En nu naar de CSC-Europaquizfinale Cultuur CSC Agenda jg. 64 nr. 8 oktober 2002 Twintig van de voor de regionale finale geplaatste quizploegen (o.m. PI Geraardsbergen liet helaas niets meer van zich horen) waren op 4 oktober in het Aalsterse Volkshuis te gast voor de halve eindstrijd. En fiet dient gezegd dat onze streekteams, CSC Outer voorop, het tegen het fameuze Dendermondse en Waaslandse quizgeweld uitstekend deden. Aan de ploeg Tiem uit Schoonaarde, een der topploegen uit het circuit, viel niet te tornen, maar van de vijf teams die doorstoten naar de finale komen er drie uit onze regionale schiftingsronden: CSC Outer (met Erwin Van Opdenbosch, Jan De Bolle, Geert Nyffels en "canvascrack" Jan Van den Nest) werd knap tweede, en ook de Grizzly's en Café Soleil komen uit onze contreien. De quiz zelf was van behoorlijk hoog niveau, allicht geen lacher tje voor "amateurs" als De Wauterkies-ploeg (het team van CSC Wijkclub Wauters uit Ronse) met zelfs schepen Suzy Arijs in de gelederen. Deelnemen was hoe dan ook al belangrijk, met sportiviteit er bovenop. Ook onze vrienden van CSC Ninove (met o.a. Micheline De Backer, llja Verekens en André Walravens) deden het met een 12de plaats zeer behoor- lijk. Ouizpresentator Jean-Luc Franchet was naar aloude traditie op dreef en het geheel werd in goede banen geleid door de jury met Stefaan D'Hondt, Chris Vancoppenolle, Stefaan Thijs en Dirk Van Der Maelen, en de CSC- medewerkers Jonny Lampens en Johan Goeman. Op nu naar de finale die plaatsvindt op zaterdag 16 november om 15 uur in de schitterende Lakenhalle van het Gentse Belfort. Alvast duimen voor onze Outerse CSC-ploeg. (CV) 000-0000011-Tl ie aasft m&r èsn gekt je geeft «m «tg CSC Faluintjes Vijfde Herfstwandeling Zondag 20 oktober 2002 om 14.30 uur, Café De Wimpel, Grote Baan, Herdersem: Vijfde Herfstwandeling. Een wandeling in en rond Herdersem langs de prachtige natuur van de Faluintjesstreek. Bij de aankomst zijn er boterhammen met kop en kaas. De deelnameprijs bedraagt 2,5 euro (kinderen 1,5 euro). Info: Mark De Block, 052/35.61.63. CSC Outer Europalia Bulgarije Zondag 27 oktober: geleid bezoek aan Europalia Bulgarije, tentoon stelling Het goud van de Thraciërs, schatten uit Bulgarije. Samenkomst aan lokaal 't Pleintje om 9 uur. Toegang: 7,5 euro. Carpooling is mogelijk. CSC Vormingswerk Geraardsbergen Tentoonstelling Koetshuis Sint-Adriaansabdij, Abdijstraat 10, van donderdag 31 okto ber tot zondag 3 november: tentoonstelling Geraardsbergen in de kij ker. Tekeningen en pastels van René Willekens over Geraardsbergen in het verleden en heden. Openingsuren: donderdag 31 oktober van 20 tot 22 uur, vrijdag 1, zaterdag 2 en zondag 3 november van 9 tot 12 en van 14 tot 18 uur. De toegang is gratis. CSC Dender Geraardsbergen gespreksnamiddag fietsenbeleid Zondag 3 november om 15 uur, Koetshuis Sint-Adriaansabdij, Abdijstraat 10: gespreksnamiddag over Het fietsenbeleid in onze pro vincie. Inleiding: Ivan Verleyen, provinciaal deputé. Het uitbouwen van een fietspadennetwerk door middel van lussen om de bestaande fietsroutes te verbinden. De bestaande fietsroutes catalogeren en indelen volgens verschillende criteria (moeilijkheidsgraad, omge ving, horeca, monumenten enz.) schept heel wat mogelijkheden. Tevens is er vooraf de gelegenheid tot een bezoek aan de tentoon stelling Geraardsbergen in de kijker. Deelname is gratis. CSC Outer Europaquiz Zaterdag 16 november om 15 uur, Lakenhalle Belfort, E. Braunplein, Gent: nationale finale Europaquiz 2002. Deelname met de CSC Outerploeg. Supporters op post. CSC-sp.a Wijkclub Velzeke Elene Herfstwandeling Op zondag 17 november, vertrek aan de kerk van Strijpen om 14 uur stipt. Onze gids, André Van De Casteele, is het zoals gewoonlijk gaan zoeken langs rustige wegen die door het golvend landschap lopen en ons van Strijpen leiden naar Rozebeke en Roborst en ons via Velzeke terug naar de startplaats brengen. Wie de streek een beetje kent en vooral vroeger al is mee geweest met dergelijke wandelingen, weet dat er heel wat natuurschoon te zien is. We leggen een goede 10 km af, met vanzelfsprekend een pauze voor een plas en een glas. Het grootste gedeelte van het traject loopt over asfaltwegen, behal ve de laatste kilometer die uit een aardeweg bestaat, maar als dat stuk er te slecht bij ligt, maken we een ommetje. Liefhebbers kunnen achteraf mee naar het Gasthof (aan de kerk van Erwetegem) waar onze kameraden van de wijkclub voor koffie en geutelingen zorgen tegen zeer democratische prijzen. Breng gerust vrienden en kennissen mee. Hoe meer hoe liever. Tot dan. 15

Voor Allen | 2002 | | pagina 15