekerheid, belastingen en politiek-syndicale thema's Organisatie: sp.a Aalst-Oudenaarde-Ronse i.s.m. ABVV Zuid-Oost-Vlaanderen LEZERSBRIEF Op 3 mei jl. organiseerde het 8 Meicomité in Ronse voor de tiende keer een academische zitting. De gastspreker was Herman De Loor, Vlaams volksver tegenwoordiger en burgemeester van Zottegem. Hij motiveerde zijn stem tegen het voorstel van resolutie voor verzoening met de collaborateurs tij dens de Tweede Wereldoorlog, waarover op 20 maart gestemd werd in het Vlaams parlement. De Loor was het enige democratische parlementslid dat tegen stemde. Proficiat, Herman. Alle leden van het 8 Meicomité, waarvan u trouw lid bent, staan achter u. De gruwelen van de nazi's en hun collaborateurs kun nen niet vergeten en vergeven worden. Verzoening met zulke criminelen is uitgesloten omdat dit nefast zou zijn voor de democratie. Extreemrechts staat te trappelen van ongeduld om opnieuw te beginnen. Verzoening met de collaborateurs, die de best georganiseerde bende vorm den om de zwaarste misdaden tegen de menselijkheid te plegen, is onmo gelijk. Ook de Belgische wetgeving van toen en van nu voorziet in de zwaarste straffen (artikelen 113 tot en met 136 van het Strafwetboek). Beste Herman, wees overtuigd dat het 8 Meicomité niet stilzit en bij de Franstalige democratische partijen tussenkomt opdat er federaal geen akkoord over verzoening zou bereikt worden. Remy Donckerwolcke (erevoorzitter 8 Meicomité, Ronse) i tussen Organisatie: CSC Studiekring Zottegem en Culturele Centrale Links Bergop VLAAMS PARLEMENT Voor de aanvang van het volgende parlementair jaar (eind september 2002) neemt Herman De Loor, na een parlementaire carrière van ruim 20 jaar, ontslag als lid van het Vlaams parlement. Zijn opvolger wordt Gracienne Van Nieuwen borgh, die tussen 1995 en 1999 al Vlaams volksvertegenwoordiger was. Momenteel is Gracienne sche pen van onderwijs en cultuur in Aalst. Volgens onze statuten moet de cumul van beide mandaten het voorwerp zijn van een door de afde ling en de federatie goedgekeurde afwijking op de normale regeling. Voorwaarde is ook dat het alge meen partijbelang daarmee gebaat is. Reeds op 3 januari keurde de algemene vergadering van de sp.a- Aalst de afwijking goed (met ruim 84 procent van de stemmen). Op 11 juni gaf ook het federaal congres met 74 procent van de stemmen het fiat aan Gracienne. De redactie van Voor Allen wenst haar veel succes.

Voor Allen | 2002 | | pagina 3