v_J c Nieuw programma en statuten J Provinciaal nieuws De sp.a en de belastingverlaging: 200% voor (Z +-» omdat arbeid minder wordt belast en anderzijds omdat deze belastingvermindering in haar geheel de progressiviteit van de personenbelasting ver hoogt. Dit wil zeggen dat de grootverdieners meer beta len en de lage inkomens minder. Wij voelen ons als socialisten goed bij deze belastingver laging omdat zij vooral ten goede komt aan de lage en middeninkomens. Van de middelen is 15% exclusief bestemd voor de gezinnen met een laag inkomen. Meer dan 50% van het beschikbare budget gaat naar forfaitai re belastingverminderingen die lage en middeninkomens verhoudingsgewijs veel meer voordeel opleveren. Mensen die het nodig hebben, gaan er hiermee substan tieel op vooruit. Nemen we een kostwinnersgezin met drie kinderen en een bruto belastbaar maandinkomen van 3105 euro. Vergeleken met 1 januari 1999 stijgt het nettoloon met maar liefst 180 euro per maand, dit is 7261 frank per maand of 87.000 frank per jaar. Een alleen staande vrouw met een bruto belastbaar maandinkomen van 1245 euro krijgt maandelijks 50 euro meer op haar rekening. Er zijn nog tal van vergelijkbare voorbeelden te geven. Zeker is dat de gewone mens er het meest aan over houdt. Van weinig of geen belastingverlagingen uit het verleden of in de ons omringende landen kan dit gezegd worden. Zo blijkt ook dat zelfs een "liberaal strijdpunt" een socialistische invulling kan krijgen... Dirk Van Der Maelen De belastingverlaging die de regering in 2003 wil doorvoeren, overheerst heel wat gesprekken. En het mag misschien verbazen, maar de sp.a is er 200% voor. Waarom? Omdat dit bij uitstek een sociale en rechtvaardige belastingverlaging is. Enerzijds v/i jg. 64 nr. 8 oktober 2002 COLOFON Maatschappelijke zetel: De Malanderplein 7,9600 Ronse tel. 055-21 48 50 - aor@s-p-a.be Administratie - publiciteit: De Malanderplein 7,9600 Ronse tel. 055-21 48 50 - fax 055-21 03 04 Redactie: De Malanderplein 7,9600 Ronse Verantwoordelijke uitgever: Dirk Van der Maelen {federaal voorzitter) Hoofdredactie: Chris Vancoppenolle (federaal secretaris) Redactiesecretaris: Jonny Lampens Teksten: alle teksten dienenten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdragen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Cenaamtekende bijdragen val len volledig onder de verantwoordelijkheid van de steller HET LANGVERWACHTE CONGRES Op vrijdag 22 en zaterdag 23 november vindt in De Bottelarij, Delaunoystraat, Brussel het langverwachte congres van de sp.a plaats. De agenda wordt over die twee dagen opgesplitst over de voorstellen tot sta tutenwijziging (op vrijdag) en het nieuwe partijprogramma (op zaterdag). Van ons krijgt u een beknopte uitleg vooraf. De voorbije drie jaar hebben onze ministers in de Vlaamse en federale rege ring veel werk verzet: het Zilverfonds, gratis bussen voor senioren, de maxi mumfactuur in de gezondheidszorg, de afschaffing van het kijk- en luister geld en de vele initiatieven voor een veiliger verkeer. Geen beloftes zonder daden, maar er blijft nog veel te doen. Een en ander krijgt concreet gestalte in een nieuw partijprogramma, gebaseerd op de resultaten van het Groot Onderhoud en afgerond op dit congres. Niet alle thema's komen echter aan bod. Zo is er op 25 januari 2003 een aparte dag over sociaal beleid gepland, gekoppeld aan de traditionele nieuwjaarsreceptie. Op het congres zelf wordt gekozen voor discussies over de voorstellen waarop in de loop van het Groot Onderhoud de meeste reac ties kwamen. Dat niet alles besproken kan worden op het congres, mag zeker niet geïnterpreteerd worden als een signaal dat andere thema's voor de sp.a van ondergeschikt belang zouden zijn. Via de laatste editie van Doen hebben alle leden de inhoudelijke teksten ontvangen. Het staat iedereen vrij te reageren, teksten te wijzigen of bijko mende ideeën naar voren te schuiven. Alle voorstellen zullen in het uiteindelijke voorstel van verkiezingsprogram ma samengebracht worden. De definitieve versie wordt vastgelegd op een speciaal verkiezingscongres in het voorjaar van 2003, als leidraad voor de grote verkiezingstest. Voorafgaand aan het congres wordt opnieuw een "Ronde van Vlaanderen" georganiseerd. De afdelingen krijgen zo de kans om zich een eerste keer uit te spreken over het programma en over het kartel met Spirit. Vervolgens wordt de normale congresprocedure opgestart. In Oost-Vlaanderen zijn Patrick Janssens en Johan Vande Lanotte de discussiepartners, op donder dag 7 november in het ABVV-gebouw, Vrijdagmarkt, Gent. STATUTEN EN LEDENBEHEER De vrijdagavond van het congres wordt voorbehouden aan een stemming over de nieuwe partijstatuten, die dringend aan een aanpassing toe waren. Een groot deel van de wijzigingen zijn niet meer dan logisch: sp.a in plaats van SP, bijdrage voor afdracht en de omvorming van federaties tot provinci ale entiteiten. Daarnaast komen ook enkele substantiële wijzigingen aan bod: het kiezen van een ondervoorzitter van een ander geslacht dan de voorzitter, een vierjarig mandaat voor voorzitter en ondervoorzitter, stem recht ook voor afdelingen met minder dan 50 leden, het wegvallen van de leeftijdsgrens van 65 jaar enz. Een ander belangrijk onderwerp is het lidgeld, dat eenvormig zou worden voor alle leden (uitgezonderd de steunende leden) en behoorlijk in prijs zou dalen (12 euro en gratis voor jongeren tot 26 jaar). Een en ander wordt trou wens gekoppeld aan een intensief te voeren ledenwervingscampagne. De hernieuwde statuten kunnen geraadpleegd worden bij de afdelingssecreta rissen. Ter voorbereiding van dit congresluik toerde nationaal sp.a-secretaris Alain André eveneens door de federaties. Oost-Vlaanderen was op dinsdag 8 oktober aan de beurt. Nogal wat afdelingsverantwoordelijken (in belangrij ke mate secretarissen en bodes) discuteerden uitvoerig over het nieuwe systeem van ledenadministratie en de wervingscampagne. (CV) Nationaal sp.a-secretaris Alain André tijdens zijn toelichting over statuten en ledenproblematiek. (foto VA) 2

Voor Allen | 2002 | | pagina 2