Hoger op met voltijdse jeugdconsulente Feest en verbroedering Zottegem Succesrijke vakantiespeelpleinen jg. 64 nr.y september 2002 De speelpleinzomer 2002 zit erop. Groot en klein hebben er op los ge speeld. Het weer liet ons geregeld in de steek, maar dankzij het nieuwe speelpleingebouw konden de kinderen nu ook binnen van heel wat spel en creativiteit genieten. De leeshoek, een project in samenwerking met de Zottegemse bibliotheek, was opnieuw een succes. Een 300-tal nieuwe strips werden gedurende twee maand uitgeleend aan de speelpleinwerking om daarna een plaatsje in de bibliotheek te krijgen. De doolhof werd dit jaar ten volle gebruikt. Twee jaar terug subsidieerde de provincie dit project. Er werden houten bakken gemaakt met versteekbare wanden. Deze bakken werden zowel als podium, opslagruimte, maar voor al als doolhof voorde kinderen gebruikt. Per dag werd de doolhof minimaal 20 maal omgetoverd en steeds werd in de micro omgeroepen: "Er is een nieuwe doolhof met echte spoken! Megasuperleuk!" Een deeltje van het lokaal werd gebruikt als "cinema". Met zwarte doeken en zelfgemaakte decorstukken leek de TV-video een echte miniatuurbio scoop, waar kinderen even de regen konden vergeten. In het aparte knutsellokaal werden nieuwe artiesten geboren: een echte "Van Klei" en een "Pistacho". Dankzij de vernieuwing van het buitenterrein gebeurden er duidelijk heel wat minder kleine incidenten. De kinderen hadden ruimte om te spelen, vroeger was het overal drassig en troepte iedereen samen op de speel tuigen. Nu stonden er veel minder speeltuigen, maar waren de speelkansen vergroot door het aanbrengen van een grote zandzone, een groen veld, speelheuvels en een ploeterbad. Dit jaar werd op de heuvel een groot kasteel gebouwd. Het kasteel kreeg een centrale functie op het terrein. Dagelijks werden er bij het begin van de activiteiten twee toneeltjes opgevoerd, waarin het kasteel een centrale rol vervulde. Er kwamen verschillende thema's aan bod: Xardos de heerser van Schaapstad, Raponsje als geëmancipeerde prinses opgesloten in de hoog ste toren van het kasteel, de concurrentiestrijd tussen de "melkjes" en de "cola's"... Op 9 augustus konden alle speelpleinsympathisanten genieten van de opendeurdag. Het werd een topdag boordevol animatie en plezier. Het speelplein werd omgetoverd tot spookstad. De "Ghostbusters" konden in samenwerking met de kinderen het spookslot zuiveren van alle kwade geesten. Zowel monitoren als kinderen gaven het beste van zichzelf op het podium. Schepen Joost Franceus glunderde. JEUGDWERKING In september vorig jaar besliste het college van burgemeester en schepe nen om op de jeugddienst een voltijdse jeugdconsulent aan te stellen. Een jaar later merken we dat dit veel vruchten heeft afgeworpen voor de kin deren en de jongeren. Samen met een werkgroep van de jeugdraad werd een Jeugdwerkbeleidsplan voor 2002-2004 opgemaakt. Naast dit beleidsdocu ment werd voor de eerste maal ook een jeugdruimteplan uitgewerkt. Hierdoor ontvangt de gemeente voor drie jaar een extra subsidiebedrag van het ministerie van Jeugd en Sport. Beide plannen zijn te verkrijgen op de jeugddienst. Na een wat mindere periode voor de Grabbelpas, waren tijdens de school vakanties terug een pak vrijwilligers aan de slag om activiteiten op te zet ten voor 6- tot 12-jarigen. Ook konden Grabbelpassers genieten van allerlei voordelen bij Zottegemse handelaars. Bovendien konden ze gratis spelen in het kinderdorp tijdens de parkconcerten deze zomer. Wie Zottegem volledig heeft doorkruist, zal reeds gemerkt hebben dat ver scheidene speelpleintjes werden opgeknapt of vernieuwd. Zo werden op het Pieter Maegermanplein, de Weidestraat en aan de kerk in Erwetegem nieuwe toestellen geplaatst. Nog dit jaar komen het Egmontpark en de Bijloke aan de beurt. Doordat de jeugdconsulente vaker aanwezig is op de jeugddienst, kunnen de jeugdverenigingen en de jeugdraad rekenen op een grotere ondersteu ning (administratief, informatief, voorbereiding activiteiten, Openspelendag, fuif, infoavond, beachvolleybaltornooi) dan voorheen. 