Opslagruimte gezocht 8ste Groot Steakfestijn Sprokkels uit de gemeenteraad Vijftig is genoeg Aalst Zaterdag 5 oktober van 18 tot 22 uur Zondag 6 oktober van 11.30 tot 15 uur Zaal Den Uil, Stationsstraat 62, Gijzegem jg. 64 nr.7 september 2002 VRIENDEN VAN CUBA AALST-DENDER De vzw Vrienden van Cuba Aalst-Dender zoekt een opslagruimte voor het opslaan van de bijeengebrachte hulpgoederen. Het gaat om huisraad, kle dij, medische toestellen, kortom alles wat voor de mensen daar nog bruik baar is. Beschikt u over zo'n ruimte en wenst u die (het liefst gratis) ter beschik king te stellen, dan kunt u steeds contact opnemen met Danny De Couck (053/70.57.79) of Linda De Neef (053/77.31.48). INFOAVOND CUBAANSE VROUWENBEWEGING Ondertussen bent u uitgenodigd op een infoavond over de Cubaanse vrou wenbeweging FMC. Hoe zit dat met de vrouwenbeweging in Cuba? Wat weten we erover, heeft zij hetzelfde doel voor ogen als de vrouwenbewe ging bij ons? Lieve Gebruers, voorzitster van de Vrienden van Cuba Antwerpen trok met een delegatie van de vrouwenorganisatie en vijf pro vincieraadsleden naar Cuba om het thema "vrouw" van naderbij te gaan bekijken. Lieve komt getuigen in Trefcentrum De Nieuwbeek, Nieuwbeekstraat 35, Aalst op zaterdag 5 oktober vanaf 20 uur. De toegang is gratis. Er loopt ook een tentoonstelling. Sp.a Gijzegem i.s.m. FV en WV Gijzegem Menu: Steak (proven^ale-champignon-peper-natuur), 10.00 euro Balletjes in tomatensaus, 7.50 euro Curryworsten, 5.00 euro Kindermenu, 5.00 euro Op de eerste gemeenteraad na de vakantie stonden belangrijke dos siers op de agenda. Toch kon de zitting iets voor 23 uur worden afge sloten, wat op zich al ongewoon is. Tijdens het vragenuurtje antwoordde de burgemeester dat ook volgend jaar de parkconcerten (iedere maandagavond in juli en augustus) zullen plaatsvinden. Deze concerten trekken wekelijks veel volk. Spijtig genoeg kwam dit initiatief slecht in de pers, omdat een minderheid van jongeren dit blijkbaar een goede gele genheid vindt om eens flink van "alcopops"- limonades met alco hol -te proeven. De jongste weken liep dan ook het gerucht dat de parkconcerten zouden worden stopgezet. De burgemeester deelde mee dat het contract met de organiserende vzw dit jaar eindigt, maar dat het de bedoeling is om dit contract volgend jaar te verlengen. De politie krijgt mountainbikes met politiesirene om boeven ook op veldwegjes te kunnen achternazitten. Het beleidsplan 2002-2007 voor cultuurcentrum De Werf en de bibliotheek werd goedgekeurd. De heraanleg van een deel van de Affligemdreef (tussen de Zandberg en de abdij Maria Mediatrix) werd goedgekeurd. Het budget bedraagt ongeveer 500.000 euro. De bedoeling is om van de Affligemdreef een smallere weg te maken (breedte 3 m) en zo het landelijke karakter ervan te beklemtonen. Er komen tegelijk uitwijkstroken om kruisend verkeer mogelijk te maken. Deze weg ligt voor een deel op het grondgebied van Affligem en is voor die gemeente geen prioriteit. Daarom kon de heraanleg meer dan 20 jaar niet worden uitgevoerd en lag de weg er bijzonder slecht bij. Nu heeft Aalst beslist om alvast op haar grondgebied de heraan leg te starten. Voor de heraanleg van het volgende gedeelte van de weg zal echter ook de medewerking van Affligem nodig zijn. Het ontwerp van de nieuwe Zeebergbrug werd eveneens goedge keurd. De huidige Zeebergbrug, waar een belangrijk deel van het verkeer uit de richting Brussel passeert, is beslist een oude tante die dringend aan vervanging toe was. De nieuwe brug moet de situatie voor auto's en fietsers verbeteren. Maar ook het verkeer op de Dender zal er baat bij hebben. Het nadeel is dat de bouw anderhalfjaar (waarschijnlijk vanaf voorjaar 2003) zal duren en het verkeer duchtig in de war zal sturen. Dylan Casaer Verantwoordelijke Aalsterse sp.a Dylan Casaer Putstraat 5 9310 Aalst - Meldert tel. 052-35 6018 dylan.casaer@ey.be Net voor de vakantie organiseerde sp.a Gijzegem een geslaagde Langzaam- aan-actie. Op 26 juni vertrokken in het centrum van de gemeente om de tien minuten wagens die zich strikt aan de snelheidsbeperking van 50 kilo meter per uur hielden. Bedoeling was om chauffeurs erop te wijzen dat het anders kan en moet. De heraanleg van de N41 blijft een moeilijke zaak en belast de woon- en schoolbuurt al jarenlang met te zwaar en te druk ver keer. Voor sp.a Gijzegem kan dat niet langer. Huis aan huis werden affiches bedeeld waarmee de bewoners automobi listen opriepen zich aan de snel heidsbeperking te houden. De r~ actie kreeg goede respons, zowel s van de buurtbewoners als van de 0mk regionale pers. Om de problema tiek onder de aandacht te hou den, herhaalt sp.a Gijzegem de actie op 19 september. Er wordt zo lang actie gevoerd, tot er echt iets verandert. Foto Carol Verstraete

Voor Allen | 2002 | | pagina 7