Stevaert keurt het dossier goed Maarkedal, Zwakke weggebruiker werd vergeten! Groot hutsepotfestijn tel. 0478-22 47 64 jg. 64 nr.y september 2002 BASISMOBILITEIT RONSE-MAARKEDAL-KLUISBERGEN Begin juli ondertekende Vlaams minister van Mobiliteit Steve Stevaert het dossier basismobiliteit Ronse-Maarkedal-Kluisbergen voor goedkeuring. Hiermee krijgt de opwaardering en verbetering van het openbaar vervoer vaste vorm. Ook de lokale belbus wordt einde lijk ingevoerd. Ondanks het aanzwellende auto park, bestaat ook in onze streek het probleem van de "vervoersarmoe- de". Niet iedereen beschikt over een eigen wagen. Liefst twee op drie ouderen kunnen zich om die reden moeilijker verplaatsen. Het gaat dan vooral om groepen die geen voertuig kunnen besturen, of om mensen die niet over de financiële middelen beschikken om een eigen voertuig aan te schaffen. Ook wie zich bewust met het openbaar ver voer wil verplaatsen, merkt vaak dat het aanbod nog niet volstaat. Bovendien kent onze regio een afwisselend landschap van verge zichten op dichte bossen, groene valleien, open weides en akkers, landelijke dorpjes. Het landschap is waardevol en biedt toekomstper spectieven voor toerisme en recrea tie. Tussen Ronse en Oudenaarde vormt Maarkedal een echte groene long. Troeven die met een verbeterd openbaar vervoer ten volle uitge speeld kunnen worden. Met de goedkeuring van het mobi liteitsbeleid wil Vlaams minister Steve Stevaert samen met de sp.a- afdelingen het openbaar vervoer in de Vlaamse Ardennen opwaarde ren. PENDELSTROOM De streek kent een belangrijke pen- delstroom naar het noorden. Het industrieterrein van Oudenaarde is een belangrijke tewerkstellingspool voor onze gemeente. Daarnaast verloopt het pendelverkeer vooral naar Brussel en Gent. Daarom komt er een opwaardering van de buslij nen 61 (Oudenaarde-Schorisse- Ronse), 65 (Oudenaarde-Ruien- Berchem) en 21 (Ronse-Brakel- Zottegem). Gezien het landelijke karakter van de streek, met veel lintbewoning en gespreide bewoning, worden naast de uitbouw van de grote vervoersassen twee belbustrajecten ingevoerd. Dit vooral om de verplaatsingen tussen de gemeen ten te bevorderen. Het gaat om de belbus Maarkedal-Oudenaarde en de belbus Kluisbergen-Ronse. De sp.a Maarkedal is verheugd dat men voor Maarkedal de lijn 61 (Ronse-Schorisse-Oudenaarde), die de lintbebouwing langs de Savooistraat van Ronse, Louise- Marie, het gehucht Wolfgat, Schorisse, Maarke en Etikhove bedient, opwaardeert. Ook de lijn 62 (Ronse-Nukerke-Oudenaarde) zal verder functioneel worden uit gebouwd en zal aansluiten op de VERNIEUWING NEDERHOLBEEKSTRAAT Stijn Decordier (sp.a Maarkedal) en minister Stevaert: verheugd over de opwaardering van het openbaar vervoer in de Vlaamse Ardennen, (foto VA) belbussen Maarkedal-Oudenaarde en Kluisbergen-Ronse. De belbus zal in onze gemeente een passende aanvulling betekenen op de gewone buslijnen. De belbus Maarkedal zal het station Oudenaarde als ankerpunt hebben. Voor de realisatie van het mobiliteitsplan zullen in de regio vijf belbussen worden ingezet. Op de gewone lijnen zullen twee extra standaardbussen wor den ingezet. De Lijn zal voor meer dan 590.000 euro investeringen doen in onze regio. De praktische uitvoering start vanaf oktober 2002. Meer info: sp.a Maarkedal, www.s-p-a.be/maarkedal (055/214769 of stijn.decordier@s-p-a.be) Het is bijzonder betreurenswaardig dat het gemeentebestuur bij de vernieuwing van de Nederholbeekstraat in Etikhove geen aandacht besteedt aan de zwakke weggebruiker. Mits aanpas sing van de bestaande plannen is het nochtans perfect mogelijk om in fietsstroken te voorzien. Voor sp.a Maarkedal is verkeersvei ligheid en de bescherming van de zwakke weggebruiker een topprio riteit. De helft van onze verplaatsin gen gebeurt over een afstand van minder dan vijf kilometer. De fiets is daarvoor het meest milieuvriende lijke, gezonde en sociale vervoer middel. Veel mensen durven zich echter niet meer met de fiets in het verkeer wagen. Fietsen stimuleren betekent dus in de eerste plaats: zorgen dat de fietsers zich veiliger voelen. Dat is geen loze bewering: Verantwoordelijke Maarkedalse sp.a Stijn Decordier Turkye 4,9681 Maarkedal stijn.decordier@skynet.be fietsers lopen viermaal meer kans dan automobilisten om gewond te geraken in het verkeer. Veiliger fiet sen betekent in de eerste plaats investeren in fietspaden. FIETSPADEN Het is inderdaad zo dat de voetpa den in de Nederholbeekstraat in zeer slechte staat zijn. De sp.a Maarkedal ondersteunt de dorps kernvernieuwing, tenminste als er aandacht wordt besteed aan maat regelen die de verkeersveiligheid ten goede komen. Het voorliggende plan voorziet inderdaad in ver- keerstafels en wegversmallingen die het verkeer zullen vertragen, maar toch is het ontbreken van fietspaden een sterk minpunt. Het ontwerpbureau gaf bij een toe lichting op de gemeentelijke ver- keerscommissie als argument dat er door de geringe breedte van de weg geen plaats meer is voor den. fietspa- Navraag bij verschillende instanties en ont werpers bewijst echter het tegen deel: de breedte van de weg laat wel degelijk een ontwerp met fiets paden toe. De sp.a - Maarkedal roept het gemeentebestuur op om alsnog de plannen te herbekijken, er fietspa den aan toe te voegen en de goed keuring op de gemeenteraad uit te stellen. Voorts hoopt de sp.a dat het gemeentebestuur ook voor de gewestwegen die onze gemeente doorkruisen en niet uitgerust zijn met fietspaden overleg pleegt met de Vlaamse overheid en de buurge meenten om fietspaden in te rich ten. Wij denken bijvoorbeeld aan de Ommegangstraat, waarvoor over leg met Ronse nodig is. Bovendien zijn er via de Vlaamse overheid ver scheidene subsidiemogelijkheden. Voor de andere wegen in onze gemeente kan een beroep worden gedaan op provinciale steun met de uitwerking van het provinciale fietspadennetwerk. Voor de vijfde keer organi seert sp.a Maarkedal haar jaarlijks hutsepotfestijn. Dat heeft plaats op zaterdag 26 oktober vanaf 19.30 uur in de parochiezaal La Salette in Louise-Marie. Kaarten kosten 10 euro (kinderen jonger dan 12 jaar betalen 6 euro). Als alternatief is er een gevari eerde koude schotel. Informatie en kaarten zijn te verkrijgen bij Jeanine en Mare De Vos (055/21.46.34), Francoise Blommaert (055/45.68.00) en Stijn Decordier (055/21.47.69 of 0478/22.47.64). 14

Voor Allen | 2002 | | pagina 14