Sprokkels uit de OCMW-raad Leefbaar Gijzegem, sp.a en VLD trekken samen de kar Kandidaten voor besturen gevraagd Aalst ALGEMENE VERGADERING jg. 64 nr. 8 oktober 2002 Het is nog steeds een beetje wennen aan de openbaarheid van de raadszittingen van het OCMW, maar die openheid is op zich een goede zaak. ledereen wordt uiteraard vriendelijk uitgenodigd de zit tingen bij te wonen, maar voor wie er niet kon bij zijn, proberen we een kort overzicht te geven van de belangrijkste of meest in het oog springende punten die aan bod kwamen. Er wordt sterk geïnvesteerd in de modernisering van de infor matica van het OCMW. Zo zal een elektronische verbinding tot stand komen tussen de verschillende werkplekken van het OCMW: de hoofdzetel, de rusthuizen, het Sociaal Huis, de twee Werkwinkels en het ASZ. Deze investering zal toelaten om snel informatie door te sturen en de dienstverlening te verbeteren en te versnellen. Een project van het Sociaal Impulsfonds (SIF) voor een bedrag van 125.000 euro werd goedgekeurd, waardoor de omgeving van het rusthuis Mijlbeek kan verfraaid worden. Sommige bejaarden bevinden zich in schrijnende situaties: een zaamheid, zichzelf niet kunnen behelpen, ziekte. Het gebrek aan mobiliteit is een van de belangrijkste oorzaken van vereen zaming. Daarom zal het OCMW, in samenwerking met de Rotary-club een "PlusBus" inzetten. Deze bus zal worden aan gekocht door de Rotary Afdeling Aalst Noord (kostprijs 30.000 euro) en zal ter beschikking worden gesteld van het OCMW. Het OCMW betaalt de installatie die nodig is om rolstoelen in de bus te kunnen plaatsen (7500 euro). De bedoeling van deze bus is groepen bejaarden van en naar sociale activiteiten binnen en buiten het rusthuis te brengen. Alle seniorenverenigingen wor den op de hoogte gebracht van dit initiatief. Wanneer hun leden of genodigden problemen ondervinden om zich te ver plaatsen, kan een beroep worden gedaan op de PlusBus. Nog over de PlusBus: het OCMW zal twee personen opleiden om ermee te rijden. Dit betekent weer twee zinvolle en sociale banen. Er wordt geïnvesteerd in de aankoop van meubilair voor het Sociaal Huis. Deze investering in bureaus, computers, kasten en dergelijke bedraagt ongeveer 36.500 euro. Tommy De Kimpe Verantwoordelijke Aalsterse sp.a Dylan Casaer Putstraat 5 9310 Aalst - Meldert tel. 052-35 60 18 dylan.casaer@ey.be sp.a-Aalst op maandag 21 oktober om 20 uur in het Volkshuis, Houtmarkt, Aalst. Agenda: - intentieverklaring voorzitter en politiek secretaris - verkiezing voorzitter en politiek secretaris - verkiezingen afgevaardigden in provinciale besturen. Kandidaturen indienen tot 18 oktober bij de administratief secreta ris. Breng uw lidkaart mee naar de vergadering. De bestuursleden van Leefbaar Gijzegem, VLD sp.a-Gijzegem kwamen op 7 oktober samen om de problemen met het toenemende verkeer in de Stationsstraat, de Kerkstraat, de Steenweg op Aalst en de Steenweg op Dendermonde te bespreken. Er werd een actieprogramma samengesteld dat met de bevoegde personen van stad en gewest zal worden besproken. Intussen gaan de langzaamaan- acties door. De volgende start op dinsdag 22 oktober om 16 uur aan de par king van het Chinese restaurant in Hofstade. Het actieprogramma ziet eruit als volgt. Op korte termijn: meer snelheidscontroles op bovenvermelde straten, onbemande camera's op de Steenweg op Aalst en Dendermonde, nieuwe verkeerstellingen, wegdek op de slechtste plaatsen herstellen, snelheidsbe perkingen zichtbaarder maken, zebrapaden herschilderen, inhaalverbod op de steenweg, tonnagebeperking voor vrachtwagens uit Wieze of Herdersem. Op langere termijn: voor het nog dagelijks toenemende verkeer in Gijzegem een alternatieve omleidingweg rond Gijzegem aanleggen met veilige oversteekplaatsen voor fietsers en voetgangers. (PDS) Wie voelt zich geroepen om lid te worden van het uitgebreid bestuur van de sp.a-onderafdeling Aalst-centrum en/of om Aalst-centum in het sp.a-hoofdbestuur van Groot-Aalst te vertegenwoordigen? Contacteer de voorzitter van sp.a Aalst-centrum, Patrick De Smedt, Schoolstraat 12,9300 Aalst.

Voor Allen | 2002 | | pagina 6