1 Amandine en Leon: 60 jaar getrouwd 1 Denderleeuw Ninove jg. 64 nr. 8 oktober 2002 soonlijke reden afwezig is. Omdat, mijnheer de voorzitter, wij vernamen dat een lid van de meer derheid door de bestendige deputa tie van de provincie Oost- Vlaanderen in haar zitting van 5 september 2002, werd vervallen verklaard en dit met ingang van 1 januari 2001, datum van de installa tievergadering van deze raad. Omdat de bestendige deputatie niet twijfelt aan de valsheid van de inschrijving van gewezen OCMW- raadslid en gemeenteraadslid Erna Van Bont in de bevolkingsregisters van Denderleeuw. Deze uitspraak toont aan dat de handelswijze van betrokken raadslid van aard is om alle leden van deze raad en deze instelling zelf naar de buitenwereld toe belachelijk te maken. Omdat, mijnheer de voorzitter, de lijsttrekker van de betrokken fractie in deze raad geacht wordt verant woordelijk te zijn voor de juistheid van de geleverde informatie bij de samenstelling van de lijsten bij de indiening ervan voor de gemeente raadsverkiezingen en zeker bij de samenstelling van deze gemeente raad, en ik van deze lijstrekker en huidig eerste schepen nog geen enkele verklaring of stellingname heb gehoord. Het is duidelijk dat, zoals met zove le andere zaken, hier bewust gepoogd werd een doofpotoperatie door te voeren en de zaak zo lang te laten aanslepen tot ze een stille dood zou sterven. Dit alles niet tegenstaande de beloften van die schepen de eerste weken van het jaar 2001. Omdat, mijnheer de voorzitter, ik benieuwd ben naar de houding van de grootste partij in de meerder heid. Ik neem aan dat de CD&V met een dergelijk feit niet kan leven en dat op zijn minst het vertrouwen in de coalitiepartner erg is geschokt. Ik kijk dan ook uit naar de verklarin gen die de partij zal afleggen. Wat mijn partij en andere partijen in de oppositie betreft kan ik u meedelen dat wij het normaal en logisch zou den vinden dat de lijsttrekker van de VLD zijn ontslag als schepen zou aanbieden, zeker indien hij als oud burgemeester, gewezen senator en huidig volksvertegenwoordiger begaan is met het imago van de politicus in het bijzonder en met de geloofwaardigheid van de politiek in het algemeen. Om aan te tonen, mijnheer de voor zitter, dat de meerderheid waarmee u vanaf nu de gemeente die ons allen zo dierbaar is moet gaan besturen, geen meerderheid meer is willen wij deze zitting verlaten uit protest tegen de gang van zaken." Na de uitspraken van de oppositie verlieten onze raadsleden uit pro test de zitting en kon de gemeente raad niet doorgaan. Een tweede zit ting met dezelfde agenda zou samengeroepen worden op donder dag 8 oktober 2002. Voor het recentste nieuws terzake, zie blz. 1. WORD WAKKER Wat nog opvalt en zeker ook stoort, is de apathische houding van de Denderleeuwse bevolking bij deze klucht. De dag nadat onze sp.a-frac- tie de gemeenteraad verlaten had uit protest tegen het feit dat de VLD en Jan Eeman als verantwoordelijke met voorbedachte rade de Dender leeuwse bevolking voorgelogen en bedrogen hadden, hoorde je hiero ver niets op straat. Nochtans von den alle kranten en ook Kanaal 3 dit gebeuren zo belangrijk dat het de volgende dag in hun regionale berichtgeving werd geplaatst. Kan het onze inwoners dan echt niet schelen wat er op het gemeen tehuis gebeurt? Is de kloof met de politiek in Denderleeuw zo groot dat niemand zich nog bezighoudt met het reilen en zeilen van de gemeente? Nochtans wordt er veel beslist dat belang heeft voor de bevolking, onder andere hoe de gemeentebelasting die men ieder jaar betaalt, zal worden gebruikt en hoeveel extra belasting de veeluit- gevers nog zullen vragen via bij voorbeeld de vuilniszak, de "klinker- kesbelasting" enz. Het kan toch niet zijn dat Denderleeuw zich daarbij zomaar neerlegt? Vandaar onze oproep. Beste sp-a leden, wordt wakker en protesteer tegen het wanbeleid. Protesteer samen met ons tegen de personen die de doofpotpolitiek tot een ware kunst verheffen. Vertel het voort, zodat morgen iedereen weet waar over we praten en welke belangen we verdedigen: het streven naar een open, eerlijk en sociaal bestuur dat iedereen gelijke kansen biedt in onze gemeente. Yves De Smet Yves De Smet: "Beste sp-a leden, wordt wakker en protesteer tegen het wanbeleid en de doofpotpolitiek." (foto VA) Op 7 november 2002 vieren Amandine Milo en Leon De Backer hun 60ste huwelijksverjaardag. Amandine was als kind reeds lid van de Rode Valken en de socialistische turngroep. Later trad zij op met het toneelgezelschap Matteoti. Als militant partijlid was ze de ruggensteun van haar muzikant Leon. In 1929 trad de toen 10-jarige Leon toe tot de fanfare De Voorwacht en bleef er lid tot het uitbreken van de oorlog in 1940. In 1944 trommelde hij alle muzikanten van Ninove bijeen om de bevrijding van de stad op te luisteren. Op het einde van datzelfde jaar stichtte hij terug de fanfare De Voorwacht en bleef er 27 jaar Chef musique. Met zijn saxofoon en klarinet trad hij nog jaren op met diverse orkesten en gezelschappen (hij was o.a. leider van het orkest Jean Monnet) om er rond 1990, na meer dan 60 jaar mee te stoppen. Wij wensen Amandine en Leon van harte een dikke proficiat. Verantwoordelijke Denderleeuwse sp.a Stefan De Koek Noordstraat 36 bus 2,9470 Denderleeuw tel. 053-41 60 21 stefan.dekock@advalvas.be

Voor Allen | 2002 | | pagina 8