25STE PICARRENFEESTEN Op zaterdag 28, zondag 29 en maan dag 30 september organiseert het picarrencomité van Godveerdegem voor de 25ste keer de picarrenfeesten. Ter gelegenheid van dit jubileum blij ven we ook even stilstaan bij de geschiedenis van het comité. Na een kwarteeuw weten voorzitter Roger Serbruyns en zijn team haar fijn wat de Zottegemse bevolking wil en precies daarom is voor deze jubileumeditie weinig aan het feestprogramma van de voorbije jaren gesleuteld. Dus blijft de spet ter op zaterdag het picarrenbal, in goede muzikale banen geleid door Studio Ambiance. Voor 2,5 euro kom je in de (indien nodig) verwarmde feesttent en doe je bovendien mee aan een tombola waaraan mooie prijzen verbonden zijn. De tweede dag wordt swingend op gang getrokken door The CC Jazz Band. Het dorpscentrum is meteen opge warmd en het comité laat allerlei volksspelen los op jong en oud. Ook dit jaar heeft het alweer enkele innovaties en waardevolle prijzen in petto. Op de jongste aanwezigen staan een schminkstand en een reuze springkasteel te wachten. En als de weergoden de picarren feesten een goed hart toedragen, stijgen ook heteluchtballons op. Hoogtepunten op maandag zijn de verbranding van picar en de picar- renworp. Bij het vallen van de avond wordt picar, het zinnenbeeld van de driedaagse feesten, onder muzikale begeleiding naar zijn laatste rust plaats gebracht. Na dit moment van diepe ingetogenheid staat als afsluiter van de festiviteiten de picarrenworp geprogrammeerd. Tientallen balletjes worden dan in de feesttent te grabbel gegooid. In vele zit een leuke prijs en in één bal letje de superpicar, elke keer een verrassing van formaat. WAT IS HET PICARRENCOMITÉ? We schrijven 24 februari 1978. In het kader van Het Jaar van het Dorp en op initiatief van Roger Serbruyns steken vertegenwoordigers van diverse Godveerdegemse verenigin gen de koppen bij elkaar om een comité op poten te zetten dat zich tot doel stelt het Godveerdegemse amusementsleven nieuw leven in te blazen. Vanwaar komt de naam? Meer dan een halve eeuw geleden trokken vele Godveerdegemnaars naar Noord-Frankrijk, onder meer naar Picardië, om er in de bieten- oogst te werken en zo te voorzien in het onderhoud van vrouw en kinde ren. Het comité opent traditioneel zijn programmadoos tijdens het laatste weekend van januari, ter gelegenheid van de winterkermis in Godveerdegem. Vooreerst is er een tekenwedstrijd voor de jeugd, tel kens begiftigd met waardevolle prij zen. Daarnaast vergast het comité de Godveerdegemnaars steevast op een ludieke quiz, gegoten in een Drie-Wijzenformule. In de lente biedt het comité alle sportievelingen een lentewandeling aan. Steeds wordt een ander par cours uitgestippeld, al is er één con stante: het groene, landelijke kader. Na de tocht wordt er stevig nage kaart over het wel en wee van de wandeling. Bij het begin van de zomervakantie maakt het comité zich op voor de verbroedering met de inwoners van La Faloise, een minuscuul dorpje in Picardië waar de tijd is blijven stilstaan. Om de twee jaar komen onze Franse geestesgenoten naar onze contreien afgezakt en om de twee jaar maakt het comité de tocht. Hoogtepunt is het verbroederingsfeest zelf met de bezegeling van de blijvende vriend schap en broederschap tussen de picarrenlieden aan beide zijden van de landsgrens. Daar rond wordt een zeer gevarieerd programma uitge werkt. De picarrenfeesten te slotte zijn de vierde grote activiteit en worden georganiseerd op de zater dag, zondag en maandag van de "grote" kermis. Luc Solemé 17 Verantwoordelijke Zottegemse sp.a André Van de Casteele Pandelarestraat 3,9620 Zottegem tel. 09-360 3011 Zie ook blz 22 voor belangrijke aankondigingen.

Voor Allen | 2002 | | pagina 17